Szerző Téma: Fogágybetegség  (Olvasták 3283 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

harsanyiz

  • *
  • Hozzászólások: 9
Fogágybetegség
« Dátum: 2011. Augusztus 30. - 15:55:39 »
Tiszteletem a Fórum Olvasóinak s Létrehozóinak!

A fogágybetegségről nem találtam semmilyen információt, biológiai értelmére lennék kíváncsi, illetve a kialakuláshoz szükséges konfliktus típusra.
Sajnos a magyar népesség kb. 65%-át súlyosan érinti ez a kellemetlen, a (akár egészséges) fog  kihullásával végződő elváltozás.

Köszönöm a figyelmet, maradok tisztelettel:

Harsányi Zoltán

harsanyiz

  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Fogágybetegség
« Válasz #1 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 15:33:53 »
Közben próbálom helyre tenni saját magam, mert aki keres az talál :) csak az nem tiszta, hogy tudtommal a fogkő kialakulása idézi elő a fogágybetegséget az akadémikus álláspont szerint, illetve mi a biológiai értelme?

fogkő - odontolith, calculus dentalis
Konfliktustípus: elválasztási (elhatárolódási) konfliktus, haraggal, dühvel
Érzelmi tartalom: "legszívesebben beleharapnék, bele tudnék, de nem szabad...nem tehetem, nincs jogom hozzá... elzavarnám (magamtól), de nem szabad, nem üldözhetem/riaszthatom el..."Nem szabad megharapnom a tanár nénit (szüleimet) a főnököt, ha erőszakoskodik velem - ha rám erőlteti az akaratát..."

Ulatrophia: fogínysorvadás
Konfliktustípus: elhatárolódási, elválasztási, visszautasítási konfliktus
Érzelmi tartalom: szájjal, száj belsejével, nyelvvel, szájüreggel kapcsolatos visszautasítási, elválasztási konfliktus. "Nem akarom szájba venni. Utálom a számban. Szájnál/szájban nem akarok vele érintkezni. Utálom a protézisem. Utálom a szájsebeim (= ördögi kör)! Nem akartam (szájjal) belefújni, de megszondáztattak és oda a jogosítványom."

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:Fogágybetegség
« Válasz #2 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 19:33:07 »
Kedves Harsanyiz!   A fogágy, fogcsont elváltozásait egy erre  vonatkozó önértékelés csökkenés, letörés okozza: : " nem tudom elrágni, végetvetni v.minek, nem tudom megharapni pl. az ovónénit, vagy nem tudom megrágni, nem szépek a fogaim vagy az állkapcsom..." Ilyenkor KA leépül az érintett szövet.

Fontosnak tartom még a megfelelő időben történő fogszabályzást, és hogy  gyakran együnk olyan ételeket amiket rágni kell. A szervezetünk leépiti az olyan csontokat izmokat...stb. amelyeket nem használunk, mivel "úgysincs rájuk szükség".

 Üdvözlettel: Hussein Éva

harsanyiz

  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Fogágybetegség
« Válasz #3 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 19:48:33 »
Kedves Éva!
Köszönöm a válaszod!