Szerző Téma: tályog fogínyen  (Olvasták 6149 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Liv

  • *
  • Hozzászólások: 5
tályog fogínyen
« Dátum: 2011. Szeptember 18. - 14:34:20 »
sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, még nagyon kezdő vagyok, és bár igyekszem megérteni a GNM elveit, több pontban van némi zűrzavar bennem.
Pár napja egy hólyag jelent meg az állkapcsom jobb oldalán az ínyemen, amelyből nyomásra vér és genny ürül. Érintésre, nyomásra nem fájdalmas, csak enyhén húzódik. (A hólyag egy fogpótlás alatt helyezkedik el, fog nincs is a közelében csak egy implantátum, tehát biztosan nem elhalt foggyökér. Ezen a részen korábban erős fogínysorvadás alakult ki, nagyon kicsi a megmaradt csontállomány)
Gyanítom, hogy megoldás utáni szakaszról lehet szó, és olvastam itt egy topkban a furunkulsoról (tályogról nem találtam infót), amit nem szabad nyomogatni, meg kell várni, amíg magától kifakad.
Kérdéseim:  A tályogot is önértékelés letörés okozta? Szintén tilos nyomkodni? Várhatóan mennyi idő alatt tűnhet el a hólyag? (van ennek köze a ciszták 9 hónapjához..?) Számít itt a biológiai kezesség?
Félek felkeresni a fogorvosomat, aki esetleg akkor is műtene, ha nincs rá szükség...


Köszönöm előre is!

gika

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:tályog fogínyen
« Válasz #1 Dátum: 2012. Május 09. - 13:19:32 »
Sziasztok!
Engem is érdekelne a téma, és én se vagyok még annyira járatos benne...    :)

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:tályog fogínyen
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 27. - 02:12:02 »
Sziasztok! Gondolom már megtaláltátok, itt van a kapcsolódó info: http://gnmforum.hu/index.php?topic=573.0