Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások BETEGSÉG ELNEVEZÉSEK szerint

106 pikkelysömör, pszoriázis, psoriasis MI

(1/15) > >>

Admin:
ED1
Konfliktustípus: érintkezési, elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: szociális érintkezés megszakadása, megszűnése anyával, családdal, közösséggel, barátokkal való kapcsolat, érintkezés elvesztése, hiányérzete. Nem tudom ölelni, érinteni a kezét, hiányzik a csókja. Lehet nemkívánatosság is, érintkezés megszüntetési, elszakadási konfliktus: Nem hagynak békén, nem akarok hozzáérni, érintkezni vele vagy éppen utálom a bőrömön az irritáló, kellemetlen, viszkető foltjaimat, nem tudok megszabadulni tőlük.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.7.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)
További részletek és hozzászólások a (link)

Admin:
Psoriasis (pszoriázis): pikkelysömör. A bőr felső, külső felületén kialkuló kerekded vagy foltos laphám-fekélyesedés. A tünet érdekességét (fehér hámló rétegek, vörös duzzadt, látszólag gyulladt alapon) a rendszeres kisebb visszaesések okozzák. Ez leggyakrabban maga a tünetek, és a viszketésgyűlölete, de legalábbis arra vonatkozó ellenérzés.

Konfliktustípus: elválasztási (elhatárolódási) konfliktus (érintkezés)
Érzelmi tartalom: érintkezés megszűnése, megszakadása; anyával, családdal, közösséggel, barátokkal való kapcsolat érintkezés elvesztése, elszakadás. "Nem tudom ölelni, érinteni a kezét, hiányzik a csókja". De lehet nemkívánatosság is: érintkezés megszüntetési, elszakadási konfliktus. "Nem akarok hozzáérni, érintkezni vele, utálom a viszketést, a hámló, csúnya, gusztustalan foltjaimat..." Az indító motívum* jellemzően valamilyen személy vonatkozású konfliktus, ami helyi tüneteket okozva átfordul lokális elhatárolódási konfliktusba visszaeső konfliktus-aktivitással.

*Jobb kezes embernél JOBB oldal- partner vonatkozás, jobb kezes embernél BAL oldal-anya-gyermek (illetve lehet gondozó-gondozott, előd-utód) vonatkozás. Bal kezes embernél fordítva.

A hámlás, pikkelyesedés a konfliktus-aktivitás tünete. A gyulladás, viszketés a megoldás utáni helyreállítás tünete.
Nagyobb felületű pszoriázis csak visszaeső konfliktus-aktivitás (V.E.K.A.), ördögi körök kialakulása esetén tud kialakulni. A gyógyulás ennek megfelelően akár jóval lassabb, de legalább biztos.
Fontos megbarátkozni a tünetekkel, elfogadni, hogy ez a gyógyulási szakasz tünete, és mindenáron el kell kerülni a visszaeséseket. Szükség esetén igénybe lehet venni humánus tünetenyhítő krémeket, tengeri sós fürdőt, stb.

anyuka:
Üdv!

Én 15 éve szenvedek ettől a megbetegedéstől. Összesen fél évig voltam tünetmentes, amikor férjhez mentem, de azóta még erőteljesebben, és sokkal nagyobb területen jelentkezett. Az egész hajas fejbőr, annak határvonala, illetve az egész tarkóm foltos. Már a karomon és lábamon is jelentkezett kis mértékben.

Azt szeretném megtudni, milyen konfliktust kell keresnem, ha pontosan középen jelent meg először, és most is ott a legerőteljesebb. Lehet köze a kétkezességhez?

Hogyan lehet megbarátkozni a foltokkal? nagyon zavarnak, mert egyre többen teszik szóvá.

Köszönöm!
tisztelettel: anyuka

Vadvirág:

--- Idézetet írta: anyuka - 2011. Február 21. - 18:53:15 ---Azt szeretném megtudni, milyen konfliktust kell keresnem, ha pontosan középen jelent meg először, és most is ott a legerőteljesebb. Lehet köze a kétkezességhez?
--- Idézet vége ---

Anyuka, ha pontosan középen jelent meg a folt, akkor nem személy, hanem szituációfüggő a konfliktus - tehát az elválasztási, elhatárolódási konfliktus nem anya-gyermek vagy partner vonatkozású személyhez kapcsolódik, hanem a szituációhoz. Az Új Medicinában nincs olyan, hogy valaki kétkezes legyen. Még ha mindkettőt használja is, az egyik mindenképp domináns(abb).

Amikor először megjelentek a tünetek, akkor oldódott meg az alapkonfliktusod. Erre vissza tudsz emlékezni, hogy mi volt? Ha a fejbőrön jelentkezett először, akkor olyan konfliktust kell keresni, amit valamiért oda lokalizálsz. Ez lehet például hajhullástól való elhatárolódás, dicséret, elismerés hiánya (nem simogatják a fejedet) de akár az is lehet, ha utáltál sapkát hordani és muszáj volt.


--- Idézetet írta: anyuka - 2011. Február 21. - 18:53:15 ---Hogyan lehet megbarátkozni a foltokkal? nagyon zavarnak, mert egyre többen teszik szóvá.
--- Idézet vége ---

Csubi is írta, ez egy ördögi kör. Minél jobban zavarnak a foltok (ez a tünetektől való elhatárolódás), annál erőteljesebbé válnak a tünetek. Hogyan lehet megbarátkozni a foltokkal? Nekem önmagában a megértés segít. Ha tudom, hogy annál erőteljesebben jelentkeznek, minél inkább zavarnak, viszont a megbarátkozás következtében múlnak el, akkor szimplán csak tudatosítom magamban, hogy ez már a gyógyulás jele, szeretettel gondolok rá. Ha kell, 100x is elismételem magamnak. Üdv, Vadvirág

zolibolya:
Sziasztok! Kérdésem lenne a pikkelysömörrel kapcsolatban.
A kis menyemnek 29.éves, jobb kezes,gyermekkora óta van sömör, a fején, fülében, kezén. Család centrikus családban nőtt fel.  Két évvel ezelőtt jött neki életében először, három alkalommal epilepsziás roham. Megoldódott a lelki gondja, az epilepsziának nyomát sem látjuk.Megszületett az unokám, most 1 éves, és neki is előjött két kis folt a lábán.
Ez a jelenség is egy ördögi kör, hogy amíg az anyuka nem oldja meg a  konfliktusait visszamenőleg is amit örökölt, addig viszi tovább a gyermek, már most az anyatejjel? Lehet valamiféle kapcsolat az epilepszia és a pikkelysömör között?
Nagyon boldogok már jó ideje, tehát kiegyensúlyozottnak tűnik, vagy tudat alatt ott van még a konfliktus?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése