Szerző Téma: 122 hörghurut MI  (Olvasták 5068 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
122 hörghurut MI
« Dátum: 2010. November 26. - 22:15:24 »
ED1

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.4.   5.2.A.   5.2.B.   5.1.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hörghurut
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:15:30 »
Bronchitis: hörghurut
Konfliktustípus: birtokfélelmi/birtok féltési vagy rémületkonfliktus
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "Veszély fenyegeti a birtokom. Féltem azt, ami az enyém. Fennáll a veszélye, hogy elveszítem a birtokolt dolgomat, feleségemet, házamat, munkahelyemet. Valaki vagy valami veszélyezteti azt, ami az enyém, ami hozzám tartozik."
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: Ijedség, riadalom a (női) területen, a fészekben. "Támadást láttam, rám támadtak, karamboloztam, veszélybe került a gyermekem. Megijedtem, megrémültem a tünetektől/tüneteimtől."
JK férfinél és BK nőnél elsődleges konfliktusként, BK férfinél és JK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.

Az influenza, bronchitis, pneumonia (tüdőgyulladás), hörgő-atelektázis, hörgőrák betegségnevek mind a gyógyulási szakaszra utalnak, ezek maguktól helyreállnak ha a gyógyulás megfelelő feltételei biztosítva vannak.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hörghurut
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:27:44 »
3

Kállay Ildikó

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:hörghurut
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 19. - 17:51:32 »
Kedves Zolibolya!
Idézet
Sziasztok! Az én párom is folyton köszörüli a torkát, de Ő tele van slejmmel, már gyermekkorától küszködik vele, 56 éves, a fia is úgy szintén aki 30 éves. Itt valami (karmikus) öröklődés is benne van a pakliban?
Ha gyerekkorától fennáll a tünet és a fiánál ugyanúgy, akkor kezdjük onnan a konfliktus feltárást. Úgy látom, ez  mára már egy idült hörghuruttá nőtte ki magát. A hörghurut egy birtokféltési konfliktus megoldási szakaszában jöhet elő. Mivel gyerekkorában jelentkezett és azóta is tart,  vizsgáljuk meg, milyen birtokféltési konfliktusa lehet egy kisfiúnak. Esetleg a biztonságérzete csökkent valami miatt  :( Ilyet okozhat pl. költözés, költözések, egyik szülő gyakori távol maradása, esetleg válás. Ha ez mellett sok tejet, tejterméket is fogyasztott, az még egy lapát volt a tűzre, mivel nagyon fokozza a nyák termelését a szervezetben. Mérgezés kategóriába is sorolhatjuk, főleg a pasztörizált, hőkezelt tejtermékeket, amiknek már szinte közük sincs az eredetükhöz..
Az, hogy a fia ugyanezzel a krákogásos, váladékos problémával küszködik, csak annyiban lehet örökletes, hogy ugyanúgy reagálja le a konfliktusait, mint az édesapja. Ha ős is preferálja a tejtermékeket, akkor máris helyben vagyunk.
Kezdetnek, gondolatébresztőnek talán ennyit, beszéljétek át, és számoljatok be a gyógyulásról ;)

meggy

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:hörghurut
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 21. - 08:55:41 »
Sziasztok!
Az én kisebbik lányom is sokat köszörüli a torkát, jön is váladék. Gyulladás, láz egyéb nincs. Valóban sok tejterméket fogyaszt, gyakorlatilag azon él, mást nemigen szeret(sajnos).
A konfliktusát is be tudom azonosítani. Balkezes. Az okoz még nekem gondot, hogy pontosan mikortól beszélhetünk nőies érzelemvilágról? Most múlt tíz éves.
A megoldás is érdekel. A konfliktusmegoldáson túl az étkezés átalakítása? Nem elég a konfliktust letenni??? Ha megvonom tőle a sajtot, tejfölt, tejet, lehet, hogy egy új konfliktust generálok???
A válaszokat előre is köszi: Ági

Kállay Ildikó

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:hörghurut
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 21. - 13:03:31 »
Szia Ági!
A gyerekek általában 10 éves korukig vehetik át az anyukájuk konfliktusait. Elképzelhető, hogy a tiedet vette át? Ezt ti tudjátok eldönteni.
Az étkezés átalakítása mindenképp fokozatosan történjen, semmiképp se vonj meg tőle soha semmit!! Talán úgy lehetne kezdeni, hogy a tejbe belekeversz gabonatejet is, és mindig emeled a gabonatej adagját, míg végül ő kerül túlsúlyba :D A sajtoknál azt tudom javasolni, ha már annyira szereti, (megértem, én is imádom sajnos ;)) próbálj neki piacon, termelőtől olyat venni, ami nem hőkezelt, ezért benne vannak az emésztéséhez szükséges enzimek. Szép lassan el lehet hagyni ezt is. Mennyire boldog a kislányod? Már csak azért kérdem, mert a sajt természetes antidepresszánsokat is tartalmaz, elképzelhető, hogy azért választja ki magának, mert szüksége van rá.

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:hörghurut
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 21. - 13:26:24 »
Szia Ági!

A kisebbik lányod konfliktusa már megoldódott, tehát ez már rendben is van. Erre utal a váladék, ami jellegzetesen a M.U. szakaszban fordulhat elő. A nőies érzelemvilág (ahogy a férfias is) egy folyamat során alakul ki. Az egész serdülőkor egy ide-oda billegés, hiszen hormonálisan ingatag még az egyensúly, és mindkét nem konfliktusai elszenvedhetőek. A serdülőkor vége felé kezd a hormonális állapot is stabilizálódni.

Maga a konfliktus megoldása és a visszaesések elkerülése is elég a gyógyuláshoz, az étrendi változtatások már kiegészítő segítséget adnak (ennek is van értelme és jelentősége). Úgy is mondhatnám, hogy első a konfliktusod megoldása és a visszaesés elkerülése, a többi opcionális. A mérgezés, amit az étrend megváltoztatása kiküszöbölhet, legfeljebb lassítja a természetes öngyógyító folyamatokat.

üdv, Máté

meggy

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:hörghurut
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 21. - 20:39:12 »
Kedves Ildikó!
Köszönöm a tanácsokat. Nehéz lesz, de ráveszem magam, hogy keressek egy biopiacot, és körülnézzek. (nem szeretek vásárolni, se időm, se pénzem, de ez is egy feladat úgy látszik).
Rátapintottál a lényegre: én sem látom őt boldognak. Volt miért "pánikolnia", de már túl vagyunk a bajon, csak még az igazi felszabadult boldogság nem jött vissza.

Kedves Máté!
Köszönöm a korrekt választ. Ezek szerint nála még nem kell nézni az érzelmi tartalmat. Akkor valószínűbb, hogy az én konfliktusomat vette át, amikor tavaly rám ijesztettek, hogy rettenetes, súlyos, gyógyíthatatlan, halálos rákom van. Ez az állapot kb.3 hónapig tartott. Azokban a napokban valóban sokat aggódtam, mi lesz a gyerekekkel, ha meghalok. Aztán a gnm csapat és mások segítségével megoldódott. Már a plasztikai műtéten is túl vagyok, erősebb és derűsebb vagyok, mint valaha.
Ági

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:hörghurut
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 24. - 11:04:24 »
Kedves Ildikó!
Nagyon köszönöm a válaszod, és most bevillant soraidból, hogy hol indulhatott el a konfliktus!
Megbeszéljük, és ha lesz eredmény okvetlenül közlöm!