Szerző Téma: orrpolip  (Olvasták 2379 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

zsanett

  • *
  • Hozzászólások: 1
orrpolip
« Dátum: 2011. Június 25. - 17:31:41 »
Teljes orrdugulásom van most már 8 éve, ebben a témában szeretnék tájékozódni. Orrpolip allergiával társulva. Már négyszer műtötték, persze nulla eredménnyel, illetve 1-2 hónapig kaptam levegőt, aztán megint jött a dugulás. Az egyetlen ami kidugítja az orromat az a terhesség. Háromszor voltam terhes és ezalatt mindig kidugult az orrom. Aztán a szülés után pár hét múlva bedugulok.Így van ez most is, 4 hete szültem, most pár napja megint bedugultam.
Természetesen a kiváltókonfliktuson is gondolkoztam és úgy gondolom meg is találtam. Még 12 éves koromban  tulajdonképpen elveszítettem az otthonomat és szétbomlott a családunk, a szüleim csak a munkának éltek, tulajdonképpen a munkahelyükön laktunk. Ebbe nem mennék bele. Azóta is ha erről a témáról van szó mindig sírógörcsöt kapok (most 32 éves vagyok). 18 éves koromban elmentem "otthonról", ekkor kezdődött a pollen allergiám. Ezután 24 éves koromtól van az orrdugulás-orrpolipproblémám, illetve gyógyszer allergia is. Azt kell még tudni, hogy tulajdonképpen otthonom 26 éves koromban lett, amikor a férjemmel megteremtettük saját otthonunkat. Egészen addig ingáztam a Balaton és Budapest, a szüleim munkahelyes otthona és a férjem családjának otthona között. Ezeket soha nem éreztem OTTHONnak. Elvileg viszont ez a problémám megoldódott. Most igazi, szuper otthonom van a férjemmel és a három gyermekemmel együtt. Persze rengeteg sínt is felfedeztem már, amiket próbálok tudatosítani.
A kérdésem még, hogy ez most a megoldás utáni szakasz e vagy az aktív szakaz? És most a teendőm az, hogy teljes nyugalommal fogadjam el a tüneteket és lépjek túl a gyermekkori problémán?
Köszönet mindenkinek akinek tapasztalata, gondolata van a témában és megosztja velem