Elváltozásokkal kapcsolatos infók, témák, esettörténetek > Fizikai elváltozások BETEGSÉG ELNEVEZÉSEK szerint

Inzulin rezisztencia

(1/3) > >>

vvectors:

Drága Fórumozók!

Az Inzulin rezisztenciával kapcsolatban "mindenhol semmit" találok. Mi a titok? ;)

Viktor

Atina:
Kedves Viktor!

Nálam most derült ki ,hogy inzulinrezisztenciám van.
Jövőhéten megyek orvoshoz és akkor elmondják mit jelent pontosan és hogyan kell helyreállítani a szintet!
Amennyiben gondolod, szívesen beszámolok róla.

Üdvözlettel:
Atina

Bóbitás:
Sziasztok!

Jó lenne, ha valaki tudna valami okosat mondani a témában, mert nagyon sok embert érint ez a különprogram.
Nálam is diagnosztizálták, terheléses vizsgálattal és a vércukrom pl. teljesen rendben volt. Csak az inzulinszintem volt magas. :(
Vékony vagyok, PCOS nincs.
Tehát mi lehet az oka, hogy a sejtek "nem veszik be a cukrot", nem reagálnak az inzulinra? :-\



Manka:
Engem is érdekelne a téma! Javítson ki valaki, ha tévedek, de meg vagyok győződve arról, hogy az IR mérgezés miatt alakul ki! Ha évtizedeken keresztül terheljük a szervezetet gyorsan felszívódó szénhidráttal, akkor a sok inzulin és vércukor ingadozásra a sejtek azt a logikus választ adják, hogy ELÉG!!! Sajnos tény, hogy egy átlag európai ember ma 10-szer annyi cukrot fogyaszt, mint 100 évvel ezelőtt tette volna.   :o
A férfimeddőség után kutattam több soron, de sajnos nem vágott egybe a helyzet egy kapcsolódó konfliktussal sem...kiderült, hogy IR van a háttérben. Persze érdemes a hasnyálmirigy βéta-szigetsejtjeinek konfliktusa körül keresgélni, de nálunk a sport és az életmódváltás oldotta meg mindkét problémát!

Imelda:
Kedves Manka, az inzulin-rezisztencia szerintem sajnos a fiatalabb korosztályt is érinti szép számmal. Nevezetesen a 24 éves lányom, aki aztán nem egy szénhidrát-faló/függő, mégis érintett. Remélem a fórum életre kelésével sok hozzászólás érkezik majd, én személy szerint csakis a lelki okokra tudnám visszavezetni. Azt hiszem, hogy a lelki beállítódottság is sokat nyom a latba, ki így, ki úgy él meg egy konfliktust.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése