Szerző Téma: 072 szívburok gyulladás, pericarditis MA  (Olvasták 6998 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
072 szívburok gyulladás, pericarditis MA
« Dátum: 2010. November 26. - 20:55:58 »
ED1
Konfliktustípus: szív elleni támadási konfliktus, a szív (fizikai) megsértése, sérülése, sérülésének veszélye.

Érzelmi tartalom: Veszélyben a szívem. Szívtájékon vagyok veszélyeztetve. Ez egy szívem elleni támadás volt. A szívemnél bánt / támad / fenyeget a betegség. Esetleg sérülésveszély-félelmi konfliktus egy diagnózis vagy prognózis miatt: A betegségtől féltem a szívem. Rossz a szívem, meg kell műteni. Minél intenzívebben fél az ember, annál gyorsabban vastagodik a szívburok, és annál gyorsabban jelentkezik majd a vizenyő a megoldás utáni szakaszban (amire a különprogram kifutásáig oda kell figyelni). Víz van a szívemen, amit le kell csapolni, és előre félek a szúrkálástól vagy nehogy félreszúrjanak.

Szerv Atlasz lapkód:   3.1.7.   3.1.B.   3.1.C.   3.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szívburok daganat, a szívburok megvastagodása. Az szívburok vastagodása nem okoz panaszt, nem is veszik észre. Szerencsés módon ha el is szenvedünk ilyen konfliktust, azok - habár előfordul a súlyos is - ritkán tartanak sokáig. Betegség-nevek: perikardium-mezotelióma.

M.U. szakaszban: szívburok daganat elbontás, szívburok gyulladás. Betegség-nevek: pericarditis, szívburok-tamponád: a gyulladásból kiszivárgó vérszérum (folyadék) a szívkamrákat belapítva, kívülről benyomva kiszoríthatja belőlük a vért, nem tudnak azok telítődni - a szív nem tudja a vért pumpálni. Ez lehet veszélyes komplikáció!

Az elváltozás biológiai értelme: a szív megerősített védelme a szívburok megvastagításával.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szívburok gyulladás, pericarditis
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 20:56:04 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Perimyocarditis pericarditis: a szívburok gyulladása     
Konfliktus típusa: szív elleni támadási konfliktus
Érzelemtartalom: "veszélyben a szívem, a szívemnél támad a betegség. Diagnózisközlés: "Önnek rossz a szíve, meg kell műteni, Önnek víz van a szívén." (Egy sokszor életmentő szúrócsapolás, folyamatos konfliktusba való visszaesést is kiválthat: "félek, hogy újra meg kell szúrni a szívemet."

A konfliktus megoldása után a szívburok daganatának elbontásakor jelentkezik a szívburok gyulladás.
     

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:szívburok gyulladás, pericarditis
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:37:35 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Orlik Ilona

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:072 szívburok gyulladás, pericarditis MA
« Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 23:20:24 »
Kedves Roberto!
Úgy rémlik, hogy  amit kérdezni szeretnék, azt az alap tanfolyamodon említetted, de már nem vagyok biztos benne, hogy jól emlékszem.
A minap furcsa aggódó érzés tört rám a 21 éves lányom autóútja miatt. Már nem először vezet hosszabb, azaz országúti viszonylatban, mégis rossz érzésem támadt, amit aztán igyekeztem megfelelő tudatossági szinten kezelni. Lelki síkon helyre ráztam magam, megnyugodtam, majd pár órával később néhány lélegzetvétel erejéig azt a kellemetlen: "szúr a szívem" érzést éltem meg.
Este, miután hazaértek, elmesélték, hogy egy kamion fenyegető leszorításától óvta meg őket a jó szerencséjük az M0-on. (Valóban jól végződött a történet, a másik lehetőségbe bele se gondoljunk!)
Mondanom sem kell, hogy az aggodalmaim átélésének órájában zajlott mindez.
Jól gondolom: a szívburoknál tanítottad,  hogy ez sokszor 1-2 óra alatt képes kifutni, és a szív szúró érzése levegővételkor erre a a külön programra utal?
Üdv: Ica

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:072 szívburok gyulladás, pericarditis MA
« Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 09. - 17:44:03 »
   Szervusz Ica, véleményem szerint a szívkoszorúér-artéria-intima (koszorúér belső hártya) különprogramja zajlott le nálad. Annak az első szakaszában és az epikrízisében jellemző a szívtájéki szúrás-érzet, a belhártya szövetcsökkenése, nekrózisa miatt. Úgy látszik, hogy a nyugtalanságot bírtok-elvesztés-félelmi tipusú konfliktusnak élted meg ( ... az én gyermekem ...)
 
