Szerző Téma: nyeldeklés  (Olvasták 3685 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

rozsdafarkú

  • *
  • Hozzászólások: 1
nyeldeklés
« Dátum: 2011. Július 18. - 16:02:35 »
Sziasztok! Az egyik ismerősömnek szeretnék segíteni. Nagyon zavarja az, hogy gyakran kell neki nyelni és minél jobban szeretne megszabadulni ettől a szokástól(?), annál inkább fokozódik a nyelési kényszer. Szerinte 2-3 évvel ezelőtt látta valakinél ezt a problémát és ő átvette tőle. Utóbbi időben már annyira kellemetlen neki ez a "nyeldeklés", hogy már társaságba sem jár szívesen. Pszichológushoz is fordult, de eddig nem sok eredménnyel. Én nem látom ezt a nyelési kényszert nála, de őt nagyon zavarja. Hogyan lehetne ezen a problémán segíteni? Előre is köszönöm a segítséget!

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:nyeldeklés
« Válasz #1 Dátum: 2011. Július 19. - 19:57:46 »
      Nekem ismerős ez a dolog. Volt már dolgom olyan emberrel, aki szinte folyamatosan köpködött. A dolog ott is a túlzott nyáltermelődés lehetett és az érintett nem a "kultúrált" nyeldeklést választotta, hanem a fölösleges nyál kiköpködését. Ezt nagyon régen, fiatal koromban láttam, s akkor úgymond egyszerűen neveletlenségnek ítéltem magamban a dolgot. Ha ez a téma itt "fel nem jön", talán ez a hitbéli berögződés úgy maradt volna, azonban a GNM-nek köszönhetően ez a tévhitem csak máig tartott. Köszönöm a megvilágosító lehetőséget!

      A szervatlasz 38. oldalán (2.1.3.) a Nyelv és állkapocs alatti nyálmirigyek című oldal foglalkozik a jelenség újmedicinás megítélésével. E szervekhez tartozó különprogram aktív szakaszában történik a mirigyek daganata általi nyáltúltermelődés. A különprogramot, a témanyitó társunk által hozott esetben valószínüleg nem egy egyszerű utánzás indította be, hanem az idevágó érzelem fajta, valami konkrét tartalommal:  Nem tudom a "falatot" (szimbolikus értelemben is lehet) elkapni, bekapni , kiadni, kiköpni, mert "nincs elég nyál hozzá".

       2-3 év távlatában szerintem az eredeti konfliktus már okafogyottá (feloldottá) válhatott, azonban a nyeldeklés abbahagyhatatlanságától való félelem, mint következmény-konfliktus visszaeső jelleggel fenntarthatja a különprogram aktív szakaszát.

       Kedves Téma-nyitó! Az ismerősnek való segítő szándék tiszteletre méltó, azonban úgy gondolom, ezt nem lehet egyszerű, megbeszélés-jellegű segítő epizóddal lerendezni. Ennél magasabb szintű újmedicina alapismeret szükséges, és plusz az említett szervatlaszlap részletes áttanulmányozása. Megjegyzem, a szervatlaszban az alapismeretek is megtalálhatóak.

      Az érintettnek érdemes megfigyelnie, hogy melyik oldalon történik a nyálképződés, ennek is fontos szerepe van a kiváltó konfliktus felkutatásában (lásd a szervatlasz szerint). Ehhez segítségül elmondom, hogy számomra a megoldás kulcsára az Érzelmi tartalom-felsorolás utolsó sora mutat: Bal oldal: szeretnék valamit kiköpni (átvitt értelemben is: elmondani, kimondani), kilökni a számból, megszabadulni tőle.

      A megoldás: a valóságos folyamat ismerete által vezéreltetve abbahagyni a félelmet a nyeldeklés abbahagyhatatlanságától.

      Végül felhoznám a vesszőparipámat, felhívom a figyelmet a hagyományokkal rendelkező népi bölcsességnek az újmedicinával való egyezésére. Jelen esetben is érvényes az újmedicina által korrektül megmagyarázható folyamatnak a hagyományos bölcsességgal való egyezése, mely szerint: ...amitől félsz, az bekövetkezik...