Szerző Téma: 094 veseciszta MA  (Olvasták 4203 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
094 veseciszta MA
« Dátum: 2010. November 26. - 23:26:35 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus, folyó dologgal kapcsolatban, beeresztési, kieresztési, áteresztési képtelenség.

Érzelmi tartalom: Folyadékkal vagy bármilyen folyó, folyósítandó, folyékony, ömlő, elárasztó vagy éppen elapadó (nem folyó) anyaggal, dologgal, kapcsolatos konfliktus, folyáskonfliktus. Vízzel, injekciókkal, oltásokkal, infúzióval, olajjal, vizelettel, (likvid!) pénzzel kapcsolatos félelem. A konfliktus tárgya bármi „folyó dolog” lehet (a vér kivételével). Majdnem megfulladtam, nem vigyáztam elég jól. A csőtörés, az árvíz elmosta a maradék pénzünk. Lavina-konfliktus. El vagyok havazva. Megszakadok. Én ezt nem bírom átereszteni. Nem folyik be elég pénz, nincsen pénz a folyószámlámon, nem tudok fizetni (pénzt folyatni).

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.17.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, vesekéreg sorvadás, ezzel egyidejűleg magas vérnyomás (tartósan, éjjel-nappal 140/80 felett). Betegség-nevek: vese nekrózis, vesekéreg elvékonyodás, hipertónia. Ennél a különprogramnál a vérnyomás jobban megemelkedik, mint más különprogramok szimpatikotóniás aktív szakaszában.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével. A megoldás utáni szakasz elején indul be a cisztaképződés. A megkeményedett cisztát már nephroblastomának hívják, ami vizeletet választ ki. Betegség-nevek: vese gyulladás, veseciszta, majd a vesecisztából alakul ki (a régebben fölöttébb rosszindulatúnak vélt, beszűrődő, infiltrációs) Wilms-tumor, vese daganat, veserák. Aztán ebből a veseráknak nevezett képződményből alakul ki indurációval (a jóindulatú?) nephroblastoma. VTKA: policisztás vese.

Az elváltozás biológiai értelme: a veseszövet előbontása hipertóniával kompenzálva, majd újjáépítése, nagyobbra, teljesítőképesebbre.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:veseciszta
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 23:26:43 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Cysta renis: vese tömlő
Veseciszta: veserák, wilms-tumor: vese (parenchyma) "daganata"
Konfliktustípus: önérték letörési, önérték csökkenési konfliktus folyadékkal kapcsolatban.
Érzelmi tartalom: folyadékkal, vagy bármilyen folyó, folyékony, ömlő anyaggal kapcsolatos konfliktus. Vízzel, injekciókkal (oltásokkal, infúzióval), olajjal, vizelettel, (likvid!) pénzzel kapcsolatos félelem (folyadék bármi lehet - a vér kivételével) "Majdnem megfulladtam, nem voltam elég jó, hogy vigyázzak." A csőtörés. A lavina. "El vagyok havazva. Árvíz volt nálunk."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:veseciszta
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:42:19 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)


Esettanulmány: Szilu felhasználótól.(2010.jún.03)   

Sziasztok!
A pontosítás kedvéért. Egyik ismerősömnél diagnosztizáltak vese parenchyma cisztát, és IGEN egy kb. 3 hónapos KA szakasz után 9 hónap az MU szakasz és a közepén, azaz 4,5 hónapnál van az EK.
Tavaly október végén kapcsolt át MU szakaszba és március eleje közepe felé volt az epikrízise, lázzal, fejfájással és cudarul volt, mint még eddig soha. Április közepi diagnózis és hasi CT szerint a cisztának van már saját vérkeringése, de még kb. két hónap van hátra a kilenc hónapból. A ciszta az áprilisi diagnózis szerint kb. akkora mint egy normál vese.
Egy kérésem, kérdésem lenne. Mivel a kórházban azonnali vese eltávolítást akarnának nála végezni, azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan újmedicinás szemléletű sebész ismerősötök, akivel a teljes leválás után a ciszta eltávolítást meg lehetne beszélni? Kérlek benneteket, ha tudtok valakit, akkor privát üzenetben nekem küldjétek el az elérhetőségét.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
Szilárd   


szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:veseciszta
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 13. - 18:13:50 »
Válasz Szilárd levelére (2010.jún.04)

Kedves Szilárd!


Ha jól értem az ismerősöd, Veled konzultál, és ennek eredményeként jutottatok el arra a következtetésre, hogy még 2 hónap van hátra a program kifutásáig.
Ezt az örvendetes hírt a hasi CT is megerősítette azzal, hogy a cisztának már van saját vérkeringése.
Kell ennél nagyobb bizonyosság arra, hogy a GNM működik?
Kár lenne a végén elrontani. Érdemes lenne megvárni a teljes leválást,ekkor már értelmét veszti a vese eltávolítása.
Nem tehetnek vele semmit akarata ellenére,és ehhez ragaszkodni kellene. Folytasson az orvossal egyfajta párbeszédet,kérdőjelezze meg mindazt, amit az orvos mondd ebben az ügyben. Alakítson ki egy partneri viszonyt, ne csendes szemlélője, ha nem aktív résztvevője legyen saját ügyének.Lehet, hogy ez még szokatlan, de itt az ideje, hogy szokásunkká váljon az orvossal, a partneri viszony kialakítása.
Nem szükséges hozzá GNM szemléletű sebész, elég ha az ismerősöd ilyen szemléletű.

Üdv:H.Eta
Megjegyzés: Nincs tudomásom arról, hogy végül is milyen döntés született. (2011.feb.13)