Szerző Téma: 036 pajzsmirigy alulműködés, hypothyreosis MA  (Olvasták 7046 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
036 pajzsmirigy alulműködés, hypothyreosis MA
« Dátum: 2010. November 26. - 23:37:30 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, „sietségi falat-konfliktus”.

Érzelmi tartalom: Gyerünk, hamar, rohanás, siessünk, igyekezzünk, nincs idő… Túl lassú vagyok, nem tudom a falatot elkapni, nem vagyok elég gyors, nincs idő, kevés az idő megszerezni (jobb oldal) vagy gyorsan meg kell szabadulni valamitől, túl kell adni rajta, hogy legyen másik (bal oldal).

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.4.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: tömör, karfiolszerűen növekvő, kiválasztó jellegű mirigydaganat (adenokarcinóma) és anélkül is lehet enyhe tiroxin túltermelés. Betegség-nevek: hyperthyreosis, pajzsmirigy túlműködés, thyreotoxikus golyva, meleg göb, ún. Basedow-Graves-betegség.

M.U. szakaszban: a keletkezett göb(ök) tuberkulotikus elbontása, elsajtosodása, gyulladás. Betegség-nevek: pajzsmirigy túlműködés (hyperthyreosis), még a megoldás utáni A-utószakaszban is. Alulműködés (hypothyreosis) a B-utószakaszban alakulhat ki átmeneti jelleggel, optimális esetben a B-utószakasz végére a tiroxin termelés normalizálódik. Ha nincsenek jelen a mikroorganizmusok, a daganat betokozódik (hideg göb), ún. kemény strúma. Lásd még fent, VTKA, VEKA. A tüneteket gyakran félreértelmezik, lásd még a pajzsmirigy vezetéket is, 5.1.14.

Az elváltozás biológiai értelme: a szervezet az anyagcsere serkentéssel (az extra mennyiségű tiroxinnal) fokozza az egyén gyorsaságát.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:pajzsmirigy alulműködés, hypothyreosis
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 23:37:37 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Hypothyreosis: csökkent pajzsmirigyműködás
Konfliktustípus: un. „falat'-konfliktus
Érzelmi tartalom: "Túl lassú vagyok, nem tudom a falatot elkapni, nem vagyok elég gyors, h. megszerezzem" (jobb oldal), vagy "Rossz az árfolyam, meg kell szabadulni az árutól, a részvényektől. Túl kell adni rajta, hogy megkapjuk a bevételt (bal oldal). Gyerünk, hamar, rohanás, siessünk, igyekezzünk, nincs időm..."

Minden esetben megelőzi túlműködés! Csak visszaeső konfliktus-aktivitás során alakulhat ki, melynek során a megoldási szakaszban egyre több szövet bontódik el, végül nem marad elég hormontermelő szövet. Átmenetileg kialakulhat alulműködés a pajzsmirigy vezeték elzáródása miatt is, egy tehetetlenség-félelmi konfliktus megoldás utáni szakaszában.

A hipofízis előlebeny ÉBK is előidézheti.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:pajzsmirigy alulműködés, hypothyreosis
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 23:37:44 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

smóni

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:036 pajzsmirigy alulműködés, hypothyreosis MA
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 11. - 16:25:06 »
Üdvözletem!
Pajzsmirigy alulműködést hogy lehet gyógyítani vagy serkenteni? 15-17 éve vették észre véletlenül mert gondot nem okozott azóta gyógyszert szedek és egyre többet.
Köszönöm. Szép napot!