Általános kérdések, elvi, elméleti kérdések, magyarázatok > Az öt biológiai természettörvény

4. A mikrobák rendszere

<< < (2/4) > >>

Feri:
Sziasztok,

szerintetek van olyan eset amikor mikroba  esetleg "okozhat" fertozest a 4 biologia torvenyt megcafolva? pld. Utazas kulfoldre? szunyog, kullancs csipes? Pld. baranyhimlo minden esetben egy elvalosztodasi konfliktus jelenthet? Mi van pld a tetanusszal? Oltani vagy nemoltani?

koszonom GNM es hozzaszolasoitokat

Feri

Roberto:
Tiszteletem, uraim! Köszönöm a hozzászólásaikat, a jó kérdéseket! Először yinyangnak válaszolnék.

"Vegyi anyagok a különprogramok idejét nem befolyásolják, maximum a tüneteket lehet vele machinálni, eltüntetni."
Nem pontosabb így: a gyógyulási fázisban a szimpatikotóniát erősítő szerek csökkenthetik a tünetek intenzítását, de meghosszabbítják a gyógyulási fázist?

Tökéletesen igazad van. A kérdés amire én válaszoltam a "hamarabb meggyógyulás"ról szólt.

Én általánosan fogalmaztam, és kifejezetten arra, hogy a vegyi behatástól függetlenül a lelki síkon lezajló folyamatok azok, amelyek alapvetően meghatározzák az elváltozások alakulását, intenzitását, időtartamát.

Senki ne várja azt, hogy a vagotóniában naponta öt kávét iszik, és hamarabb meggyógyul. A szerek a visszaeséstől sem óvnak meg. Sőt. Mindmellett tünetileg, közérzetileg ugyanis LÁTSZÓLAG valóban jobban lehet szerektől az ember, ám a vagotóniát ki kell heverni, azt nem rövidíti le.

Ha valaki rövidebb vagotóniát szeretne, akkor (ésszerű kereteken belül) ne fékezze a biológiai folyamatait, vackolja be magát, legyen aki ügyel rá vagy ellátja, és pihenjen, fogja vissza magát, töltsön minél több időt vízszintesben. (Stb.)

A te definíciódban a vegyi anyagok tárházából kiemeltél egy csoportot (a szimpatikotóniás hatású szereket), és arra vonatkoztatva leírtad az igazságot. Ezt a szálat boncolgatva, hadd szolgáljak még információkkal, mert egy fórumra frissen becsöppent olvasónak ez így önmagában nem biztos, hogy elég. Utána kell nézni, mi a szimpatikotónia, mi a vagotónia, mik a különböző szakaszok, mitől lesz egy szer "szimpatikotóniás" vagy "nem szimpatikotóniás",
a "nemszimpatikotóniás" azonos-e a "vagotóniás hatásúval"... stb.
Úgy érzem te GNM-ben már járatosabb vagy, innen fakadhat a szakmaibb megfogalmazás.

(Kérem aki olyan szóval találkozik, amit nem ért, vagy nem tudja a szakkifejezés jelentését, szíveskedjen utánanézni a félreértés elkerülése érdekében. Az újmedicinás szakkifejezésekre itt egy külön topic.)

Megjegyezhetjük azt is, hogy "A vagotóniát erősítő (nyugtató) szerek a konfliktusaktív szakaszban lecsökkentik a konfliktusaktivitás intenzitását, ezáltal fékezik a tünetek kialakulásának gyorsaságát. Mindemellett aktivitáscsökkentő hatásuk miatt gátolják a konfliktusok valós életben történő megoldását is."

(Ha az egyén a konfliktus megoldása helyett inkább a nyugtatót választja... az akkor már nem is a biológiai különprogramokról szól, és annak is valószínűsíthető a végeredménye.)

Mik azok a szimpatikotóniát erősítő szerek?

Bármi, ami fokozza a szimpatikus idegrendszer működését, az izgatószerek, melyek a nappali üzemmód irányába mozdítják el a lefutás-görbét. A C-vitamintól (aszkorbinsavtól) a kemoterápiás cuccokig. Hogy melyik az ami jobban hat, vagy specifikusan szinte csak arra hat (cortisol, ardenalin) más tészta. Az egyedi kérdéseket én átengedném annak, aki abban a témában kompetens, a vegyszerszakértőknek. Nekem az újmedicina az asztalom, a gnm, a biologika.

Rövid kérdésekre rövid válaszokat kérni-kapni itt is.

Amit a vegyszerekről az interneten el lehet érni, édeskevés, és laikus számára aligha érthető. Az alaposabb tájékozottsághoz, érdemes részt venni a Biologika Szabadegyetemen tartott Gyógyszertani alapok tréningen, amelyet a biológiai természettörvények tudatában, ismeretében tartanak. Olyan gyógyszerész tartja, aki 1986-ban szerezte diplomáját (25 éve), és azóta is a szakmájában van. Jegyezzük meg, amit ő tanít, az nem akadémikus tananyag (hanem a saját összeállítása), és nem "vészhelyzetmenedzselést" oktat, hanem általános ismereteket, és kiemelten fontos tudnivalókat a leggyakrabban szedett gyógyszertípusok mellé. Hogy azok a "hétköznapi szerek" amiket az emberek MOST szednek, azok milyen hatással lehetnek a biológiai folyamataikra, többek között a szimpatikus, vagoton (paraszimpatikus) idegrendszeri működésre. A hatásmechanizmust elmagyarázza a sejt belsejétől a komplex összett, kifejlődött emberi szervezetig. És az extra: kérdezni is lehet szinte bármit, a hölgy nem csak a gyógyszerészetben szakértő. Engem eddig minden alkalommal lenyűgözött. Témához kapcsolódik,
ajánlom szeretettel a téma iránt érdeklődők figyelmébe.

Gyógyszerészetről itt azért nem nyitunk fórumot vagy témát, mert arról máshol is lehet információt beszerezni, és aligha mellőzhető a személyes kapcsolat, kompetens és körültekintő gyógyszerészeti tanácsadás.

Roberto:
Feri kérdezi: szerintetek van olyan eset amikor mikroba  esetleg "okozhat" fertozest a 4 biologia torvenyt megcafolva?

Ha csak nem jutnak mikrobák szervezetbe természetellenes módon, nagy mennyiségben, hogy hirtelen zűrzavart okozzanak, az végső soron mérgezés. "Fertőzés NEM TUD "kialakulni". A betegség konfliktusfüggő, és nem bacilusfüggő. Ha a konfliktus megoldódott, a megoldás utáni szakasz mikróbákkal, vagy nélkülük, de lezajlik.
Az is feje tetejére állította a régi hiedelmeket, hogy ezek nem azért jelennek meg, hogy megegyenek, hanem mert elbontják a daganatokat, és újjáépítik az elsorvadt szöveteket. A kétszakaszúság ismeretének hiányában a gyulladásokat megelőző folyamatokat egyszerűen figyelmen kívül hagyták, ha észre is vették, másnak diagnosztizálták, és nem hozták ezzel összefüggésbe. Pedig a megbetegedések törvényszerűen két szakaszból állnak.

A régebben fertőzésnek vélt tünetek kialakulásához szigorú feltételeknek kell teljesülni.
Lásd a védőoltásoknál.

Állítólag az ebola sem volt más mint egy rövid hatótávú biológiai fegyver. Nem veszem készpénznek mert nincsen rá bizonyítékom. Van viszont újmedicina... Az ebolánál felmerül a vérzéskonfliktus gyanúja... sőt az is lehet, hogy az ebola nem más, mint a "vérzéskonfliktus-járvánnyal" járól "tömeges vérzékenység-tünet"... Ennek is utána lehetne nézni, hogy ahol ebola volt, ott volt-e tömegpánik, és volt-e a nép száján, hogy "elvérzésbetegség terjed"...
Akkor ugyanis erre vezethető vissza. (lásd vérzékénység)

safranydaniel:
Sziasztok!

Mi a helyzet az akadémiai orvoslás szerint allergiás megbetegedéseknél tapasztalt tünetegyüttessel,  ezeket sem ajánlatos "kezelni" a ma ismeretes szerekkel? Milyen konfliktus állhat ezek mögött, hogyan lehet ezeket feloldani?

Magam is rengeteget tüsszögök, viszket a szemem állítólagos pázsitfűallergia miatt áprilistól júniusig, mit tehetnék ez ellen?

 

Vadvirág:

--- Idézetet írta: safranydaniel - 2011. Március 23. - 14:32:22 ---Mi a helyzet az akadémiai orvoslás szerint allergiás megbetegedéseknél tapasztalt tünetegyüttessel,  ezeket sem ajánlatos "kezelni" a ma ismeretes szerekkel?
--- Idézet vége ---

Dániel, mi, akik Új Medicinával foglalkozunk, semmilyen kezeléssel kapcsolatban nem teszünk ajánlást, sem nem-ajánlást. A tünetek intenzitásától és azok egyéni megítélésétől függ, hogy az ember igénybe vesz-e bármiféle beavatkozást vagy sem. Természetesen érdemes különbséget tenni pl. az orrnyálkahártya különprogramnál a légutak tisztítását segítő és a vegyszeres beavatkozások között.


--- Idézetet írta: safranydaniel - 2011. Március 23. - 14:32:22 ---Milyen konfliktus állhat ezek mögött, hogyan lehet ezeket feloldani?
--- Idézet vége ---

Az mindig attól függ, hogy milyen szövet érintett az elváltozásban és mik az allergiás tünetek. Más-más konfliktus áll pl. a légutakat, a bőr felhámot vagy az emésztőrendszert érintő elváltozásoknál. Ezeket és azt, hogy mi a biologikus magyarázat pl. pázsitfű allergia esetén, kérlek, hogy az ennek megfelelő, "allergia" témánál (mindjárt létrehozzuk) beszéljük meg, ne itt a természettörvényeknél. Üdv, Vadvirág

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése