Szerző Téma: Vesedaganat  (Olvasták 3786 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

kicsifilo

  • *
  • Hozzászólások: 3
Vesedaganat
« Dátum: 2011. Április 20. - 08:42:23 »
Kedves Fórum Tagok!

Ez alkalommal is a segítségeteket szeretném kérni, Erdélyből írok. Egy ismerősöm esetéről van szó, aki 43 éves férfi (3 gyermekes családapa) és akinél a napokban diagnosztizáltak vesedaganatot. Már akkora a daganat, mint maga az egyik vese. Továbbá azt mondta az orvosa neki, hogy már a vesevezetéken is érzékelhetők elváltozások. Az orovosa azt tanácsolta, hogy menjen Budapestre és ott végeztesse el a műtétet, ami eltávolításról szól. Én, aki magam is még kezdőként tanulmányozgatom a GNM-et, csak annyit tudtam tenni, hogy elmondtam a testvérének (aki kolléganőm), hogy olvassa át a Hámer doktor rövid anyagát, fogjon neki ismerkedni ezzel és próbáljanak ezen az úton elindulni. A "beteg" még nem tud semmit a GNM-ről. Egyelőre sokkolta a helyzete, mert egyáltalán nem érzi betegnek magát. Úgy fél éve érezte először, hogy kellemetlen érzései vannak a veséjéből kisugárzóan és párszor véres volt a vizelete, de ennél többet nem észlelt.
Úgy tűnik, hogy húsvét után már Budapestre mennek. Segíteni szeretnék neki(k) és érzem, hiszem, hogy a GNM reális segítség lehet számára. Arra gondoltam, hogy talán érdemes lenne egy személyes találkozást megszervezni egy GNM-ben jártas személlyel, aki kicsit be tudná őt avatni abba, hogy ez miről szól és az esetével is egy kicsit foglalkozni tudnátok. Van-e erre lehetőség? Mi ennek a módja? Avagy mivel tudnék segíteni nekik? Mit mutassak meg? Mit olvastassak el? (Bár ez utóbbihoz most talán túl zaklatottak.)

Segítségeteket előre is megköszönve,
isten áldjon benneteket!

Rozi

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:Vesedaganat
« Válasz #1 Dátum: 2011. Május 01. - 00:10:38 »
Kedves Rozi!
Az ismerősöd elváltozásával kapcsolatban tájákozódhatsz a fórum keresőben a "veserák" cimszó alatt és a 4.1.16.-os szervatlasz lapon.
                                         Üdvözlettel: Hussein Éva