Szerző Téma: 131 vesemedence-gyulladás MA  (Olvasták 10487 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
131 vesemedence-gyulladás MA
« Dátum: 2011. Január 05. - 15:46:21 »
ED1
Konfliktustípus: Nőknél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Férfiaknál, elsődleges nemi/birtok konfliktusként

Érzelmi tartalom: Nőknél elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Fészekhatár-kijelölési konfliktus: Nem tudom a fészek, és a fészekhez tartozók határait kijelölni. Valaki nemkívánatos a fészek tájékán. A testvérem folyton bejön a szobámba és elszedi a dolgaimat. Legszívesebben meghúznám a vonalat az
ajtóban, amin ne merészkedjen túl. Nagyon zavar, amikor a szomszédasszony beszélgetést kezdeményez a férjemmel, úgy érzem környékezgeti a hozzátartozóm.

Férfiaknál, elsődleges nemi/birtok konfliktusként
Birtokhatár-kijelölési konfliktus: Nem tudom a birtokom, illetékességem határait kijelölni. Betolakodnak, zavarnak, zaklatnak a területemen, lakásomon, birtokomon. Zavar a lakótársam, rokonom, szomszédom. Nincs kijelölve, nincs tisztába téve a határvonal. A szomszéd kölykei dézsmálják a terményemet. A másik (birtok-) tulajdonos folyton kavar, nyomul, beleüti az orrát az én területem dolgaiba.

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.13.   5.2.14.   5.2.A.   5.2.B.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: sorvadás, fekélyesedés, a vesemedence laphám érzéketlenségével. Fájdalom nem, csak túlzott vizelési inger* jelentkezik, ösztönözve a határvonal kijelölést. Betegség-nevek: fekélyesedés. Nem veszik észre, az aktív szakaszban nem okoz különösebb tüneteket, nem diagnosztizáltatják.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusok közreműködésével, a laphám túlérzékenységével, égő, csípő fájdalmakkal. Az epileptokrízisben ismét érzéketlenség tapasztalható (a fájdalom abbamarad egy időre) és egyciklusú lefutásnál véres vizelet ilyenkor jelentkezhet. Betegség-nevek: vesemedence gyulladás, vesefájdalmak, vesegörcsök, hematuria, vesekő.

Az elváltozás biológiai értelme: fekélyes tágítás, a húgy, a vizelet jobb elfolyása a terület, határvonal, álláspont hatékonyabb kijelöléséhez.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vesemedence-gyulladás
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 05. - 15:46:27 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


PN, pyelonephritis (pielonefrítisz): vesemedence-gyulladás
Konfliktustípus: (női vagy férfi) birtokkijelölési konfliktus
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "Nem tudom a birtok határait kijelölni. Betolakodnak, zavarnak, zaklatnak a területemen, birtokomon."
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: "Nem tudom a fészek, és a fészekhez tartozók határait kijelölni. Valaki nemkívánatos a fészek tájékán."
BK férfinél és JK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, JK férfinél és BK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 17. - 16:29:54 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

SMoKeY

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #3 Dátum: 2012. Január 18. - 01:30:22 »
Sziasztok!

A nővéremnek kamaszkorában állandóan vesemedence gyulladása volt. Az orvosok már nem tudtak mit kezdeni vele. Antibiotikumot is kapott, de egy idő után már az sem segített rajta.

A húgunk sokszor elvette a nővérem menőbb ruháit, anélkül, hogy megkérdezte volna szabad-e. A parfümjét is engedély nélkül használta. A nővéremet ez nagyon zavarta és én úgy gondolom, hogy emiatt volt neki a vesemedence gyulladása.

Az esethez még hozzá tartozik, hogy a nővérem érettségi után elköltözött egy másik városba. Érdekes, hogy utána már nem jöttek elő a tünetek. Tényleg a költözés segített neki meggyógyulni?

Köszönöm a válaszotokat!

SMoKeY

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #4 Dátum: 2012. Január 18. - 10:46:41 »
       Bizony, nagyon jól látod az összefüggést, birtok-kijelölési konfliktusaktivitásba való rendszeres visszaesését szüntette meg a nővéred az elköltözéssel. Azért rendes volt tőle, hogy mindahányszor meg tudta bocsátani a kellemetlenséget. A gyulladás konfliktusfeloldás utáni tünet. A testvériség csak-csak jelent valamit.

       Ha már erről beszélünk, ide teszek egy képet ("Ez az én gazdám!") arról, hogy a valóságos birtok-kijelölés pl. a négylábúaknál milyen fontos szerepet tölt be. Ez a kutya megelőzi a vesemedencéjének a különprogram-beindulását. Ösztönösen teszi ezt helyesen, még ha nekünk furcsa is.

       Hazatéréskor általában ennek az ösztönnek a hatására végzi az ember a "kisdolgát". Tudattalanul, akkor is a birtokkijelölés történik (a WC-ben?!). Oly régen történt már a házunk sarkának lepisilése miatti helytelenség-érzetünk, hogy már el is felejtettük.



H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #5 Dátum: 2012. Január 19. - 10:26:35 »
Kedves SMoKeY !    A következtetésed tökéletes. A költözéssel a nővéred számára véglegesen megoldódott a rendszeresen visszatérő "fészekhatár-kijelölési" konfliktus., és igy megszűnhetett a vesemedence gyulladás is , mint a gyógyulás tünete.

Ebből a történetből is láthatjuk, hogy milyen fontos az Újmedicina ismerete.

Ha tudjuk, hogy egy bizonyos tünetet milyen érzelmi konfliktus váltott ki..., megvédhetjük magunkat és családtagjainkat hosszantartó, krónikus, néha "autoimmunnak" nevezett elváltozásoktól, "betegségektől".

                                                  Üdvözlettel: Hussein Éva

szvili

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 03. - 22:09:15 »
Sziasztok!

Nem rég kezdtem tanulmányozni az Új Medicinát és családom/közeli barátaim körében nagyszerűen megtalálom a lelki okokat, de eddig saját magamnál nem sikerült egzakt módon beazonosítani a dolgokat, persze lehet, hogy csak nem látom objektíven magamat.

2009 végén a jobb vesém begörcsölt egy külföldi utazás végén, ahol a barátnőmmel voltam. Előtte pár nappal hatalmasakat veszekedtünk, életemben nem éltem át ilyen mértékű stresszt, össze is tört bennem valami ez biztos. Hazatérve két kisebb vesekövet diagnosztizáltak, majd elküldtek további vizsgálatokra, aminek törés lett a vége. Ettől csak rosszabb lett az állapotom így egy idő után feladtam az orvosi kezelést, ráadásul a tünetek is megszűntek már a kezelés előtt is.
Ettől kezdve rendszertelenül alkalomadtán enyhe fájdalmat éreztem jobb oldalt elöl lent, szóval éreztem, nem oldódott meg a probléma. 2011-ben újra elmentem orvoshoz, ekkor egy nagyobb követ mutattak ki, és cisztát is találtak. Ekkor már nem voltam hajlandó további zúzásra menni.

Időközben kiléptem a gyakori veszekedésekkel teli kapcsolatomból, de a mai napig előfordul az enyhe fájdalom arrafelé, lassan érik egy kivizsgálás, viszont mivel tisztában vagyok, hogy a problémát bennem kell megoldani, nem szeretnék tünetkezelésekre járni, a kezembe venném a dolgot.

A probléma, hogy nem tudom egyértelműen megérteni a konfliktust, nem érzem, hogy birtokproblémám lenne, és egyéb beazonosítható tünetem sincs. Ráadásul a kő is gyanúsan gyorsan alakult ki ahhoz, hogy teljesen a kapcsolatomra "fogjam". A volt partneremmel a mai napig kapcsolatot ápolok, próbáljuk az elfogadást és a békés lezárást segíteni. Sokszor végigolvastam minden vesével kapcsolatos témát a fórumban, de nem vagyok biztos a dolgomban.

Nagyon megköszönnék bármilyen építő jellegű kritikát, tanácsot, milyen irányba kéne keresgélnem. (Jobb kezes férfi vagyok)

Köszönöm!

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #7 Dátum: 2013. Január 04. - 20:08:50 »
Kedves Szvili !

A 2009-es vesegörcsöt valószínűleg a "hatalmas veszekedés" miatti (entodermális), vese-gyüjtő-csatorna érintettségű elhagyatottság, kilátástalanság érzés megoldás utáni (MU) krízise (EK) okozhatta. Így derülhetett ki, hogy mellesleg veseköved is van.(Szerv Atl. lapkód:2.1.20)

Jól gondolod, kövek néhány nap alatt nem alakulnak ki, csak ha már korábban viszonylag hosszú ideig
oda-vissza kapcsolgattál ("gyakori veszekedés") egy ektodermális, vesemedence laphám vonatkozású birtokkijelölési konfliktusba. (Szerv Atl. lapkód:5.2.13)

A cisztáról nem írtál részleteket. VALÓDI vese-ciszta,  vesekéreg érintettségű, (mezodermális kötőszövet)  folyadékkal, folyamatossággal kapcsolatos önbecsülés letörési konfliktus megoldás utáni(MU) szakaszában fordul elő, és 9 hónap alatt működő veseszövetté alakul. (Szerv Atl. lapkód:4.1.17)

Üdvözlettel: Hussein Éva

szvili

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #8 Dátum: 2013. Január 04. - 20:54:45 »
Kedves Éva!

