Szerző Téma: hörgőizom görcs  (Olvasták 1966 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
hörgőizom görcs
« Dátum: 2010. November 26. - 20:44:22 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hörgőizom görcs
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 20:44:31 »
Konfliktustípus: birtokfélelmi/birtok féltési konfliktus vagy rémületkonfliktus
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "Veszély fenyegeti a birtokom. Féltem azt, ami az enyém. Fennáll a veszélye, hogy elveszítem a birtokolt dolgomat, feleségemet, házamat, munkahelyemet. Valaki vagy valami veszélyezteti azt, ami az enyém." Ledermedés érzés.
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: Ijedség, riadalom a (női) területen, a fészekben ledermedés érzéssel. "Elakadt a lélegzetem. Támadást láttam, rám támadtak, veszélybe kerültem. Megrémültem a tünetektől. Veszélyben vagyok."
JK férfinél és BK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, BK férfinél és JK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.

A hörgőizom és a hörgő nyálkahártya vezérlő központja egymás mellett van. Egy hörgő különprogramnál többnyire érintett mind a kettő. Jellegzetes asztmás roham akkor lép tel, ha a hörgőizom góca epileptikus krízisben van, + a bal oldali nemi/birtok zónában is van egy másik góc is K.A. szakaszban vagy epileptikus krízisben (röviden két góc ún. szimpatikotóniás állapotban).

A hörgőizom görcs a M.U. szakaszban van (köhögést előidéző görcsös összehúzódások). Aki nem tudja mi ez, megijedhet tőle.

Kapcsolódó Biologika TV video:
A hörgő és a gége asztma, a köhögőroham és az elváltozások mechanizmusa


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hörgőizom görcs
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 20:44:37 »
asd