Szerző Téma: 144 paranoia MA  (Olvasták 2350 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
144 paranoia MA
« Dátum: 2010. November 28. - 20:36:28 »
a

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:paranoia
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 20:36:38 »
Paranoia: üldözési őrület
A pajzsmirigy vezeték reléken és kopoltyúív vezeték reléken becsapódó konfliktusok szimpatikotóniás együttállásakor ismert jellegzetes elmezavar a frontál-paranoia: előre ledermedés, képtelenség utcára, tömegbe, liftbe, szűk, vagy tág térbe menni, stb. A konfliktus a fenti két reléközpontnál nem anya-gyermek/partner vonatkozású, és nem nemi/birtok-konfliktus, hanem egy önmagammal kapcsolatos félelem, „önmagam féltési" konfliktusa.

A szemből és a hátulról érkező konfliktusok együttállása megszorultság érzést eredményez. Az ún. frontál-félelmi konstellációban (ún. frontál-kortikális konstelláció) melynél a pajzsmirigy-vezetékek és a kopoltyúív vezetékek vezérlő központjai érintettek (tehát egyidejűleg van egy szemből érkező veszély félelmi és tehetetlenség félelmi-konfliktusa), az egyénnek a roppant félelemtől már nincsenek tiszta gondolatai, beledermed, megmerevedik a félelemtől, retteg mindentől.

Amikor az elülső agyi relék (frontál-kortikális), és a hátulsó (látókérgi, okcipitál-kortikális) vezérlőközpontok érintettek egyidejűleg, azt nevezik fronto-okcipitális konstellációnak. Az érintettnek egyszerre van két félelmi konfliktusa, az egyik egy elölről érkező, a másik egy hátulról érkező veszély félelmi konfliktusa:
a, Ha ugyanazon agyféltekén találhatók a gócok: az érintett elölről is, hátulról is beszorítottnak érzi magát. „Se ki, se be."
Érintett szervek: pajzsmirigy-vezetékek kéreg reléje (tehetetlenség-félelmi konfliktus) + mindkét szem bal oldali ideghártya (retina) kéreg reléje (hátulról érkező veszély félelmi konfliktusa egy dologgal kapcsolatban)
Jobbkezesnél ez itt partner vonatkozás, balkezesnél anya/gyermek vonatkozás (ez sem birtokzóna relé!)
b., Ha a gócok átlósan helyezkednek el (eltérő agyféltekén) az érintett nem csak beszorítottnak érzi magát, hanem enyhe skizofrén konstellációban is van - a két agyféltekés együttállás miatt. A mérleg szabály itt nem érvényesül, mert a két góc a birtokzónákon kívül van!
Érintett szervek: kopoltyúív-vezetékek kéreg reléje (szemből érkező veszély félelmi konfliktusa) + mindkét szem üvegtestjének bal oldalát vezérlő kéreg reléje (hátulról érkező veszély félelmi konfliktusa egy élőlénnyel kapcsolatban: üldöző, rabló, ragadozó, kínzó, zaklató, „gyötrő" lény)
Jobbkezesnél ez itt partner vonatkozás, balkezesnél anya/gyermek vonatkozás. (Itt az anya-gyermek/partner vonatkozás döntő, mert ez nem nemi/birtok relé!) Látókéreg reléknél a mérleg szabályok nem érvényesek: konstellációban sincs mánia v. depresszió!

A paranoia, üldözési őrület vagy régi nevén ún. üldözési mánia - akkor lép fel ha a látókéreg vezérlőközpontjai kerülnek konstellációba. Ez az elmezavar természetében nem olyan, mint a birtokzónák esetében fellépő mánia, ez legfeljebb mánia-szerű viselkedés. Tünet: Az érintett állandóan attól fél, retteg, hogy megtámadják, hátba támadják, minden fa mögött egy leselkedő rablót, támadót, ragadozót, veszélyt, veszélyforrást vél felismerni.

Néqyféleképpen jöhet létre paranoia-konstellácio:
1., a szemek bal oldali retinájának reléje + a szemek jobb oldali üvegtestjének reléje
2., a szemek bal oldali retinájának reléje + a szemek jobb oldali retinájának reléje
3., a szemek bal oldali üvegtestjének reléje + a szemek jobb oldali üvegtestjének reléje
4., a szemek bal oldali üvegtestjének reléje + a szemek jobb oldali retinájának reléje



Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:paranoia
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 20:36:44 »
3