Szerző Téma: 101 szájrák (laphám nyálkahártya) MA  (Olvasták 5372 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
101 szájrák (laphám nyálkahártya) MA
« Dátum: 2010. November 28. - 21:34:24 »
ED1
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási, visszautasítási konfliktus.

Érzelmi tartalom: Szájjal, száj belsejével, nyelvvel, szájüreggel kapcsolatos visszautasítási, elválasztási konfliktus. Nem akarom szájba venni. Utálom a számban. Szájnál, szájban nem akarok vele érintkezni. Utálom a hidat, a protézisem. Utálom a szájsebeim - ördögi kör. Nem akartam (szájjal) belefújni, de megszondáztattak, és oda a jogosítványom. Szájsebem, szájrákom van, és nem tudok tőle megszabadulni.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.2.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: a száj-, nyelv-, fogíny-, torok-, garat-laphám fekélyesedése, ami fájhat, lehet érzékeny, de nem vérzik. Betegség-nevek: nyálkahártya-ulcus, szájseb. Minél súlyosabb a konfliktus, annál nagyobb, mélyebb, fájdalmasabb a fekély.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusok közreműködésével, a laphám érzéketlenségével. Betegség-nevek: fogínyvérzés, fogíny-laphám gyulladás, száj-, torok-, garat-laphámrák, vírusos szájfertőzés, száj laphám daganat.

Az elváltozás biológiai értelme: a száj nyálkahártya fekélyes tágítása, visszahúzódás, kilökés, levál(aszt)ás, elutasítás, elhatárolódás.


Szájráknál a szájüregen belül több szervet is érinthet a daganatos megbetegedés – így beszélhetünk nyelvrákról, garatrákról, szájpadrákról, szájnyálkahártya, a nyálmirigy daganatai vagy állkapocsrákról is. Tehát amikor azt mondjuk, hogy szájrák, akkor tulajdonképpen a szájüregi rák gyüjtőnevét használjuk, mely magában foglalja az előbb felsorolt betegségek összességét.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szájrák (laphám nyálkahártya)
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 21:34:31 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Száj nyálkahártya adenocarcinoma: szájrák
Konfliktustípus: elhatárolódási, elválasztási, visszautasítási konfliktus
Érzelmi tartalom: szájjal, száj belsejével, nyelvvel, szájüreggel kapcsolatos visszautasítási, elválasztási konfliktus. "Nem akarom szájba venni. Utálom a számban. Szájnál/szájban nem akarok vele érintkezni. Utálom a protézisem. Utálom a szájsebeim (= ördögi kör)! Nem akartam (szájjal) belefújni, de megszondáztattak és oda a jogosítványom."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szájrák (laphám nyálkahártya)
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 21:34:37 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Gergely

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:szájrák (laphám nyálkahártya)
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 23. - 22:17:37 »
Most találtam ezt a gnm-et, a fórumot. Nyelvem jobb oldalán és szájfenéken állapítottak meg laphámrákot amivel meg is műtöttek. Kivágták az elváltozást más kezelést nem kaptam, kontrollra kell járnom. Az okát viszont nem tudták megmondani. Mi lehetett? 12 éve eltört az állkapocs csontom és arra az oldalra ahol a rák volt tettek egy titánlemezt, az befolyásolhatta-e a laphámrákot, vagy teljes mértékben "fejben" kell keresni a gondokat? Jobbkezes vagyok, harmincegy éves, egészséges férfi.

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:szájrák (laphám nyálkahártya)
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 24. - 10:27:19 »
Kedves Gergely!
Nem gondolom, hogy a titánlemeznek köze lenne az elváltozáshoz. Viszont annak igen, hogy Te mit gondoltál és gondolsz róla.
Mennyire zavart az, hogy idegen anyag került a a szervezetedbe?Hányszor gondoltál rá, hogy jó lenne megszabadulni tőle?
Maradt-e benned félelem a törés miatt?
És megannyi kérdést tudnék feltenni, amire Te tudod a választ.
Azt kérdezed, hogy "fejben"kell keresni a gondokat? Igen.
A kérdés csak az, hogy mennyire sikerült feldolgoznod a történéseket.
Ha vannak kétségeid, félelmeid amik konfliktust okoznak, érdemes utánanézni a részletkérdéseknek.

kata30

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:101 szájrák (laphám nyálkahártya) MA
« Válasz #5 Dátum: 2012. Május 15. - 19:29:38 »
Szia Gergely!
Úgy keveredtem ide,hogy nekem is hasonló problémám volt.Ahogy elolvastam soraidat,rögtön regisztráltam,hogy tudjak neked írni,hátha segít.Az én történetem ugyanez,attól eltekintve, hogy nekem titán fogpótlásom volt.2007-ben kerűlt a számba,és azután pár hónappal fehér keratinos jellegű folt jelent meg a számban,amivel orvoshoz fordultam,majd biopsziáát vettek,és laphámrákot diagnosztizáltak,mindezt 26 évesen.Én hiába mondtam az orvosoknak,hogy a fogpótlásom bekerülése okozza, nem hittek nekem,azt mondták nehogy én találjam már fel a spanyol viaszt, a professzorok sem fedezték még fel azt amit én állítok,mivel titán allergia nem létezik,műtéten túl vagyok,de a fémeket kiszedettem,és nyílvánvalóan az okozta,rengeteg orvosnál jártam és volt egy része aki azt állította ilyen nincs,volt aki azt mondta létezik.Szóval egy a lényeg megállapították, hogy semmilyen fémet nem szabad a szervezetembe helyezni,mert problémákat okoz.A titánium egyébként sok sok féle alkotó elemből tevődik össze, nem tiszta titán.
Gondoltam hátha tudok segíteni bár látom elég rég írtál.Ha esetleg lenne még kérdésed nyugodtan írj akár az emailomra is, szivesen segítek amiben tudok, bár nem vagyok orvos.Én tuti kivetetném onnan azt a fémet ha van rá mód,hisz tényleg létezik, nálam is bebizonyosodott.Minden jót...