Szerző Téma: 044 bélrák, béldaganat, bél-adenokarcinóma MI o  (Olvasták 3489 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
044 bélrák, béldaganat, bél-adenokarcinóma MI o
« Dátum: 2010. November 26. - 22:35:54 »
Szerv Atlasz lapkód:   2.1.12.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, a ”falat” feldolgozása, felhasználása, hasznosítása, kiválasztáshoz előkészítés.

Érzelmi tartalom: (a vékonybél első felénél) nem tudom a falatot megemészteni, felszívni. Nem bírok túllenni rajta. Nem tudok „meglenni vele”. Nem tudtam megoldani, hogy a falat (igazság, pénz, bevétel, örökség, jutalék, haszon) az enyém legyen, hogy hasznosíthassam, magamévá tegyem, ami jár nekem. Már részben benyeltem, emésztettem, élveztem (a falatot), és kiderült, hogy nem lesz több (pénz, részesedés). Nem lesz meg a most meglévő falatom, a jussom, nyugdíjam, jövedelmem. Még mindig nem sikerült vagy egy ideje nem sikerül magamévá tennem, amire mindenképp szükség(em) van.

Az érzelmi tartalom minden bélgyulladásnál ún. falatkonfliktus: "Enélkül nem élet az élet, vagy ezzel együtt nem élet az élet", ami lehet nélkülözési (falat-felvételi) vagy mocskossági (falat-kiválasztási) konfliktus. Az elváltozás elhelyezkedését a konfliktus finomabb érzelmi tartalma határozza meg (ezért javasoljuk a többit is áttanulmányozni - linkek lejjebb).

K.A. szakaszban: laposan növekvő, felszívó jellegű vagy karfiolszerűen növekvő, váladéktermelő mirigydaganat, panaszmentes hengerhám vastagodás. Betegség-nevek: bélpolip, jejunum-, ileum-adenokarcinóma, vékonybél daganat, vékonybélrák.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus daganat-elsajtosodás, bél gyulladás, emésztési zavarok, -panaszok, a bélpolip leválik. Tej- és lisztérzékenység (sínfüggő). Betegség-nevek: vékonybél gyulladás, candida gombás „fertőzés”. VEKA: Morbus Crohn, IBS. Az epileptokrízisben görcsök, hasi fájdalmak, nyálkás, (fekete vagy sötétbarnás) véres széklet, hányás, hasmenés. Bélszűkület előfordulhat, bélelzáródás veszélye szindrómával fokozódik, 2.1.21.

Az elváltozás biológiai értelme: a benyelt falat jobb felszívása, hatékonyabb emésztése, feldolgozása, hasznosítása. A feldolgozás haladásának megkönnyítése béltartalom-felszívással vagy alánedvesítéssel. Több bélszövet, több bélváladék - hatékonyabb feldolgozás.

Több bélszakaszunk van, és elváltozásaiknál a biológiai konfliktustartalom nagyon hasonló, de nem azonos.
Ezért ajánljuk, hogy a többit is tanulmányozza végig. Szerv Atlasz lapkódok:   2.1.12.   2.1.13.   2.1.14.   2.1.15.

Lásd még a bélpolip, bélgyulladás és a vastagbélrák, vastagbél adenokarcinóma c. témát.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:bélrák, béldaganat, bél-adenokarcinóma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:36:02 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: ileum adenocarcinoma, jejunum adenocarcinoma, adenokarcinóma, felső vékonybél-, alsó vékonybél-adenokarcinóma, bélrák, mirigyes béldaganat, nyálkahártya mirigyhámjából kiinduló adenocarcinoma

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:bélrák, béldaganat, bél-adenokarcinóma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 22:54:44 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)