Szerző Téma: 080 csontritkulás, osteoporosis MA  (Olvasták 3517 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
080 csontritkulás, osteoporosis MA
« Dátum: 2010. November 26. - 18:38:33 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelen vagyok. Csontok a testben több helyen vannak,
ezért az elhelyezkedést az önértékelés letörés vonatkozása határozza meg: mozgási, mozgatási, végtagi, belsőségi vonatkozás. A csontokon nyilvánulnak meg a legsúlyosabb csontig hatoló, mélyen érintő önbecsülési, önértékelési letörések. Mellrákom van, leírhatom magam (bordák), nem tudok rendesen járni (boka), nincs kézügyességem (kéz), nem tudok emelni, mozogni, futni, stb. A funkcionális vonatkozások további jellemzése, 4.1.5.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.3.   4.1.5.   4.1.B.   4.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása (lyukak), elmésztelenedés, valós vérszegénység.
Betegség-nevek: anémia, csontritkulás, dekalcifikáció, oszteoporosis, oszteolízis. (Ezt régen „jóindulatú” csontelváltozásnak tartották - a sorvadást.)

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével, ami lehet fájdalmas, és ezáltal okozhat elkeseredést, visszaesést. Fehér- és vörösvérsejt-vérrák. Betegség-nevek: csontciszta, csontkinövés, gerincferdülés, Bechterew-kór, elmeszesedés, oszteoszarkóma, csontdaganat, csontrák. (Ezt pedig sejtszaporulat lévén - „rosszindulatúnak” tartották - a regenerálódást.) Ún. pszeudo-anémia (ál-vérszegénység), (myeloid) leukémia, erythrocitémia, stb. 4.1.6.

Az elváltozás biológiai értelme: megerősítés, a csontok előbontása, majd újjáépítése, szerkezetileg vastagabbra, erősebbre, strapabíróbbra.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:csontritkulás, osteoporosis
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 18:38:40 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Osteoporosis (oszteoporozis) : csontritkulás
Konfliktustípus: Súlyos önértékelési, önértékelés csökkenési konfliktus.
Érzelmi tartalom: "Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelen vagyok." Az elhelyezkedést, az önértékelés letörés vonatkozása határozza meg.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:csontritkulás, osteoporosis
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:55:49 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

nathalien

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:080 csontritkulás, osteoporosis MA
« Válasz #3 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 15:59:59 »
Kedves Mindenki!

ELőre leszögezném, hogy nem kötekedek, hiszen éppen abban a fázisban vagyok, hogy szívom magamba az össezs infót az új medicinával kapcsolatban mert egyre logikusabbnak tűnik benne minden. De pl a csontritkulással kapcsolatban nem értem, hogy ha a kálciumnak semmi köze a csont erősödéséhez akkor hogyan lehet, hogy a nagymamámnál akkor állapítottak meg javulást e téren mikor egy jónak mondott terméket szedett, nem tudtuk hogy ennyire jó lesz, csak reméltük, de az orvosok vizsgálata alátámasztotta a reményünket. Lehet csak véletlen egybeesés hogy mamának volt előtte önértékelési konfliktusa és a bogyó szedése után MU szakaszba került és az általános orvosi csontsűrűség vizsgálatánál javulást tapasztaltak?
Vagy van más magyarázat?

Köszönöm előre is!

Üdv, Nati

Dr. Herczeg Andrea

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 254
Re:080 csontritkulás, osteoporosis MA
« Válasz #4 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 20:15:30 »
Kedves Nati!
A csont folyamatosan átépülő élő szövet, ami a fizikai terhelés hatására alakul elsősorban. Azért hogy a terhelésnek megfelelően erősödjön tartson ahol éppen szükséges. Amit nem használunk, elsorvad konfliktus nélkül is. Mozgással és helyes táplálkozással lehet javítani csont (és minden más) szövet állapotán. Azonkívül csontszövet a szervezet kalcium raktára is, ha nem elég amit beviszünk, a csontból kerül vérbe és onnan a sejtekhez. Az önértékelési konfliktust érdemes azért körüljárni. Szeretettel:
dr. Herczeg Andrea