Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások TÜNET ELNEVEZÉSEK szerint

méhszájseb, pco gyanú

(1/3) > >>

Fruzsinaanna:
Sziasztok!

A fórumon teljesen új tag vagyok, ha bármit rosszul csinálok, elnézést. Igyekeztem olyan topicot keresni, ami az én esetemhez hasonló, sajnos nem találtam, így ezek lennének a felmerült kérdéseim:

Március óta elmaradt vérzés miatt indítottam meg egy folyamatot, hogy eljussak egy nőgyógyászhoz, mostanra (szeptember) jutottam el odáig, hogy bármilyen használható információ birtokába jutottam.
UH leletem alapján a petefészkemben apró polyciszták vannak. A nőgyógyász nagyon enyhe pco-ra gyanakszik, mert más tünetem (férfias szőrösödés, pattanásos bőr) nem jellemző. A labor eredményeim alapján a TSH rendben van, a hormonszintekből csak egy durva közelítő értéket lehet megállapítani, mert nem lehetett ciklushoz kötötten vért venni. Minden esetre normál értékűnek mondta a doki.

Olvastam a biologikát, a kiváltó konfliktusok között leginkább a "nem tudom eltartani a szeretteimet" konfliktust tudnám magamra érteni, bár ez is egy picit sántít számomra, mert csak magamat kellene eltartanom, de eddig sajnos ez nem sikerült. Egyetemista vagyok, valamilyen szinten önellátó, dolgozom, de teljesen függetlenedni nem tudtam.
Párkapcsolatban élek. A kapcsolaton több, mint tökéletes, bár nem élünk együtt, de tökéletesen megértjük egymást.

A másik konfliktus ami érinthet a "nem érzem magam elég nőiesnek". Bár ez is olyan, hogy tisztában vagyok vele, hogy van rajtam plusz5 kiló, de dolgozom rajta, edzek. Előfordulhat, hogy ezt a konfliktust meg lehet oldani annyival, hogy nőiesebben öltözködöm?

A másik, ezzel összefüggő problémám, hogy az együttléteink alatt vérzést tapasztaltam. A doktor cervicalisatio-t állapított meg, azaz ahol laphámnak kellene lennie, hengerhámot talált, ami vérzékenyebb, ebből eredhet az aktus utáni vérzésem. A doktor novemberben ennek a megoldására a lefagyasztást javasolta, én addig szeretném azért ezt magamban megoldani, ha sikerülne, akkor nem kellene ilyen drasztikus beavatkozásra szert keríteni.

Ebben szeretném tehát a segítségeteket kérni.
Ez MU szakasz? Vagy még a KA? hogyan tudok erre rájönni?
Elkerülhető a lefagyasztás?
(jobb kezes nő vagyok)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Sultan1990:
Kedves Fruzsina!

A Szerv Atlaszt letöltötted?

Fruzsinaanna:
Igen, de nem találtam valahogy a választ benne

Rolee:
Kedves Fruzsina!

A kérdésedre a válasz az, hogy a petefészekciszta és a vérzés is egyaránt a megoldás-utáni szakaszban jelentkezik.

Ha gondolod bővebben is válaszolnék, de csak privátban mert ez elég kényes téma, ráadásul Női válaszadónak gondolom jobban örülnél ez ügyben, csak nem valószínű, hogy itt időben válaszolni fognak neked. A fórum nem valami forgalmas már egy jó ideje.

Szóval akkor megkérdezném, hogy mehet a privát üzenet?

Fruzsinaanna:
Kedves Rolee!

Igen, nagyon szépen köszönöm!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése