Szerző Téma: A vastagbél leszálló ágánakés a szigmabél falának előboltosulása, diverticulosis  (Olvasták 2477 alkalommal)

0 felhasználó és 2 vendég van ebben a témában

Ampman

  • *
  • Hozzászólások: 6
Sziasztok!
Ebben a témában nem találtam információt.
Ezt találtam róla:
http://www.vastagbel.hu/colorectal-diseases/diverticulosis

Érdekelne, hogy ebben az esetben biológiai különprogram fut-e, vagy valóban a helytelen táplálkozás és a mozgásszegény életmód okozza a betegséget.
Ha különprogramról van szó, melyik szövet érintett, mi a folyamat, mi lehet a mögöttes érzettartalom, illetve visszafordítható-e a folyamat.

Köszönöm előre is!

Üdvözlettel:
Laci

Orlik Ilona

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Kedves Ampman!
Elolvastam a cikket, amelyben a következő szerepel:
"A valódi diverticulum a bélfal minden rétegét tartalmazza. Ennél azonban lényegesen gyakoribb az ál-diverticulumok jelenléte, amikor a bélfal izomrétegeibe belépő erek mentén csak a bélnyálkahártya előtüremkedései láthatók számtalan vékony falú tasak formájában."
Magam részéről a mozgáshiányt, táplálkozást másodlagosnak gondolnám. Ha érzelmi kilengés okozza, akkor viszont falat konfliktus jöhet szóba, szerintem. Nem vagyok orvos, és véleményem is a Szerv Atlaszra támaszkodva formálom.
A szigmabél a legdurvább, aljas, emészhetetlen mocskosságokra reagál.
Ha a bélfal sima izomzata is bekerül a játékba, akkor ott (vélhetően a mocskos) falat mozgatása, továbbítása a téma.

Ampman

  • *
  • Hozzászólások: 6
Kedves Ilona!
köszönöm