Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások TÜNET ELNEVEZÉSEK szerint

079 vállizületi problémák MI o

(1/6) > >>

Admin:
Szerv Atlasz lapkód:   4.1.2.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.5.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus mozgással, elmozdulással kapcsolatban.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelennek érzem magam mozgásra, mozgatásra, helyváltoztatásra, behajlításra, nem boldogulok vele. Porcok, inak a testben több helyen vannak, az elhelyezkedést az önbecsülés letörés vonatkozása határozza meg. (Egyéb részletek Az önbecsülés letörések funkcionális vonatkozása c. Szerv Atlasz lapon, 4.1.5.)

Vállak: "Nem tudok, nem tudtam valamit vállalni, elviselni, tartani, kitartani, eltartani, hordozni, gondját viselni, emelni, fenntartani. Túlvállaltam magam."

A biológiai oldalúság a konfliktus szociális vonatkozásával együtt határozza meg az elváltozás megjelenésének oldalát: jobbkezesnél jobb váll - partner kortárs vonatkozás, jobbkezesnél bal váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás. Balkezesnél bal váll - partner kortárs vonatkozás, balkezesnél jobb váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás.

Admin:
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: arthritis articulatio humeri, vállízületi nekrózis, vállízületi gyulladás, vállízületi porckinövés, RA, rheumatoid arthritis, reumatoid artritisz, porcok sorvadása, porcnekrózis, ízületi porckopás

Admin:
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Vikics:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kb. másfél hónapja elkezdtem infraszaunázni (előtte soha nem próbáltam). 3x voltam kb mikor éreztem, hogy a térdeim elkezdtek fájni. Akkor arra gyanakodtam, hogy biztos túl sokat tekertem az ellipszis traineremen. Akkor egy hétig nem voltam infraszaunában sem és nem is tekertem. Jobb is lett a helyzet így kb egy hónapja megint elmentem infraszaunázni és estére már rendesen fájtak a térdeim, aztán a bokáim is. Később a felső testembe mintha izomláz lett volna úgy éreztem, de az elmúlt 1-2 nap után. A térfájás és néha a bokafájást még mindig érzem. A meleg kifejezetten rosszat tesz. Úgy fáj illetve nem is konkrétan fáj hanem nagyon kellemetlen. Mintha a kalácsaim és a bokáimba  lenne 1-1 szem lencse vagy meg lenne dagadva és lázas lenne mert melegebb is ott a testem. Dagadás kívülről nem látható. Tudnátok segíteni hol keresem a hibát?
Előre is nagyon köszönöm!
Vikics

H. Éva:
Kedves Vikics!
   Az izomláz, az izületi fájdalom, melegség, ödéma egy közepes erősségű önértékelési, önértéke-
   lés letörési konfliktus megoldás utáni, gyógyulási tünetei.
   Térd vonatkozásában: haladás, testmozgás miatti és spotossággal kapcsolatos önért. csökk.
   Boka vonatkozásában: " nem tudok egyensúlyozni, lépni, meglépni valamit, futni, táncolni..."
   Konfliktus alatt:fájdalmatlan szövetcsökkenés (nekrózis)
   Megoldás után: újjáépülés gyulladás, fájdalom kiséretében, nagyobbra, erősebbre.
   Jobbkezesnél: jobb oldal partner vonatkozás.
                           bal oldal anya-gyermek vonatkozás.
   Balkezesnél forditva.
   Fontos a pihentetés és a leginkább fájdajommentes póz megtalálása.
   Az esetedben úgy tűnik, hogy az infraszauna, (vagy az ezzel kapcsolatos történések)  miatt
   megoldódik a konfliktusod és beindul a (sokszor kellemetlen) gyógyulási folyamat.

   A Net-en fellelhető információk alapján, az infraszauna a kötőszövetekben lerakódott salak-
   anyagokat is kitisztitja és felerősiti a szervezet immunválaszait. Ha az esetedben ez a helyzet
   áll fent akkor ez nem kifejezetten a GNM hatásköre. (mérgezés)

                              Üdvözlettel: Hussein Éva

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése