Szerző Téma: 110 tikkelés (izmok kényszeres összehúzódása) MI  (Olvasták 12133 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
110 tikkelés (izmok kényszeres összehúzódása) MI
« Dátum: 2010. November 28. - 23:31:24 »
ED1

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.11.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



További részletek és hozzászólások a (link)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tikkelés (szemizom alatti rángás)
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 23:31:31 »
Tic, tikkelés: arcizomrángás
Konfliktus típus: egy "szembesülési konfliktus." Ez egy motorikus konfliktus, ami mozgatással, elmozdulással kapcsolatos.
Érzelmi tartalom: "Nem tudok szemet hunyni, nem tudom nézni, elnézni, rádöbbentem valamire, ami elől nem tudok kitérni, elkerülni stb."

Mivel izomrángásról van szó, a  részleges bénulás az epileptikus krízisig tart, az újrakábelezés (rángások) után fokozatosan helyreáll az arcmozgatóideg-funkció. A "bekábelezés", újra beidegezés  miatt érződik rángásnak.

(Ez egy automatikus beállítási folyamat - nem lehet befolyásolni - lezajlik).
Ha hosszú ideje fennáll, akkor visszaeső, visszatérő konfliktus-aktivitásra lehet gyanakodni (V.T.K.A. / V.E.K.A.).




Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:tikkelés (szemizom alatti rángás)
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:31:40 »
3

Rozbi

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:tikkelés (szemizom alatti rángás)
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 28. - 00:09:29 »
Tegnap volt nálam egy kisfiú, de neki nemcsak a szeme alatt rángatózott az izom, hanem a válla, a rekeszizma is (csuklott) sőt erős hangokat is adott ki. Egyébként egy nyílt, vidám fiúcska, apja szerint a válásuk óta kezdődött és egyre romló tünetekkel jár a most már Tourette szindrómának nevezett jelenség. Lehetnek ezek összekapcsolt konfliktusok, vagy "begerjedt" az egész mozgató kérge a gyereknek?

Szabó Balázs

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:tikkelés (szemizom alatti rángás)
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 22. - 21:29:57 »
Sziasztok,
én is kérdezni szeretnék ezzel kapcsolatban. Egy kedves ismerősöm kisfia 8 évesen (2 éve szeptemberben) kezdett el tickelni, amikor is elkezdte a 2. osztályt az iskolában. A jelenség nem szűnt meg hétvégeken, sőt: a nyári szünet alatt még súlyosbodott is. Mára már több izma is rángatózik, egészen a hasizmokig. Jó tanuló, kifejezetten szorgalmas, lelkiismeretesen tanul. A suliban nincs "klikkesedés", gyakran változtatja a tanáruk az ülésrendet... szóval nehéz így olyan szitut találni, ami kifejezetten egy "nem tudok szembenézni" konfliktus lenne. Pláne, hogy az 1. osztályt probléma nélkül élte át. Nincs semmi olyan általam ismert trauma családon belül, ami kiválthatta volna, mint pl. szülői nézeteltérések vagy válás.
Tudnátok ezzel kapcsolatban valami tippet, ötletet adni? Találkozott valamelyikőtök esetleg hasonló helyzettel?
Előre is köszönöm szépen a válaszotokat! :)

Vica

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:tikkelés (szemizom alatti rángás)
« Válasz #5 Dátum: 2011. Július 28. - 15:52:46 »
Sziasztok !

Gyógyított már meg valaki Tourette-et ?

Vica

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:tikkelés (szemizom alatti rángás)
« Válasz #6 Dátum: 2011. November 01. - 01:17:55 »
Szia Vica! Mi nem gyógyítunk, max megmondjuk, hogyan működik az adott elváltozás, és milyen módon lehet kilábalni betegségből (önállóan). Az érintett helyett, a konfliktusok feloldását, nem tudja senki megtenni. (Ez nem a beavatkozás kategória.) A konfliktus persze megoldódhat magától is (pl. kirúgják a gyerekekkel üvöltöző óvónénit, vagy apuka helyreáll az idegösszeroppanásból és abbahagyja a gyerek hajának leüvöltözését).

A tourette, vagyis tikkelés megfigyeléseim szerint motorikus konstelláció aktív szakaszában jelentkezik.

(Nem összekeverendő a krízisben megjelenő kontrollálatlan roham-szerű mozgásokkal.)

Nem jár elmezavarral, csak kényszeres mozgatásokkal, aminél a kényszeresen mozgó, rángatódzó izmok biológiai funkciója elárulja az elszenvedett konfliktus tartalmát, és vonatkozását!

Kényszeres hang-adás - erőszakos beszédre kényszerítés.
Kényszeres pislogás, fej-elforgatás "nézzél rám ha hozzád beszélek " - gyerek arcába üvöltöző apuka, stb.
Kényszeres hátizom-rángatódzás "nem tudok kitérni az erőszakoskodó egyén elől".
Kényszeres kar-izom vonaglás - nem tudok védekezni.
Kényszeres nyakmozgató-izom fejet kell hajtanom a támadónak (erőszakoskodónak).
Kényszeres hasizom-rángatódzás "nem tudom (jobban) összehúzni magamat" pedig azt akarják tőlem.

A konfliktus itt is kettős elhatárolódási - még konkrétabban - menekülési konfliktus.

lorantmonika

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:110 tikkelés (izmok kényszeres összehúzódása) MI
« Válasz #7 Dátum: 2017. Augusztus 13. - 10:11:54 »
Sziasztok !
A barátnőmnek  úgynevezett " arcideg zsábája" arcideg bénulása van. Nem tudom pontosan hogyan keressem, mert a Biologika Szerv Atlaszhoz tartozó szójegyzékben sem találtam rá elnevezést (de lehet, hogy nem jó néven kerestem). Így  találtam meg itt a legközelebb álló témát.
Kérdésem az, hogy amit találtam ezek szerint az ektoderma csíralemezből származó harántcsíkolt izomszövethez tartozik az arcizom és a konfliktustípust is ott találom meg az Ő esetére !? Köszönöm a segítséget.