Szerző Téma: Re:GNM - avagy a megbetegedések mechanizmusa  (Olvasták 3451 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

avalo

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:GNM - avagy a megbetegedések mechanizmusa
« Dátum: 2011. Július 18. - 21:13:24 »
Sziasztok,

egy komoly etikai dilemmával kapcsolatban kérném a segítségeteket. Nem találtam megfelelőbb topicot, kérném szépen, ha rossz helyre írtam, tegye az admin a megfelelő helyre...

Egy ismerősöm évek óta komoly alkohol-problémákkal küzdött. Nemrégiben egy barátja nagyon drasztikusan megpróbált a lelkére hatni, ennek hatására egyik pillanatról a másikra letette a piát. Azonnal elviselhetetlen problémái támadtak, orvoshoz került. Műthetetlen "agydaganatot" diagnosztizáltak nála, "tüdőáttéttel". Nagyon rosszul van, az orvosok szerint a napjai meg vannak számlálva.

Szeretném megkérdezni, van-e, és ha igen, hol - a GNM-nek határa? Ha a család, vagy az érintett esetleg nem ismeri a lehetséges megoldást, szabad-e, érdemes-e beavatkozni, javasolni?
Amikor az ember a GNM-mel először ismerkedik, azt hiszem, elsőnek az a gondolata támad, hogy mindenki megmenthető.
Az eddig megismert anyagokból viszont tudom, hogy nem az erőszakosan megmentők szerepében igyekeztek működni...

De hol a határ? Mi az, amit ilyen esetben még jó szívvel javasoltok, és mi az, ami szerintetek már nem hatáskörötök/hatásköröm?

Nagyon köszönöm a választ, előre is!

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:GNM - avagy a megbetegedések mechanizmusa
« Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 17:03:17 »
Szeretném megkérdezni, van-e, és ha igen, hol - a GNM-nek határa?

Avalo, a Biologikát (GNM Új Medicina) illetően mindig az egyén dönt, felvállalva egyéni felelősségét. Ha el tudja fogadni a természettörvényeket és figyelembe veszi azokat, az is a saját, önálló döntése kell, hogy legyen, viszont ha nem, az is.

Ha a család, vagy az érintett esetleg nem ismeri a lehetséges megoldást, szabad-e, érdemes-e beavatkozni, javasolni?

Kezeléssel, beavatkozásokkal, tünetbefolyásolással kapcsolatban csak és kizárólag a megfelelő végzettséggel és annak gyakorlására vonatkozó engedéllyel rendelkező szakemberek tehetnek javaslatot. Viszont, felhívhatod a figyelmét, hogy létezik Biologika (GNM Új Medicina) és felajánlhatod neki, hogy ha érdekli, akkor segítesz a tájékozódásban, infó gyűjtésben. Ha valóban olyan súlyos az érintett állapota, mint írod, akkor nem biztos, hogy erre lesz ideje. Hosszú távon hatékonyabb a még egészségeseket tájékoztatni, legyen meg rá az esélyük, hogy soha ne kerüljenek kilátástalan egészségügyi helyzetbe. Hasznát veszik-e az infónak - az ő dolguk.

Amikor az ember a GNM-mel először ismerkedik, azt hiszem, elsőnek az a gondolata támad, hogy mindenki megmenthető.
Az eddig megismert anyagokból viszont tudom, hogy nem az erőszakosan megmentők szerepében igyekeztek működni...

Az, hogy képes-e természetes módon meggyógyulni, mindig az érintett egyénen múlik. Nem szándékom sem nekem, sem az általam ismert újmedicinásoknak, hogy bárkit megmentsen. A szabad akarat tiszteletben tartása Nr. #1 prioritást élvez.

De hol a határ? Mi az, amit ilyen esetben még jó szívvel javasoltok, és mi az, ami szerintetek már nem hatáskörötök/hatásköröm?

Nehéz röviden összefoglalni, hol húzódnak a hatáskörök: a konzulens tréning 2. napja részletesen foglalkozik vele, ez olyan hatalmas téma. Kezelésekkel kapcsolatban pl. még akkor sem adunk tanácsot, semmilyen körülmények között, ha az érintett maga kéri. Ha nem végeztél konzulens tréninget, a legtöbbet a véleménysemleges tájékoztatással segíthetsz. Ha jól ismered a Biologikát (GNM Új Medicina), a tünetek alapján belekérdezhetsz a konfliktusába, ezzel felkeltheted az érintett érdeklődését.

Az én ismerőseim a Biologika TV videóit szokták továbbküldeni. Üdv, Vadvirág

avalo

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:GNM - avagy a megbetegedések mechanizmusa
« Válasz #2 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 22:16:37 »
Vadvirág, köszönöm a válaszod!
Remélem, csak rosszul fogalmaztam: Isten mentsen attól, hogy Új Medicinás szaktanácsot adjak :) Itt nagyon-nagyon kezdő "tanuló" vagyok... hogy "megmondjak"-e, még azokon a területeken is megfontolom, ahol otthon vagyok.
A kérdésem abból a (nagyon sokadik) megrázó tapasztalatból indult, hogy egyébként kezelhető/feloldható konfliktusok végzetes eredményt produkálhatnak, és csak arra irányult, hogy tudtok-e (ha sikerül Rátok felhívni a figyelmet) segíteni azokon is, akik mondjuk sem nem értik, sem nem hiszik a GNM-et, de még esetleg szeretnének meggyógyulni. Egészségeseknek persze... De szabad-e/kell-e kritikus helyzetekben ajánlani az Új Medicinát, arra nem fogékonyaknak is...
Viszont nagyon megértettem a válaszodat.
Hihetetlenül fontosnak érzem a GNM "újfajta" tudását, és ha nem is bírok vele... hát, a szemlélet és a tapasztalat sem utolsó.
Köszönöm.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:GNM - avagy a megbetegedések mechanizmusa
« Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 11:22:28 »
Isten mentsen attól, hogy Új Medicinás szaktanácsot adjak :)

Avalo, az érintett szabad akarata miatt nem létezik olyan, hogy Új Medicinás szaktanács, egy konzulens munkája kimerül a tájékoztatásban. Nem befolyásoljuk az érintettet, legfeljebb rávezetjük, hogy kimondja, amit a lelkiismerete diktál.

A kérdésem abból a (nagyon sokadik) megrázó tapasztalatból indult, hogy egyébként kezelhető/feloldható konfliktusok végzetes eredményt produkálhatnak, és csak arra irányult, hogy tudtok-e (ha sikerül Rátok felhívni a figyelmet) segíteni azokon is, akik mondjuk sem nem értik, sem nem hiszik a GNM-et, de még esetleg szeretnének meggyógyulni.

Azokon, akik "sem nem értik, sem nem hiszik", nem. Senki nem vállalhat felelősséget a másik érzelmeiért, így nem tudja megoldani a lelki-érzelmi konfliktusát sem (minden tünetbefolyásoló beavatkozás csak akkor lehet hosszú távon sikeres, ha a kiváltó ok megoldódott és nem gerjeszti újra a tüneteket). Ez a legnehezebb, elfogadni, hogy nem sokan nem elég érettek rá.

De szabad-e/kell-e kritikus helyzetekben ajánlani az Új Medicinát, arra nem fogékonyaknak is...

Egyszer mindenkinek érdemes lehet megemlíteni, pl. belekérdezni a tünetébe, hogy azt megelőzően volt-e ilyen vagy olyan konfliktusa. Ha eltalálod, az felkeltheti az érdeklődését. Ha fogékony, kíváncsi, úgyis utána fog nézni és ő kérdez majd.

Szeptemberben (is) tartok egy kurzust Biologika (GNM Új Medicina) a gyakorlatban címmel, ott ilyen kérdésekre kitérünk részletesen is, hogy hogyan érdemes viszonyulni a szkeptikusokhoz. Októberben pedig NESZTER tart kommunikációs tréninget arról, hogy a különféle embertípusokkal hogyan lehet megtalálni a közös hangot. Szeretettel ajánlom, ha foglalkoztat ez a kérdés. Üdv, Vadvirág