Szerző Téma: Szemizom összetérítési gyengeség (enyhe, vagy alkalmi kancsalság)  (Olvasták 4621 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Kardvirág

  • *
  • Hozzászólások: 4
Tisztelt szakértők! Először is szép napot kívánok! Azért írok önöknek,mert ezúton szeretném kérni a véleményüket egyik diagnosztizált "betegségemmel" kapcsolatban,ami a következő : szemizom összetérítési gyengeség(rejtett kancsalság). Az érdekelne,hogy milyen lelki konfliktus indíthatta be ezt az "elváltozást",ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni. A szerv atlaszban nem találtam erre vonatkozó információt.Röviden magamról ezzel kapcsolatban: 35 éves vagyok, 2011.-ben diagnosztizálták ezt az elváltozást. Már gyermek korban is gyakran fájt a fejem (persze tudom,hogy más oka is lehetett) és hamar elfáradt a szemem. Egyébként mindig is nagyon tisztán élesen láttam. A diagnosztizálás után szemüveget hordok,a lencséim: prizma 1.0 mindkét oldaliban.Válaszukat előre is köszönöm,szivélyes üdvözlettel:

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:Szemizom összetérítési gyengeség (enyhe, vagy alkalmi kancsalság)
« Válasz #1 Dátum: 2013. Április 29. - 18:22:23 »
 Köszönjük a megtisztelő megszólítást.
Ez azt jelenti, hogy azt diagnosztizálták, hogy a pupillák, kissé szét állnak? Vagyis kifelé kancsalítás volt? (Orvosi-latin nyelven strabismus divergens.)

Kardvirág

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szemizom összetérítési gyengeség (enyhe, vagy alkalmi kancsalság)
« Válasz #2 Dátum: 2015. Február 21. - 12:31:11 »
Tisztelt János! Köszönöm érdeklődését. A kérdésére a válaszom nem kifelé kancsalítás van, inkább enyhén befelé, ami a szemüveg levétele után jól látszik. Üdvözlettel: Eszter

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:Szemizom összetérítési gyengeség (enyhe, vagy alkalmi kancsalság)
« Válasz #3 Dátum: 2015. December 17. - 03:16:00 »
Kedves Kardvirág!

Ha stimmel a diagnózis (és ezt elég nehéz félrediagnosztizálni) a külső szemmozgatóizom "gyengeségéről" de inkább részleges bénulásáról lehet szó. Az izombénulásokat mindig egyfajta menekülési konfliktus okozza. Menekülnék (a kényszer, a probléma elől), csak nem tudok. Ez esetben a menekülési (elhatárolódási) konfliktus nézéssel, ránézéssel, megtekintéssel, szemrevételezéssel kapcsolatos. Útálok valamit nézni, megnézni, bámulni, odanézni, de valaki vagy valami kényszerít. "Muszáj azokat a hülye papírokat végignéznem." Rákényszerülök, hogy nézzek valamit. Kényszerítenek, hogy nézzek valamit. Ha harántcsíkolt izmok bénulásáról beszélünk, fontos megjegyezni, hogy "bénulásoknál mindig van egy ragadozó". Mitől szenvedsz (nézéssel, ránézéssel kapcsolatban) és ki a ragadozó? Egy ember, egy kényszer, egy szituáció, vagy netán valami betegség? Megköszönöm, ha megírod meglátásaidat. Üdvözlettel, Roberto