Szerző Téma: őszülés  (Olvasták 3642 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
őszülés
« Dátum: 2013. Június 10. - 13:34:13 »
Sziasztok!

Őszüléssel kapcsolatba lenne kérdésem. Bal oldalt elöl őszüléssel küzdők.
Mikor a nagymamám meghalt 12 éves koroban akkor jött ki pár szál.
Az érzelmi tartalom az volt hogy nekem kell (vicces de 12 évesen úgy éreztem hogy nekem kell most már anyuról többet gondoskodnom).
Nem viccesen kellett is, de próbált ott lenni amennyit tudott...

Kérdésem az lenne, hogy mivel mindig ott van az a most már kicsit több haj szál mi a teendő vele?
Kitéptem kétszer és mind a két alakalmommal visszanőttek, vagyis a pontosabb meghatározás szerint más hajszálak őszülhetek be,  mert kb 2 nap volt mire újra megjelentek...

A haj elvileg nem "élő" már elszarusodott...de mégis...

Valamit azt olvastam, hogy a drogot pl évek múlva is kimutatják a hajszálakból, mert megmutatja mit evett ivott az ember... de hogyan lehetséges ez ha utána meg 1 nap alatt befehéredik az egész...

Egyik családtagom meg egész fiatalon "bele őszült" valamibe majd kb 4 évre rá vissza barnult...

Köszönöm, ha valaki érdemben hozzá tud szólni.

Üdvözlettel:

Edelweiss

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:őszülés
« Válasz #1 Dátum: 2013. Június 11. - 12:29:45 »
       Üdv Edelweiss!

       Az újmedicinában, úgy mint bármi más dolog esetében is az egyértelműség miatt nagyon fontos, hogy hogyan fogalmazunk.

       Az egyes szervek különprogramjainak az érzelmi tartalma csak kétféle lehet: 1. általánosan jellemző (mindegyik esetre érvényes), 2. konkrét érzelmi tartalom (a megadott különprogramhoz egyedülállóan hozzátartozó, de az általános jellegekkel is rendelkező)
       
      Nos, ha csak egyszerűen azt írod, hogy érzelmi tartalom ez és ez volt, viszont a szervre vonatkozó általános jellemzőkkel nem rendelkezik, akkor az az érzelmi tartalom csak egy a sok közül, amelyeknek nincs közük az adott különprogramhoz.

      Az őszülés általános érzelmi tartama: kényszerű elválasztódás valakitől, valamitől. Jelen esetben a kiinduló különprogram esetében konkrétan a nagymamától. Azonban a második mondatodból látszik, van következmény-konfliktusból származó érzelmi tartalom is. Ez konkrétan a barna hajszíntől való kényszerű, részleges elválasztottság. Valószínüleg az első, nagymamához köthető különprogram már feloldódott, attól akár már visszabarnulhatott volna az a pár hajszál. Azonban a következménykonfliktus ugyanazt az elválasztási különprogramot tartja aktívan. Tehát e tekintetben kellene megnyugodni, ahhoz, hogy elmúljon. Úgy kérdezed, hogy mi a teendő? A megnyugvás e tekintetben. Ez konkrétan ezerféle módon lehetséges, de hogy neked melyik változat lenne hatásos, azt nem tudhatom. A kitépkedés a jelek szerint nem alkalmas mód nálad. Elvileg elég lenne az ok-okozat összefüggés mély átérzése, és a kérdés: ...hát kell ez nekem? feltevése is.

     A családtagod példája nagyon ide passzol, vagyis bizonyítja, hogy az őszülés is csak egy különprogram, ami kifut (vége lesz), ha nincs visszaesés az eredeti-, illetve egy következmény-konfliktusba. Nála valószínüleg nem volt következmény-konfliktus, és az eredeti pedig spontán módon feloldódott, mint nálad a nagymamával kapcsolatos.

     

Edelweiss

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:őszülés
« Válasz #2 Dátum: 2013. Június 17. - 14:00:53 »
Kedves János!

Nagyon szépen köszönöm a szakszerű válasz... igazán elindította bennem valami.

Arról tud valaki valamit, hogy az ősszülés helye számít-e?

Az én esetemben bal oldalt és nagyon elöl, a családtagom esetében teljesen hátul történt az ősszülés... szóval gondolom ennek is lehet valamilyen szabály rendszere...

Persze nem olyan fontos, sokkal fontosabb volt nekem az előző hozzá szólás.

Köszönöm szépen!

Üdvözlettel:

Edelweiss