Szerző Téma: 095 mellékvesekéreg-rák MA  (Olvasták 2569 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
095 mellékvesekéreg-rák MA
« Dátum: 2010. November 28. - 20:13:50 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus (elhibázás, melléfogás, pályatévesztés - éberség, aktivitás elégtelenségből kifolyólag).

Érzelmi tartalom: Figyelmetlen vagyok, lomha vagyok, nem tudok elég gyorsan, elég jól reagálni. Eltévedtem. Ezt elszúrtam. Rossz úton járok. Én nem ezt akartam, jobbat ennél. Rossz lóra tettem. Az eltévedt egyént (vagy állatot) a biológia blokkolja, rossz úton ne tudjon messzire menni. Miután a mellékvesekéreg ciszta megszilárdult, az egyén éberebb, élénkebb, mozgékonyabb az átlagosnál - tartós, maradandó funkció fokozás.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.18.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása (lyukak) a mellékvesekéregben. Betegség-nevek: mellékvesekéreg nekrózis, Addison-kór. Az alulműködés élettani hatása: apátia, levertség, gyengeség, túlzott fáradtság (=lassítás, fékezés), amit régen gyakran depresszióként félreértelmeztek.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével. Nekrózis-feltöltődés és ciszta keletkezése. Betegség-nevek: Cushing-szindróma, hirsutizmus (túlszőrösödés), szervi szinten mellékvesekéreg gyulladás, -ciszta, -rák. A 9 hónap alatt megszilárduló ciszta (a kiegészítőleg képződő mellékvesekéreg szövet) extra adag hormont, tbk. cortisolt és aldosterolt termel. Egy ilyen embernek az átlagosnál nagyobb mozgásigénye van: sokat fut, sportol, táncol, szenvedélyes sportoló, „szereti fizikailag lefárasztani magát”. (Ez nem azonos a mániával, ez hormon-túltengés következménye, a mániás viselkedés pedig hangulati zavar, ami kétoldali agyi kéregállományi lézió hatására jön létre skizofréniával, lásd a 6.5. fejezetben.)

Az elváltozás biológiai értelme: fokozott, tartós, hatékonyabb hormontermelési képesség, ezáltal éberség, aktivitás és mozgékonyság fokozás.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellékvesekéreg-rák
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 20:13:57 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Cortex glandulae suprarenalis: mellékvesekéreg-ciszta
Konfliktustípus: önértékelés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus (eltévedés, pályatévesztés)
Érzelmi tartalom: "Eltévedtem.. rossz úton járok... rossz lóra tettem..." "Ebből baj lesz..."

Az eltévedt egyént a biológia blokkolja, rossz úton ne tudjon messzire menni (K.A. szakasz: mellékvesekéreg nekrózis)
M.U. szakaszban és azt követően, az egyén éberebb, élénkebb, mozgékonyabb az átlagosnál = tartós, maradandó rásegítés.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:mellékvesekéreg-rák
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 20:14:06 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)