Szerző Téma: vese infarktus  (Olvasták 3521 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

cipce

  • *
  • Hozzászólások: 1
vese infarktus
« Dátum: 2011. Október 06. - 14:17:39 »
Üdv!
Mai napon regisztráltam amint megtudtam hogy létezik ilyen oldal.Az én problémámmal kapcsolatban nem találtam infót ezért a következőkre várnám a hozzászólást.
Nekem kb 4 éve 36 évesen volt egy vese infarktusom amielőtt az orvosok csodálkozva álltak, mert ebbe a korba nem jellemző ilyen jellegű betegség.Hosszas vizsgálódás (találgatás) és orvosi konzultálás után állítólag örökletes a sűrű vérem és ettől kaphattam az infarktust.
Szedjem életem végéig a szinkumar nevezetű gyógyszert és akkor kizárható a további infarktus.
Ezaz amit nem szeretnék!!!!!
Várnám a hozzászólásokat, véleményeket.
Köszönettel: Cipce

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:vese infarktus
« Válasz #1 Dátum: 2011. Október 08. - 22:57:53 »
Cipce, az első kérdésem az volna, hogy pontosan mi az, amint vese infarktusnak diagnosztizálnak az orvosok?

- A veseszövet "elhalását"...?
- A vesében található erek elzáródását?

A Sincumar tudomásom szerint vérhigító.
Ha nem szeretnéd szedni, feltétlenül egyeztess egy gyógyszerésszel, mert a szedés hirtelen abbahagyása veszélyes lehet.

Ha a második esetről van szó, az érfal elváltozásának konfliktusa egy enyhe hátráltatottsági önértékelés letörés:
"Nem vagyok elég jó, hátráltatva, akadályoztatva vagyok az áramlásban." A vese esetében ez lehet "Nem elég jó a veseműködésem, emiatt hátráltatva érzem magamat." - de elképzelhetőnek tartom olyan összetett konfliktust is, mint egy folyadék áramlása miatti hátráltatottság érzés, pl. likvid pénzzel (vagy más folyadékkal, ami nem vér) kapcsolatos hátráltatottság, akadályoztatottság érzés.

Az ér ilyen esetben a helyreállítási, MU szakaszban záródhat el, amikor az érintett megnyugodott a konfliktusát illetően. A MU szakaszban is érdemes feltárni a kiváltó konfliktust, hogy elkerülje az ember a konfliktusba való visszaesést. Üdv, Vadvirág