Szerző Téma: Hüvelygomba, gombás fertőzés  (Olvasták 11073 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Reni

  • *
  • Hozzászólások: 8
Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Dátum: 2011. Január 26. - 14:00:19 »
A korábbi fórumon olvastam, hogy elvileg a hüvelyben nem lehetnek gombák, legfeljebb oda kerülnek. No de akkor mi van akkor ha:
- hüvelykenetből Staphylococcus aureus-t, Candida albicans-t, Streptococcus agalactiae-t mutattak ki, melyre az orvos Augmentin625 és Jód kúpot írt fel (nőgyógyászati műtét előtt)
- több hölgy ismerős is beszámol visszatérő durva, néha hosszan tartó "gombásodásról" hüvelyben (ilyenkor a hüvelyváladék sűrű, vagy akár túrókás, szúrós szagú és viszket-csíp)
- Több terhes kismama is beszámol arról, hogy a terhesség korai és szinte bármely szakaszában szintén a hüvelykenetből vett mintában agalactiae-t, vagy plusz candidát is találnak, és ez veszélyes a gyermekre

- továbbá kérdésem még, hogy a vérből kimutatott GGTR/GGT (máj) érték 50-es szintje a normál <33-hoz képest valóban májnagyobbodást és fokozott májműködést jelent-e, és ezt okozhatja e nem kívánt terhesség okán történő DHS, illetve, kapcsolatban állhat e ez a májműködés a megváltozott hormonális állapottal, ami terhességkor előáll?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 26. - 15:13:37 »
Reni, a kérdéseid nagyon jók, örülök, hogy felvetetted őket.

A hüvelyben is található néhány entodermális váladéktermelő mirigy (nemi falat konfliktusokra reagálnak), ám nem számottevő mennyiségben ahhoz, hogy komoly fehérfolyásos tünetek jelentkezzenek a MU szakaszban. Ami még szóba jöhet, az a Barthollini mirigyek különprogramja és a méh nyálkahártya & petevezeték. Számottevő gombás váladékozást ez utóbbi esetben tapasztalhatunk - lásd: 2.1.18-as Szerv Atlasz lap - a MU szakaszban: valóban gombák bontják el a KA szakaszban létrejött daganatot. Ez egy elsajtosodási folyamat, a váladék ezért darabos, túró szerű is lehet, kellemetlen szag jár vele. A lelki konfliktus ebben az esetben csúnya, nemi jellegű falat konfliktus vagy utódbeágyazódási falat konfliktus (rendszerint nagymama-unoka vonatkozásban).

Az elsajtosodott váladék a hüvelyen keresztül távozik a szervezetből (csak arra tud), ezért mutatható ki a gomba jelenléte a hüvelyi keneten.

Kérlek, a májjal kapcsolatos kérdésedet az ennek megfelelő témában tedd fel, hogy ne keveredjen egy témába több szervrész. Együttműködésedet köszönöm.

amanda

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 27. - 15:34:18 »
Sziasztok!
A pontosítás végett, a kenetben talált Staphylococcus és Streptococcus a mezodermális szövetek helyreállító baktériumai?A felhozott példa okaként petefészek önleértékelési konfliktus természetes mikrobális helyreállításának gyógyulási folyamatához tartoznak?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 02. - 15:36:53 »
A pontosítás végett, a kenetben talált Staphylococcus és Streptococcus a mezodermális szövetek helyreállító baktériumai?A felhozott példa okaként petefészek önleértékelési konfliktus természetes mikrobális helyreállításának gyógyulási folyamatához tartoznak?

Amanda, elképzelhetőnek tartom. A belső csíralemez származású szervek, szövetek helyreállításáért a gombák, a középső csíralemez származású szervek megmunkálásáért pedig a baktériumok felelnek. Lehet némi átfedés a gombabaktériumok, mykobaktériumok esetében. Az akadémikus orvoslás szerint pl. a Streptococcus baktérium-család más-más tulajdonságokkal bíró baktériumokat ölel fel. Érdemes lenne ezek konkrét jellemzőiről egy szakembert megkérdeni.

amanda

  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 02. - 18:01:22 »
Köszönöm a választ Vadvirág!
Mycobaktériumok és gombák entoderma szövetekben lehetségesek.
Az új mezoderma velőállományban nem segítik a rekonstrukciót a mycobaktériumok, itt pl. a streptococcus és staphylococcus segít újjáépíteni pl.a csontszövetet,vagy a sejt veszteséget.Csak baktériumok.Téves lenne az információm?
Ez nagyon fontos lenne,mert a konfliktus érzelmi tartalmának a feltárásában elengedhetetlen ennek az ismerete.Például egy nőgyógyászati kenet mikrobiológiai leletének elemzése során.Ebbe a problémába már beleütköztem hónapokkal ezelőtt is,amikor a HPV vírusal foglalkoztam.Ugyanis ez a vírus a hüvely laphám regenerálásához is tartozik.Itt a pap teszt a vírus nagyon gyenge jelenlétre utal,mégis a méhszáj súlyos elváltozásának lehetőségével riogatják a hölgyeket az orvosok.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 03. - 14:51:24 »
A belső csíralemez származású szöveteken túl még a középső csíralemez származású, kisagy által vezérelt szövetek esetében is szóba jöhetnek mykobaktériumok, gombabaktériumok - jelen esetben csak a bőr irhára tudok gondolni. Konfliktusa "támadás, sértés miatti (el)torzulási, csúnyulási, bemocskolási konfliktus, sértés" (valós vagy akár átvitt értelemben is). Szerintem egy kérdést megér, ha másért nem, azért, hogy a lehetőséget kizárhassátok. A másik, amire érdemes rákérdezned, ahogy Te is írtad korábban, a petefészek lelki konfliktusa (tapasztalataim alapján ez elég gyakori a nők körében). Az érintett melyik konfliktus érzelmi tartalmat érzi magáénak?

