Szerző Téma: torok-köszörülési-kényszer  (Olvasták 10668 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
torok-köszörülési-kényszer
« Dátum: 2010. November 26. - 22:26:18 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 22:26:24 »
asd

Kapcsolódó Biologika TV video:
A hörgő és a gége asztma, a köhögőroham és az elváltozások mechanizmusa


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 22:26:29 »
asd

cering

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 04. - 21:48:31 »
Anyukám állandóan köszörüli a torkát amikor hívom és felveszi a telefont. Sokat gondolkoztam már, hogy miért. Tudnátok kicsit segíteni, GNM szempontból?

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 06. - 12:11:33 »
Kedves cering!
Ha GNM-es megközelítést szeretnél, akkor érdemes elolvasni a reflux, az orrmelléküreg-gyulladás, az orrnyálkahártya-gyulladás és a mandula gombás fertőzése témákat.
Természetesen lehet még mögötte túlérzékenység is. Ismeretes, hogy némely gyógyszer mellékhatása is lehet a torokköszörülés.
Sokszor kiderül, hogy nincsen mögötte semmi, csak egy habituális krágogás. Vagyis egyfajta rossz szokás.
Lelki megközelítés:
A torok a hangszalagokat (gége) és a garatot foglalja magában. Lehetővé teszi számunkra az önkifejezést, és a környezettel való kommunikációt.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 06. - 12:41:25 »
Cering, ha nem bánod, Eta gondolatát fűzném tovább egy személyes tapasztalattal, amihez 2009. őszén sokszor volt szerencsém.

A gége esetében szóba jöhető konfliktustípusok: rémületkonfliktus vagy birtokféltés (számít a biológiai oldalúság, a nem és a hormonális állapot is). Saját tapasztalatom, hogy ha van egy ilyen különprogramom megoldás utáni szakaszban, a gyógyulási ödéma miatt néha úgy érzem, "letapadnak" a hangszálaim. Főleg reggel fordul elő. Ilyenkor, ha régóta nem beszéltem, nem használtam őket, néha "futtatok egy tesztüzemmódot", hogy bejárassam a hangomat. :)

Rozbi

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 07. - 19:07:37 »
Kedves Cering!

Édesanyád nem szed véletlenül ACE gátlót valamilyen szívproblémára? Esetleg valami más gyógyszert? Nagyon sokszor gyógyszer mellékhatás okoz hasonló krákogást.

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 10. - 14:48:59 »
Kedves Cering! Édesanyád csak telefonálás közben köszörüli a torkát, vagy máskor is? A beszéd közbeni gyakori torokköszörulést okozhatja valamilyen beszéd vonatkozású akadályoztatottság,  pl. hogy sok dologról szeretne beszélni de nincs rá elég idő, vagy nem hagyják szóhoz jutni, vagy szeretné jól kifejezni magát... vagy "szólnom kéne, de mégsem teszem mert..." érzés is.
          Üdvözlettel: Hussein Éva

cering

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 14. - 21:14:35 »
Kedves mindenki!
Köszönöm a sokféle választ amit adtatok. Amire én igazán felfigyeltem, hogy csak telefonálás közben csinálja ezt. Élő beszédnél nem. Nem szed semmilyen szívgyógyszert. Nem túl jó a viszonyunk és arra gondoltam, hogy valahogy ez a torokköszörülés kifejezhet valamit

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #9 Dátum: 2011. Január 14. - 21:32:49 »
A telefon lehet sín. Szerintem telefonálás közben vagy izgul, mert írásban biztonságosabb a kommunikáció, vagy esetleg türelmetlen. A telefon előhívhat valamilyen emléket is ami külön programhoz kötődik. De azt is teljesen valószínűnek tartom, hogy ez nem külön program, csak egy szokás. Nincs ezzel semmi baj.

VeSa

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #10 Dátum: 2011. Január 15. - 09:38:44 »
Amire én igazán felfigyeltem, hogy csak telefonálás közben csinálja ezt. Élő beszédnél nem. Nem túl jó a viszonyunk és arra gondoltam, hogy valahogy ez a torokköszörülés kifejezhet valamit

Szia Cering!
Éva hozzászólásához kapcsolódva, az is fontos kérdés, hogy a telefonálás alatt a veled való telefonos beszélgetést érted-e? Mert ha igen, akkor valószínű, hogy a kapcsolatotok miatti belső feszültség okozza a torok köszörülést. Nem gondolod?

Pl. olyankor érez az ember késztetést rá, amikor bizonyos dolgokban élesen eltérő véleményen van a beszélgető társával, és ez a tény irritálja, bántja, de nem alkalmas a szituáció arra, hogy beszéljen róla. Pl. azért nem, mert tudja, hogy a másik nem érti meg az ő álláspontját. Emiatt invalidálva érzi magát. Úgy érzi, hogy azzal, hogy a szóban forgó  kérdésben ellentmond neki a partnere, egyúttal megkérdőjelezi az ő hitelességét, elmeállapotát, belső valóságát. Ez egy masszív rémület konfliktus, ami a gégét érinti. Ugyanez a szituáció lehet bortokféltési konfliktus is egy férfias hormonállapotú embernél, ami a hörgőkben csapódik le. A szubjektív valóság fontosságát mi sem mutatja jobban, hogy még manapság is vannak olyan helyek a Földön, ahol ölnek érte. (Vallási fanatizmus.)

