Szerző Téma: siketség, részleges, vagy teljes nagyothallás  (Olvasták 2861 alkalommal)

0 felhasználó és 2 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
siketség, részleges, vagy teljes nagyothallás
« Dátum: 2010. November 26. - 22:08:39 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:siketség, részleges, vagy teljes nagyothallás
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:08:53 »
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: Hallással kapcsolatos visszautasítási, elhatárolódási konfliktus. "Ez bántó, nem akarom hallani, nem bírom hallgatni." Zaj, gépzaj, búgás, kalapálás, beszéd, kiabálás hallásának visszautasítása. "Nem hiszek a fülemnek!"

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:siketség, részleges, vagy teljes nagyothallás
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 22:08:59 »
asd

borzy86

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:siketség, részleges, vagy teljes nagyothallás
« Válasz #3 Dátum: 2013. Július 05. - 18:26:18 »
Megosztanám veletek gyerekkori tapasztalatomat.
3 éves voltam, amikor tüdőgyulladásom volt. Gyógyszeres kezelést kaptam, de csak "visszaestem", ismét tüdőgyulladásos lettem. Ezért a kezelőorvosom Kanamycin antibiotikumot írt fel, injekció formájában. "Meggyógyultam" persze.
Rövid idő elteltével (nem tudom pontosan mennyi), hirtelen, egy csapásra már nem hallottam. Kicsi voltam, de pontosan emlékszem a szituációra amikor ráeszméltem, hogy nem hallok. Nem vesztettem el teljesen a hallásom, és nem is degradálódott azóta (a normális halláshoz viszonyítva kb. 30%-ban hallok).
Kezeltek akkor még mindenfélével persze, még az állítólagos polipomat is kivették. Végül megállapították, hogy a kanamycin antibiotikum a halláskárosodás oka, ugyanis eme antibiotikum egyik mellékhatásaként a halláskárosodás van feltűntetve.
Amióta a GNM-et tanulmányozom merült fel bennem a kérdés, hogy lehet szó külső behatás (erős antibiotikumos kezelés) következményeként hallásvesztésről? Vagy a hallásromlást megelőzőleg feltétlenül kellett lennie egy hallással kapcsolatos visszautasítási, elhatárolódási konfliktusom is?