Egyelőre nem találtam részletes információt a Staphylococcusról és a Streptococusról, aminek GNM-es szemlélettel hasznát vehetnénk.

mia baj

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Válasz #6 Dátum: 2011. Június 22. - 11:41:48 »
Kedves Vadvirág, kedves Fórumozók!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a bejegyzést, korábban csak a méhnyakráknál keresgéltem a témában. Az én tüneteim röviden összefoglalva: eltűnt méhszájseb, meglévő méhnyak krónikus gyulladása, HPV több típus, candida albicans - ez utóbbi úgy fél éve és a gyógyszeres kezelések után mindig újra kezdődik (ezen persze az én halovány GNM-ismereteimmel sem csodálkozom) .
Hála Istennek eljutottam most egy az eddiginél számomra kedvezőbb szemléletű nőgyógyászhoz, aki azt mondta a vizsgálat alapján: olyan állapotban vagyok belül a sok gyógyszeres kezeléstől, mint más kemoterápia, meg sugárkezelés után és lehet, hogy "egy életre" kiölték a hüvelyem védekezőképességét - tehát ha jól értem, nálam már a mérgezés a közrejátszik a candidára kapott eddig 4-5 zömmel antibiotikus kúra miatt (a hagyományos nőgyógyászati kezelést leginkább azért fogadtam el, mert elviselhetetlennek érzem az egésznek a tüneteit és pl. a szexuális élet szempontjából is nagyon romboló, nagyon nehezen viselhető számomra)
Egyelőre ott tartok, hogy egyedül behatárolni sem tudom pontosan a konflikust, sejtéseim persze vannak (elolvastam az alapokat, meg megnéztem az oktató videot), amiről annyit sejtek, hogy MU-szakasz vagy oda vissza kapcsolgatás, illetve a legvalószínűbb, hogy összetett az egész, talán több dolog lefutását is egybe keverem. Egy szerv atlasszal persze előrébb lennék. A kérdésem, hogy hogyan tovább?
Amit itt írtál, Vadvirág, az több tekintetben is nagyon elgondolkodtató volt a saját esetemre nézve:

Idézet
Ami még szóba jöhet, az a Barthollini mirigyek különprogramja és a méh nyálkahártya & petevezeték. Számottevő gombás váladékozást ez utóbbi esetben tapasztalhatunk - lásd: 2.1.18-as Szerv Atlasz lap - a MU szakaszban: valóban gombák bontják el a KA szakaszban létrejött daganatot. Ez egy elsajtosodási folyamat, a váladék ezért darabos, túró szerű is lehet, kellemetlen szag jár vele. A lelki konfliktus ebben az esetben csúnya, nemi jellegű falat konfliktus vagy utódbeágyazódási falat konfliktus (rendszerint nagymama-unoka vonatkozásban).

Az elsajtosodott váladék a hüvelyen keresztül távozik a szervezetből (csak arra tud), ezért mutatható ki a gomba jelenléte a hüvelyi keneten.

Ezekről hogyan tudhatok meg többet? Mit jelent az utódbeágyazódási falat konfliktus nagymama unoka vonatkozásban?
Leginkább személyesen szeretnék konzultálni valaki segítővel, hogy jutok el egy GNM-konzulenshez, aki segít átbeszélni, felismerni az egészet?
Nagyon köszönöm előre is a segítségeteket!

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:Hüvelygomba, gombás fertőzés
« Válasz #7 Dátum: 2011. Június 22. - 23:59:28 »
Mia baj, örülök, ha segítségedre lehettem a válaszommal.

Leírásod alapján úgy látom, két dolog jöhet szóba.
   - Az egyik a méhnyak, méhszáj laphám nyálkahártya különprogramja MU szakaszban.
   - A másik (gomba jelenléte miatt) a méhnyálkahártya hengerhámszövetének különprogramja.

Ezekről hogyan tudhatok meg többet? Mit jelent az utódbeágyazódási falat konfliktus nagymama unoka vonatkozásban?

Ez a második témához kapcsolódik, bővebben ITT olvashatsz róla. Nagymama-unoka vonatkozásban úgy jelenhet meg a férfi és nő közötti nemi falatkonfliktus, ha pl. egy hölgy szakít a barátjával és a nagymama epekedik, hogy "nem lett meg az unoka, amiért a fiatalok különváltak". Lehet ugyanígy, ha a hölgy epekedik, de kár, hogy külön mentünk a párommal, jó lett volna tőle egy gyermek.

Javaslom, nézd meg azt a témát, amire hivatkoztam, ott konkrét esettörténetet is olvashatsz a témában. Üdv, Vadvirág