Ebben a helyzetben fontos tisztázni mindkét részről azt, hogy az ellentmondó vélemények nem jelentik azt, hogy feltétlenül hamis az egyik. Mindkettő lehet teljesen logikus és helyénvaló. Hisz minden ember a saját valóságában él, és csak abból tud véleményeket alkotni.
Egy étterem konyhájában pl. rengeteg étel megtalálható. Egy szépen megsült kacsacomb remekül mutat a krumplipüré mellett, de a dobostortába határozottan rossz döntés beletenni. Hasonló a helyzet a fent említett "eltérő véleményekkel is". Akkor, ha pl. anyukád egy bizonyos döntéseddel nem ért egyet (fogalmam sincs, hogy mi a valós helyzet), csakis úgy lehet orvosolni a problémát, ha megismeritek egymás valóságát, és mindkettőtök számára világossá válik az, hogy mi van a vélemény hátterében. Tisztázzátok, hogy ki készít dobostortát, és ki készít sülteket burgonyakörettel.
A második lépés az, hogy fogadjátok el azt, hogy a valóságotok eltérő. (Ez az időseknél gyakran nehezen megy.) A továbbiakban pedig ennek a fényében kommunikáljatok.

Az életben gyakran megtörténik az a helyzet, hogy nem merünk megélni valamit, és ez egy hozzátartozónkon keresztül válhat valóságunk részévé. Viszont mi azért nem mertük megélni, mert féltünk tőle. Ezért féltjük a hozzátartozónkat is.
Ehelyett az lenne a helyes, ha rajta keresztül hagynánk magunknak megtapasztalni az adott dolgot, amiben már könnyebbség lenne, hogy ott állunk a hozzátartozónk mögött, mint segítők, tehát neki sokkal kevésbé kell már félnie, mint nekünk.

Nem tudom, érthető voltam-e?

cering

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #11 Dátum: 2011. Január 18. - 14:42:54 »
Kedves Vesa!
Köszönöm a hosszú válaszod. Igen rengeteg nézőpontbéli konfliktus van közöttünk, ami már olyannyira megoldhatatlan, hogy inkább nem beszélünk egymással csak a legszükségesebb dolgokról, mint pl. unoka mikor megy mikor jön.
Sajnos anyu már koránál fogva beszűkült , lelkileg sérült ember és nem nyitott semmilyen más nézőpontra. Valószínüleg mondana nekem valamit, de tudja, hogy úgy sem értenék egyet vagy csak vitába torkollna. Ezért köszörüli a torkát.
Azért amit írtál a rémületkonfliktus, szöget ütött a fejemben.


zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #12 Dátum: 2011. Január 18. - 18:17:59 »
Sziasztok! Az én párom is folyton köszörüli a torkát, de Ő tele van slejmmel, már gyermekkorától küszködik vele, 56 éves, a fia is úgy szintén aki 30 éves. Itt valami (karmikus) öröklődés is benne van a pakliban? 

Kállay Ildikó

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #13 Dátum: 2011. Január 18. - 19:40:39 »
Csak egy kérdés: mennyi sajtot eszik? ;)

VeSa

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #14 Dátum: 2011. Január 19. - 06:15:42 »
Igen rengeteg nézőpontbéli konfliktus van közöttünk, ami már olyannyira megoldhatatlan, hogy inkább nem beszélünk egymással csak a legszükségesebb dolgokról, mint pl. unoka mikor megy mikor jön.

Kedves Cering!
Én úgy látom, hogy a fenti helyzetnek két alapvető oka lehet. Az egyikkel nem tudom, mit lehet tenni azon kívül, amit te is teszel: lényegi dolgokról nem kommunikálni vele.
A másik esetben talán van egy kis remény.
Az egyik ok, amiért ilyen helyzet alakul ki az, hogy a szülő birtokának tekinti a gyermekét. Úgy érzi, a gyermeke akkor is engedelmességgel tartozik neki, ha már felnőtt. Vagy ha nem is így fogalmazódik meg benne, akkor valahogy úgy, hogy a gyermek feltétlenül rossz úton jár akkor, ha nem követi a szülő által jónak látott utat. Ezt pedig a korkülönbséggel, a "nagyobb tapasztalattal" indokolja. Az ilyen esetben nem tudom, mi többet lehet tenni azon kívül, amit jelenleg Te is teszel.

