Szerző Téma: 074 idegrost daganat, neurofibróma MA o  (Olvasták 4332 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
074 idegrost daganat, neurofibróma MA o
« Dátum: 2010. November 26. - 22:09:53 »
ED1
Konfliktustípus: sajátos, érzékelés vonatkozású önvédelmi konfliktus, az érzékelés nemkívánatos („érzékelés-tompítással-védekezés”).

Érzelmi tartalom: Érintési, érzékelési konfliktus. Az érintkezés kellemetlen és nemkívánatos, nyomasztó. Nem akarom érezni azt ott. Utálom a biztonsági övet, mert vágja a kulcscsontomat, nyakamat. Egyszerűen nem bírom elviselni a hangját. Ha a konfliktus egy bizonyos végtag vagy elváltozás fájdalmából fakad előfordulhat, hogy a fájdalom hirtelen enyhül vagy megszűnik, holott a szervi tünet változása nem indokolja. Ha az enyhülés, fájdalom-eltűnés jelenség egy ilyen biológiai különprogramból fakad, akkor az (épülő neurofibróma mögötti) terület érzékelése is csökken vagy akár teljesen kimarad.

Szerv Atlasz lapkód:   3.1.9.   3.1.B.   3.1.C.   3.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: a szigetelő glia vagy kötőszövet szaporodása, vastagodása, az érintett részen érzékelés tompítás, érzéketlenség. Betegség-nevek: neurofibroma, neurofibromatosis, (perifériális) glióma, akusztikus neurinoma (hallóideghüvely daganat - ez lehet veszélyes), Recklinghausen-kór, kötőszövetes és ideg-daganat*.

M.U. szakaszban: két lehetőség ismert: 1. a neurofibróma, amennyi ideig nőtt, olyan lassan kerül leépítésre, és nem zavarja a jó közérzetet. 2. a neurofibróma, vastagodás, bőrkinövés, bibircsók baktériumok segítségével elbontásra kerül (rövidebb, intenzívebb konfliktusoknál). Röviddel a megoldás után túlérzékenység tapasztalható, mely a különprogram végére normalizálódik. A jellegzetesen kerekded göböket akár egy az egyben (in toto) el lehet távolítani, ha az érintettet esztétikailag vagy a tapintása zavarja, és folyton sínre teszi, rajta tartja (mint a fenti képen).

Az elváltozás biológiai értelme: a szenzorikus információ (érzékelés adatok) blokkolása, érzőideg- és érzékelés-tompító képződmény.

Lásd még: szemölcs, tyúkszem, neurofibroma

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:idegrost daganat, neurofibróma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:10:00 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: neurofibroma, neurofibróma, neurofibromatosis, neurofibromatózis, idegrost daganat, ideghüvely-göb

Konfliktustípus: sajátos, érzékelés vonatkozású önvédelmi konfliktus, az érzékelés nemkívánatos
Érzelmi tartalom: Megérintési-konfliktus. Az érintkezés kellemetlen és nemkívánatos. „Nem akarom érezni azt ott." Súlyos fájdalomnál előfordulhat, hogy a végtagi vagy lokális fájdalom hirtelen megszűnik. Ha a tünet egy ilyen érzékelésblokkoló biológiai különprogramból fakad, akkor a neurofibróma növekedésével egyidejűleg az érintett terület érzékelése is csökken, vagy teljesen kimarad.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:idegrost daganat, neurofibróma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:32:30 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Panka28

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:074 idegrost daganat, neurofibróma MA o
« Válasz #3 Dátum: 2012. Június 07. - 11:33:28 »
Sziasztok!

Én 2002-től szenvedek a neuro fibromatosis nevű betegségtől.GNM szerint is olvastam a betegségről.De még nem sikerült teljesen rájönnöm hogy mi okozza.Van valakinek ilyen betegsége,vagy tapasztalata,hogy lehet meggyógyulni belőle?

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:074 idegrost daganat, neurofibróma MA o
« Válasz #4 Dátum: 2012. Június 16. - 21:36:33 »
Szia Panka! Sajnos a kérdéstár nagyon lefoglalt, egy ideje nem jártam a fórumban. Azóta jutottál már valamire?

Mit nem akarsz érezni, hol és miért?

Miért érzed úgy, hogy az érintkezést elkerülni lehetetlen,
és jobb volna ha akkor inkább nem éreznéd (amit érzékelsz, ami nem tetszik, a bántást, sértést stb)?

Persze, hogy meg lehet gyógyulni belőle, csak sokan nem tudnak az összefüggésekről vagy nem veszik a fáradságot hogy megfejtsék, és lerendezzék konfliktusaikat.

Hosszú éveken keresztül nagyobbodó, fennálló neurofibrómáknál előfordulhat, hogy hosszú hónapok alatt épülnek le, és kerülnek elbontásra. Láttam már ennél gyorsabb elbontást is, amikor szinte "eltűnt a göb". Ha nagyon kedvezőtlen helyen van, (pl. arcon, orron, szemnél - és ráadásul bőrfelszín közelében) akkor sebészetileg minimális komplikációval, könnyen és gyorsan eltávolítható (és a konfliktus megoldása után nem muszáj megvárni és végigvárni az elbontását).

Panka28

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:074 idegrost daganat, neurofibróma MA o
« Válasz #5 Dátum: 2012. Június 23. - 23:32:34 »
Erre szeretném megtalálni a választ.2002-ben beteg lett nagyapám utána lettem én is beteg és kb.1 év alatt jött ki.arc,kéz,láb.mellkas,has.Úg ygondolom,hogy ezt ne akarom érezni,hogy ő meghalt.elfogadni.Lehetséges ez?Egy ideig jártam egy doktonőhőz ő ezzel foglalkozik de sajnios nézeteltérés miatt abba hagytuk a terápiát.Én remélem,hogy meg lehet belőle teljesen gyógyulni lehetőleg műtét nélkül.Mivel én lelki betegségnek tarton.Az a baj,hogy 10 éve kezdődött de tavaly kezdtem el vele fogllakozni csak.Szükséges hogy bebizonyítsam,hogy nem öröklődik ez lenne nekem nagyon nagyon fontos.
Ami még eszembe jutott,hogy olyan 16-17 éves koromban volt egy srác aki a lábamhoz ért,és nekem ez nem tetszett,és utána ott jött ki előszür a kiütés.Lehet összefüggés?mind gondolkozok hogy oldhatnám meg a konfliktust,hogy megszabaduljak végre örökre ettől a tehetől.Igazság szerint 29 éves vagyok,és szeretnk normális életet és nagyobb családod....

Panka28

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:074 idegrost daganat, neurofibróma MA o
« Válasz #6 Dátum: 2012. Július 02. - 16:07:54 »
Annyi kérésem lenne,hogyha valakinek ez a betegsége van vagy ismerősének írjon nekem a fórimba vagy a privátba.neuro fibromatosis.A boldogságom függ ettől,hogy bebizonyítasam,hogy nem öröklődik,lelki eredetű és nem genetikai.Ettől függ,hogy lehetek-e újra valaha boldog,hogy bebizonyítsam meggyógyulok. köszönöm. Még annyi kérdésem lenne,hogy a hajhullást mi okozhatja?a fej közepén?