Szerző Téma: atopikus dermatitis kisgyermeknél  (Olvasták 2598 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

kulu gobe

  • *
  • Hozzászólások: 5
atopikus dermatitis kisgyermeknél
« Dátum: 2012. Június 25. - 13:58:28 »
Üdv !
 Sógorom négy hónapos kisfiánál, egy hónapos korában atopikus dermatitiszt állapitottak meg.
(a gyerek császármetszéssel született) Az orvos, a diagnózis közlésekor "biztatta" az anyát, mondván, hogy a betegség a gyermeket egész életében fogja kisérni. Nem sokkal később olvastam,hogy ez a "betegség", népbetegséggé kezdett válni.
 Úgy gondolom az első tünet a gyerek elválasztási konfliktusának megoldási szakaszában jelentkezett, viszont az azóta visszatérő kiütés már az anya konfliktusa.Népbetegséggé válása, pedig annak köszönhető, hogy egyre több nő válassza a császármetszéses szűlést.
 Kérlek javitsatok ki, ha rossz a gondolatmenetem.Előre köszönöm a hosszászólásokat.

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:atopikus dermatitis kisgyermeknél
« Válasz #1 Dátum: 2012. Július 27. - 02:06:48 »
Kedves Kulu Gobe!

Az az orvos azt mondta, amit eddig tudott. Ő úgy tudta, a valóság azonban más. Egyszerűbb.

Az atopiás dermatitis sima felhám gyulladás, így szociális elhatárolódási, érintkezés hiányérzet konfliktus keresendő.

Nem hinném, hogy köze van a császármetszéshez.
Az egy dolog, hogy nem természetes dolog a császármetszés, de szerintem a konfliktus inkább ott keresendő, hogy nincs eleget ölben, testen, bőrön, talán az anyuka is fél, hogy elkapja, és nem hogy simogatná, nyalogatná (a nyál is viszketés-enyhítő hatású) inkább vonakodik tőle. (A tünetek enyhítésével mindenképpen csökkenthető az ördögi kör veszélye.) De induljunk ki abból, ami legvalószínűbb, a baba nincs eleget ölben, és ha mégis, ruha van rajta, és nem érintkezik pucéron az anyuka jó meleg puha bőrével, testével. És hiányzik neki.

Ha az anyuka "a gyermeken éli meg a konfliktust", a gyermek bőrtüneteitől fél, azzal bizony tud a gyermekre fekélyt produkálni.
Ez már számtalanszor beigazolódott gyermek-elváltozások elemzésénél, például a futószemölcsnél is. Az anyuka tehát kihatással van/lehet a gyerekre.
Ezért az anyuka és a gyermek lelki világa is felderítendő.

További részletek itt: http://gnmforum.hu/index.php?topic=1350.0