Viszont az is előfordul, hogy tényleg csak a féltés dominál nála. Ilyenkor talán lehet alapozni a bizalomra. Arra, hogy bízzon benned. Bízzon abban, hogy az életedet tudod irányítani akkor is, ha Ő ezt nem látja át teljesen. Ha esetleg a félelme mögött olyan bűntudat is lappang, ami szerint nem kaptál kellő figyelmet tőle gyermekkorodban, és emiatt érzi úgy, hogy nem készített fel alaposan az életre, meg lehet próbálni meggyőzni az ellenkezőjéről pl. úgy, hogy megmutatod neki, milyen létfontosságú dolgokat tanultál a példáján és tanácsain keresztül, amik most sokat segítenek neked.
Ebben az esetben szerintem sokat javulhat a kapcsolatotok.

Mindenesetre, nekem felrémlik az a szituáció, amikor a fiaim jogosítványt kaptak, és átültem az anyósülésbe. Mi tagadás, az elején néha vizet facsartam a fogódzóból egy-egy forgalmi helyzetben annak ellenére, hogy nem volt komoly veszély. Aztán lassan megtanultam, odabízni a dolgot a sofőrre, és az univerzumra. Pláne, miután tudatosult bennem, hogy a véletlen is segíti őket a vezetésben. Pl. a nagyobbik fiam elütött egy fekete kóbor kutyát. Este, esőben, a fénylő fekete aszfalton mászkált szegény, és a fiam csak akkor vette észre, amikor átdöccent rajta az autó. Napokig lelkiismeret furdalása volt miatta, de megtanulta, hogy mennyire figyelni kell vezetés közben. Vagy, egy lámpánál hirtelen fékeztek előtte, ezért ő, és a mögötte jövő is hirtelen fékeztek. A mögötte jövőbe viszont belecsúszott az az utáni autó. A fiam akkor értette meg igazán, hogy mennyire figyelmesnek kell lenni a fékezésnél is.
Meggyőződésem, hogy akkor, ha nem adtam volna neki bizalmat az elején, hanem folyton aggályoskodok, nem egy kutyát ütött volna el, hanem komolyabb dolog történik. A koccanás sem a mögötte lévővel esik meg, hanem vele.

Nagyon fontos, hogy magad vezesd az életedet is, és ehhez teljes bizalmat kapj. Ezt talán sikerül megértetni anyukáddal is. Ha nem, akkor tényleg le kell hajtani a napellenzőt az ő oldalán, mert jobb, ha nem látja az utat... ;)

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #15 Dátum: 2011. Január 19. - 11:46:43 »
Kedves Kállai Ildikó!
Ha tőlem kérdezted, hogy mennyi "sajtot eszik", hát semmit! Nem szereti, de tejet minden reggel 3 dl-t.

Kállay Ildikó

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #16 Dátum: 2011. Január 19. - 13:09:12 »
Kedves Zolibolya!
Igen, tőled kérdeztem, bocsi, most látom, hogy kis kavarodás lehet.
Bingó!  A tejet és tejterméket mindenképp el kéne hagyni, mert rendkívül nyálkaképzők. Természetesen ez csak egy mankó, a konfliktus feloldása legyen a legelső! Ez mellett lehet a testet méregteleníteni! Néhány vérnyomáscsökkentők is okoznak ilyesmit, de ilyen mennyiségű tej ivása mellett gyanítom, hogy az lesz a ludas. Lehet helyettesíteni rizstejjel, szójatejjel és bármilyen gabonatejjel, ami házilag is elkészíthető és nagyon finom.
Sok sikert!
Ildikó

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #17 Dátum: 2011. Január 19. - 13:36:32 »
Köszönöm Ildikó, a szerv atlasz segítségével, elkezdem kidolgozni a konfliktus okát. Megvettem a kezdő csomagot, de ha tudnál abban segíteni, hogy mivel gyermekkortól fennáll  a tünet, meddig érdemes visszamenni a családban a megoldásért?
Megköszönném! :-\

Kállay Ildikó

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #18 Dátum: 2011. Január 19. - 17:54:25 »
Kedves Zolibolya!
Itt találod a válaszomat, mert úgy érzem, nálatok nem egy sima torokköszörülési kényszerről, hanem már idült hörghurutról beszélünk:
http://gnmforum.hu/index.php/topic,405.msg2643.html#new

cering

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #19 Dátum: 2011. Január 24. - 21:36:21 »
Kedves Vesa!
Köszönöm a részletes gondolataidat a kapcsolatomról anyukámmal. 20 éves próbálkozás után azt hiszem már marad csak a napellenző, ja és a torokköszörülés és persze az összes egyéb egészségügyi probléma ami annak a következménye ha valakinek nincs önismerete és nem is törekszik rá.

Segíteni csak azon lehet aki maga is akarja

noee

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:torok-köszörülési-kényszer
« Válasz #20 Dátum: 2011. Január 25. - 15:00:54 »
Kedves Cering,

irtam neked privatba, megkaptad?

Udv.,
noee

(Ezt a hsz-t torolni fogom.)