Köszönöm a választ. Igen, a görcs oka elég kézenfekvő. Epekőről nem tudok, de persze lehet, hogy az is volt.

A kővel kapcsolatban az szeretném kérdezni, hogy mit érthetünk birtok alatt GNM szempontból? A társ is annak számít? Esetleg az életcélok, "mihez kezdjek magammal" is lehet ilyen konfliktusforrás, mert ez ügyben is eléggé érintett vagyok.  :)

A cisztáról mindössze ennyit tudok: "A kp. harmadban 41 mm-es corticalis cysta." (jobb oldalt szintén).

Utolsó kérdésem az lenne, hogy mivel úgy érzem, a mai napig nem sikerült teljesen rendeznem ezeket a dolgokat, hiszen érzem néha a vesémet, hogy a hétköznapok szintjén mit lehet ezzel kezdeni, azonkívül, hogy próbálom egyre jobban tudatosítani és keresni a konfliktusok okát? A következő Új Medicina tanfolyamra pedig már jelentkeztem :)

Köszönöm szépen!

szvili

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #9 Dátum: 2013. Január 04. - 22:22:23 »
Közben beugrott, hogy rendszeresen örlődtem a szétköltözésen, akár ez is lehet birtok probléma?
Akkor csak azt nem értem, hogyan nem futott ki ez több, mint 1 évvel a szétválás után.

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #10 Dátum: 2013. Január 05. - 00:41:06 »
Kedves Szvili !

Az "epekő" elírás volt, azóta korrigáltam "vesekő"-re. (Bocsánat.)

Egy normál hormonállapotú férfi számára a társ a legtöbb esetben birtok.

A "mihez kezdjek magammal" érzés leginkább az  elhagyatottságra, kilátástalanságra utal. (Vese-gyüjtőcsatorna.)

A corticalis cysztáról részletesebben a "ciszták" címszó alatt tájékozódhatsz a fórum keresőjében.

A szétköltözésen való őrlődés miatt lehetséges hogy oda-vissza kapcsolgattál a birtok- kijelölési konfliktusba és valószínű, hogy csak akkor (jóval később) oldódott meg igazán amikor nem csak tudatosan, hanem lélekben is elfogadtad a megváltozott helyzetet.( De lehettek "sin"-ek is.)

A konkrét lelki okok felderítésére és megoldására én az EFT-t alkalmazom magamon és másokon is. Gyors, hatékony és könnyen meg is tanulható. ( Ha érdekel ez a módszer szívesen válaszolok a kérdéseidre, ha megkeresel email-ben.)

   Üdvözlettel: Hussein Éva

cocobaja

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #11 Dátum: 2014. Január 10. - 12:56:07 »
Kedves Éva!
Új vagyok a fórumon.
7 hónappal ezelőtt meghívtam egy volt osztálytársamat az albérletembe, hogy lakjon velem és boldoguljon.(külföldön).
Minden estémet igénybe vette, meg kellett hallgatnom az egész napját minden részletével együtt. Egy idő után el kezdtem korlátozni ezt, de még mindig nagyon zavart, hogy minden nap szórakoztatnom kellett 10óra munka után.
Néhány nappal ezelőtt kiderült, hogy magánéletem bizalmas részleteit kipletykálta, amit persze nem ismer el. Megkértem, hogy költözzön el.Nagyon erőszakos jellem, nem tudja elfogadni döntésemet, mindenáron meg akarja beszélni a történteket. Bennem akkora a felháborodás és a harag, hogy nem vagyok képes kommunikálni vele, csak szeretném őt mihamarabb az életemen kívül látni.
Robertó egyik előadásában hallottam, hogy ezek az emberek megsértik a birtokhatárokat. Szerintem lakótársam is.Mivel életem során másodszor kerültem ilyen helyzetbe és ekkora haragot csak ők tudtak belőlem kihozni, ezért mostmár szeretném tudni, hogy hogyan ismerhetőek fel?Mind én mind a környezetem nem tudta róluk és megbotránkozva állunk az eset előtt.
Üdvözlettel
Ildikó

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #12 Dátum: 2014. Január 10. - 14:34:52 »
Kedves Ildikó !
Sajnos kívülről ez általában nem látszik, csak a közeli kapcsolat közben derül ki.

Az ilyen viselkedésnek is lelki okai vannak. Ha az ő élménybeszámolóiban dicsekvés, pozitív tartalom van, akkor valószínű, hogy anya-gyermek és partner kapcsolati oldalról is van fennálló önértékelés letörési konfliktusa. Ezzel megalomániás, cezaromániás viselkedés jár. Tapintatlan, rátelepszik a másikra, csak ő a fontos...lehengerlő a viselkedése.

...De lehet Mitomániás konstelláció (haladó anyag) amikor egy időben létezik egy identitás v. döntés konfliktus és egy birtokféltési konfliktus. Ilyenkor az illető túl sokat beszél.

Neked, ha ez a helyzet ilyen erős haragot, dühöt váltott ki (valószínűleg jobbkezes vagy)akkor szintén lehet egy meglévő identitás konfliktusod,(ami külföldön élőknél gyakori és a végbél nyálkahártya laphámot érinti) és egy birtokbosszúság, amikor beleavatkoznak a dolgaidba.( Ez   epe- és májvezeték-hasnyálmirígy- vezetékre hat) Ez is egy konstelláció. Ellenállhatatlan dühkitöréssel járhat...

  Üdvözlettel: Hussein Éva

cocobaja

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #13 Dátum: 2014. Január 10. - 14:56:54 »
Kedves Éva!

Köszönöm.
 Van elképzelésed, hogy hol találok erre vonatkozó lélektani irodalmat?

Ildikó

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #14 Dátum: 2014. Január 10. - 16:21:38 »
Kedves Ildikó !

Irodalom: Szervatlasz "mentális különprogramok" részében.
Információ: Barnai Roberto Újmedicína tanfolyamának haladó részében.

     Üdv.:h. Éva

cocobaja

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #15 Dátum: 2014. Január 10. - 17:04:07 »
Köszönöm.

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #16 Dátum: 2014. Január 10. - 19:55:11 »
      Az Ildikó által hozott esetet nagyon érdekesnek tartom, benne voltam ilyesmiben én is egyszer.

      Kiegészítésül hozzátenném, hogy a Mito-konstellációnak, ahogy említve lett, az egyik, a bal "oldala" az identitáskonfliktus, a jobb oldali összetevője pedig egy birtokféltési konfliktus. A vázolt esetben szerintem  mániás Mito-konstellációval van dolgunk, ami azt jelenti, hogy a baloldali, az identitáskonfliktus az erősebb.

      Elgondolkodtam, milyen nagyszerű az, ha ismeri valaki a gnm-et, s akkor nem lenne a haragra gyúlás a következmény Ildikó részéről. Egy gnm-tudatos, megértő embernél előfordulhatna, hogy mindkettőjük üdvére megpróbálja megoldani a helyzetet úgy, hogy igyekszik feloldani a társ konstellációját ahelyett, hogy maga is "beleesne" egy másikba.

      Hozzátenném, hogy az én esetemben ez a kívánatos helyzet-feloldás nem teljesen tudatosan, de egy hosszabb idő után mégiscsak bekövetkezett, annak ellenére, hogy az elején elég szigorúan kellett, hogy fellépjek, hogy enyhüljön a birtokhatárom megsértése, azonban ez nem vezetett a kapcsolat megszakadásához.

      A témaválasztás egyébként nem szerencsés az eredeti bejegyzésnél, remélem a moderátorok felfigyelnek erre és helyreteszik a válaszokkal együtt.

cocobaja

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #17 Dátum: 2014. Január 11. - 21:15:56 »
Kedves János!

Kösszönöm hozzászólásod, ebből is sokat tanultam de legfőképp azt, hogy milyen jó lenne megismerni ezt a rendszert.Szerinted hol kezdjem?Megjegyzem nem tudok havonta hazaugrálni kurzusokra.

Üdvözlettel

Ildikó

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #18 Dátum: 2014. Január 12. - 10:07:18 »
       Kezdd a honlapon (ujmedicina.hu) a jobb szélső sávval: 'Legtöbbször olvasták'. S folytatsd addig, amíg életed részévé válik az újmedicina. Nálam ez a folyamat hat éve tart, szinte napi fórumolvasással és ismeretkarbantartással, az egészségügyi megítélés terén pedig folyamatos elsőbbséget élvez az újmedicina.

cocobaja

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:131 vesemedence-gyulladás MA
« Válasz #19 Dátum: 2014. Január 12. - 10:36:13 »
Köszönöm János!