Szerző Téma: 108 hüvely nyálkahártya laphámdaganat MA  (Olvasták 4016 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
108 hüvely nyálkahártya laphámdaganat MA
« Dátum: 2010. November 27. - 00:02:33 »
ED1
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: szexualitás, aktus vonatkozású elválasztási, elhatárolódási konfliktus, mint hiányérzet: Nem fekszik le, nem közösül velem. Úgy szeretnék szexelni, közösülni, de nem lehet, tilos vagy elutasít, akit kívánok. Nem tudunk (vallásos okból nem szabad) a szerelmemmel egybe kelni. Nem tudom az aktust véghezvinni. Mint nemkívánatosság: Nem akarom, hogy belém hatoljon. Nem esik jól az együttlét. (Ezzel a férfival) én nem akarok többet szeretkezni, de kicsikarja, kényszeríti. Én már nem akarok vele együtt lenni, nem kívánom már, de nem tudom otthagyni egyik napról a másikra.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.9.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: sorvadás, fekélyesedés, sebesedés, érzéketlenséggel. Feledékenység is jelentkezhet. Betegség-nevek: laphám-ulcus, ritkán veszik észre, mert az aktív szakasz a laphám érzéketlenségével jár. A vastag laphám miatt akár 1 hónap is kell hozzá, míg a fekély vizsgálatkor szemmel észrevehető.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusok közreműködésével, laphám túlérzékenységgel, viszketéssel, fájdalmakkal. Ha érezhető tünetet produkál, az alapvetően jó jel, mert ez a szövet csak akkor vérzik és akkor produkál túlérzékenységet, amikor gyógyul, regenerálódik.

Az elváltozás biológiai értelme: a vagina átmérő fekélyes tágítása, hogy létrejöhessen az aktus vagy visszahúzódjon, elkülönüljön, leváljon.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hüvely nyálkahártya laphámdaganat
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 27. - 00:02:40 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Epithelioma: laphámdaganat
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus
Érzelmi tartalom: nemi, szexuális vonatkozású elválasztási, elhatárolódási konfliktus. "Nem fekszik le, nem közösül velem. Nem szabad, nem tudunk közösülni. Nem tudom az aktust véghezvinni." De fordítva is: "nem akarom, hogy belém hatoljon. Ezzel a férfival én nem akarok többet lefeküdni, de nem tudok megszabadulni tőle."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hüvely nyálkahártya laphámdaganat
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 27. - 00:02:46 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

hoa

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:108 hüvely nyálkahártya laphámdaganat MA
« Válasz #3 Dátum: 2012. Július 12. - 11:04:02 »
Sziasztok!
Várandósság alatt sok kismamánál többször előfordul hüvelygyulladás, "rendellenes folyás".
Saját esetemben utólag többnyire rájövök, hogy mi okozta.
Az orvosok ezeket a tüneteket mindig szigorúan antibiotikumokkal kezelik, mert koraszülést okozhat.
Kérdésem, hogy milyen estekben van veszélyben a magzat? A koraszülés már egy másik konfliktus következménye, ami a laphámdaganat tünetei miatt alakulhat ki?