   Ha a megnyugvás után, és csak néhány pillanatig tartott a szúrás-érzet, akkor az az epikrízis lehetett.

   Minden különprogram képes rövid idő alatt kifutni, ha a konfliktus-feloldás is rövid idő alatt (a teljes különprogram-hossz félidejében) megtörténik. Gratulálok a gyors helyzetfelismeréshez, hogy résen voltál a különprogram beindulását illetően és a gyakorlatban alkalmaztad a GNM ismeretedet.

   Köszönjük az érdekes, telepátiára utaló beszámolót.

   A teljes tanulság levonása érdekében érdemes az esetnek azokat az összefüggéseit is kiértékelni, amik a nőiségedből, a biológiai oldalasságodból és a pillanatnyi hormonális állapotodból következnek. Vagyis megválaszolni azokat a kérdéseket, hogy miért az az agyfél, miért az a relé lett érintett?

   Ezek a bejegyzések a helyükre való áthelyezést igénylik, mert a jelenlegi témacím nem illeszkedik ide.

Orlik Ilona

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:072 szívburok gyulladás, pericarditis MA
« Válasz #5 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 16:22:47 »
Kedves János!
Köszönöm a gyors válaszod :)
Igen, megfordult a fejemben, hogy itt valami birtok-aggodalmi konfliktusról van szó, de mivel jobb kezes, 47 éves, női hormonális állapotú vagyok (bár már jelzés értékkel néha megtapasztalom a változás közeledtét :) ), valamint egyéb körülmény sem indokolja, hogy kibillent legyek (nagyon jó párkapcsolat, elfogadható élet- és munkakörülmények, szerető család, barátok, stb), ezért inkább az "enélkül (értsd: a lányom) nem élet az élet" konfliktusnak gondoltam. Nyilván való önsajnálattal.
Byron Katie megfogalmazása szerint értékeltem, hogy éppen kinek a dolga az, amit azért reményeim szerint volna mód elkerülni. Így átengedtem a döntés jogát az isteni bölcsességnek, de természetesen kértem a segítséget is  ;)

Ha nem jó helyen van a bejegyzésem, akkor kérem az átsorolását a megfelelő helyre.
Üdv: Ica

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:072 szívburok gyulladás, pericarditis MA
« Válasz #6 Dátum: 2012. Augusztus 12. - 13:42:02 »
    Kedves Ica!

    A tisztábban látás érdekében szükséges még néhány megállapítást tenni.

    Az általad írt tünetek alapján ítélve akár szívkoszorúér-véna különprogram is lehetett, mert a tünetek, főleg a nagyon rövid lezajlási idejű koszorúér-intima különprogramok véna, vagy artéria vonatkozásában nagyon hasonlóak. Az akkori, pillanatnyi hormonális állapot volt a döntő szerintem, hogy a véna, vagy az artéria volt-e érintve, mivel említetted, hogy a változó kor tájékán jársz.

    A kortól is függő hormonális állapot azáltal határozza meg, hogy egy átélt konfliktus melyik oldalra csapódik be, hogy az érzelem újmedicinás, biologikus szempontból férfiasnak, vagy nőiesnek minősül-e. Ez úgy értendő, hogy alapesetben minden férfinek és nőnek AZONOS ESÉLLYEL lehetnek nemi frusztráció-tipusú (nőies) és birtok-elvesztés-félelmi tipusú (férfias) gondolatai, érzelmei, azonban, hogy kinél melyik tipusú érzelem okozhat szervi elváltozást (a megfelelő feltételek megléte esetén) az első konfliktus-becsapódáskor, azt meghatározza az, hogy ivarérett-e, avagy a változókor utáni állapotban lévő.

    A megítélésünket illetően a dolgot befolyásoló biológiai oldalasság is esetedben kis bizonytalansági tényező, mert sokszor a tesztek alapján való megállapítás felületesnek bizonyul. Kell egy elég hosszú idő, a jelenségeket újmedicinás szemmel értékelve élni, ahhoz, hogy valaki abszolút biztos legyen az oldalasságában.

    A fentiek megértéséhez természetesen szükséges ismerni az említett szervek reléinek elhelyezkedését az agykéregben és az agyfél szerinti hamer-góc-becsapódási sorrendeket a biológiai oldalasság a nem és a hormonális állapot függvényében.