Szerző Téma: 068 mellrák, mamma carcinoma MA  (Olvasták 3575 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
068 mellrák, mamma carcinoma MA
« Dátum: 2010. November 27. - 00:11:51 »
ED1
Konfliktustípus: gondozási, aggodalmi- vagy vitakonfliktus, nyugtalanság, békétlenség és gondozási aggodalmak.

Érzelmi tartalom: (nem férfias/nőies hanem) szociális, hozzátartozó jellegű, gondoskodó, anyáskodó jellegű gondozási, ellátási, súrlódási vagy vitakonfliktus. Zűr a fészekben. Valakit le kellene, le szeretnénk csitítani. Meg akarom nyugtatni. Aggódom értük vagy hogy nem tudom a gyermekemet gondozni, táplálni,
ellátni. Lehet pl. baleset sújtotta gyermek, betegeskedő háziállat gondozási konfliktusa: Mi lesz az én kicsi kölykömmel, hozzátartozómmal? Tágabb értelemben is, pl. intézeti gondozónőként: Újabban folyton balhéznak velem ezek a piszok kölykök. Nem tudok velük mit kezdeni, jó lenne jóban lenni, végre nyugalomban lenni.

Szerv Atlasz lapkód:   3.1.3.   3.1.B.   3.1.C.   3.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: tömör csomó, emlő-, tejmirigy daganat. Nem jár fájdalommal vagy érzetekkel, nem okoz panaszokat, kimutatásához, kitapintásához idő kell. Betegség-nevek: mamma-carcinoma, adenoid-mellrák. Panaszokból nagyon ritkán diagnosztizálják, a KA szakaszban jellemzően szűrővizsgálatokon fedezik fel.

M.U. szakaszban: bűzös, tuberkulotikus elbontás, gyulladás, elsajtosodás, ha a mikrobák jelen vannak. Vigyázat, ha belül van és nem fakad ki, ezt is szokták mell-cisztának diagnosztizálni. Ha nincsenek jelen mikrobák, a daganat nem tud elbontásra kerülni, betokozódik és megmarad. Ezeket az elzárt szövetrészeket korábban a nekrózisok (szövetelhalások) egyik fajtájának vélték. Pedig csak az a keletkezett daganatszövet keményedik el, amit a mikrobák nem tudtak elbontani.

Az elváltozás biológiai értelme: tejtermelés beindítás (funkció-fokozás) a rászoruló táplálására, megnyugtatására, csitítására, a gondozási konfliktus megoldására.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellrák, mamma carcinoma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 27. - 00:11:57 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Mamma carcinoma: női és férfi emlőrák
Konfliktustípus: gondozási, aggodalmi- vagy vitakonfliktus
Érzelmi tartalom: nem nemi jellegű gondozási, vagy vitakonfliktus "zűr a fészekben". "Aggódom, ha elválok, nem tudom majd gyermekemet táplálni/ellátni." Vagy pl. baleset sújtotta gyermek, illetve betegeskedő háziállat gondozási konfliktusa: "Mi lesz az én kicsi kölykömmel?" Lehet felmenő is: "Nem akarom a szenilis anyámat (vagy hozzátartozómat) gondozni..."
JK embernél JOBB oldal-partner vonatkozás, JK embernél BAL oldal- anya-gyermek vonatkozás (gondozó-gondozott, előd-utód). Balkezesnél fordítva.

Kapcsolódó Biologika TV video:
Mellrák típusok: tejvezeték sorvadás, duktális karcinóma, adenoid tejmirigy daganat


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellrák, mamma carcinoma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 27. - 00:12:03 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Anami

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 304
Re:mellrák, mamma carcinoma
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 09. - 11:17:06 »
Germán Péter felhasználótól: MELLRÁK (119. dia)

Egy másik kedves ismerősömnél nagyon idős korában alakult mellrák, melyről most már tudom, hogy tejvezeték fekélyesedés volt. A bal melle kb. felére összezsugorodott majd kőkeménnyé vált. Úgy gondolom, hogy ez a konfliktus már az életében nem oldódott meg mert az MU szakasz „tüneteit” nem vettük észre. A dián leírt érzelmi tartalom szintén megállja a helyét; (esetünkben anya-gyermek vonatkozásban) „Elszakadt tőlem a gyerekem.” „Nem lesz itt velem.” „Hiányzik nekem.” …
A feledékenység szintén jellemző volt rá. (K.A. szakasz jellemzője)
Végül egyébként nem a mellrákba vagy annak kezelésébe (erre nem is kapott) hunyt el.