Szerző Téma: 050 prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma MA  (Olvasták 9007 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
050 prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma MA
« Dátum: 2010. November 26. - 18:30:45 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus nemi jelleggel, nemiséggel, nemi eltéréssel, eltérő nemmel kapcsolatos falat-konfliktus.

Érzelmi tartalom: Nemi jellegű, másik nemmel kapcsolatos nemi vagy disznósági falat-konfliktus. Csúnya nemi konfliktus, férfi-nő közötti megbotránkozás. Apósom beperelte a feleségemet. Vagy idősebb urat elhagy a barátnője egy fiatalabb férfiért: Ez csúnya dolog volt tőle, nem voltam neki elég férfias. Rivalizálás, vita, versengés nővel: A nejem, mióta túl van a változókoron, folyton verseng, hadakozik velem. Nemzés konfliktus, utódlás aggodalmi konfliktus: Félek, hogy nem lesz vagy túl későn lesz unokám. Nemi falat-konfliktus tágabb értelemben is: nem jön össze vagy nem megy a házasélet.

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.18.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: tömör, karfiolszerűen növekvő, kiválasztó jellegű mirigydaganat (adenokarcinóma), magasabb PSA érték. Betegség-nevek: prosztata-rák, prosztata daganat (egy idő múlva a duzzanat miatt a vizelés lassabban, nehezebben megy).

M.U. szakaszban: tuberkulotikus daganat-elsajtosodás, zavaros, gennyes vizelet, vizelésen kívül is váladékozás, bűzös, gennyes folyás, vizelési nehézségek. Betegség-nevek: prosztata gyulladás. Az epileptokrízis idején fájdalom görcsök, vérezgetés, vérzés előfordul. A PSA normalizálódik. Ha nem állnak rendelkezésre gombák, gombabaktériumok, az újonnan keletkezett sejtek, szövetek betokozódnak (hyperplasia) és megmaradnak.

Az elváltozás biológiai értelme: több férfi nemi hormon, húgyúti és ondó váladék termelése, férfi nemi jelleg fokozás (ha a here nem elég).

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 18:30:53 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Prostate Cancer, dülmirigyrák: prosztatarák     
Konfliktustípus: nemi vonatkozású "falat" konfliktus 
Érzelmi tartalom:
1., Csúnya nemi konfliktus, nemi megbotránkozás (pl. idősebb urat elhagy a barátnője egy fiatalabb férfiért)
2., Rivalizálás, vita nővel
3., Nemzés konfliktus
4., Utódlás aggodalmi konfliktus.
Nemkívánatos nemi falat konfliktus (ahol a "falat" lehet maga helyzet, a szituáció) "ez történt, mert nem vagyok elég férfias..." érzelemmel.
           
A konfliktus-aktív szakaszban képződik az adenokarcinóma.

Az elváltozás biológiai értelme férfiasság, és nemzőképesség fokozás, mirigydaganat és mirigyváladék-túltermelés által.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:37:01 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

voodoochile

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 23. - 21:35:24 »
hát eddig a szervatlasz tartalmon kívül kevés a bejegyzés ide...
hátha a kérdésem elindít valamit.
gondolkodtam azon, hogy vajon miért az 50 fölötti uraknál kérdés elsősorban ez a téma. nyilván az "urak" nem kérdés  :),
részletes statisztikákat nem ismerek ugyan (vajon ki ismer?), de az akadémikus gyakorlat szerint az 50 felettieket rendszeresen utalják be vizsgálatra, ebből nyilvánvalóan fakad az a következtetés, hogy ez a korosztály fokozottabban van kitéve ennek az elváltozásnak, "megbetegedésnek".
azt gondolom, hogy a szervatlasz ide vonatkozó érzelmi tartalom leírásai nem feltétlenül az idősebb korosztály (bocs az 50 nem is idős, épp a férfikor dereka) sajátja, 50-nél korábban is előfordul, szerintem igenis komoly számosságban (hangsúlyozom, semmilyen statisztika nem ismert általam) különösen a 2. 3. és 4. érzelmi tartalom.
esetleg ha vkinek van akár olyan statisztikája, hogy:
- dehogyis 50, a teljes férfikort érintő, vagy
- azért 50, mert az 1. típusú konfliktus sokkal gyakoribbb a statisztikai mintában, vagy
- bármi más
tegy közzé!
akár nem statisztikai megközelítés alapján is ha van gondolatotok kíváncsian várom.
üdv Csaba
ps. nagyon szorítok, hogy ezen a forumon is beinduljon egy építő! csevegés ;)

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 24. - 22:42:33 »
Csaba, köszönöm a gondolatébresztőt. Íme a meglátásaim, gondolataim, de a többiekét is kíváncsian várom!

Az utódlás aggodalmi konfliktusnál elképzelhetőnek tartom, hogy néha nagypapa-unoka vonatkozásban jelentkezik (mint a petevezeték és méhnyálkahártya különprogramnál a nagymama-unoka vonatkozás), nem csak apa-gyermek vonatkozásban. Nekem például régebben szóvá tették a szüleim, hogy bezzeg az én koromban én már megvoltam nekik, ideje gyermeket vállalnom, mert szeretnének unokázni.

Egy 50 feletti úrnak nagy valószínűséggel vannak már családalapításra érett gyermekei: a gyermekvállalás időpontja azonban kitolódott. Elképzelhetőnek tartom a "Vajon lesznek-e unokáim, nem szakad-e meg a vérvonalam?" érzelmi tartalmat utódlás aggodalmi konfliktusként.

Egy másik lehetséges magyarázat, amit Roberto egyik tanfolyamán hallottam: a változókor küszöbén álló férfi érzelemvilága nőiesebbé válik a hormonális változásoknak köszönhetően, ezért már nem biztos, hogy minden élethelyzetben kellőképpen férfiasan viselkedik. A konfliktus érzelmi tartalma lehet: "Ez történt, mert nem vagyok elég férfias." Például, már nem csap oda a vitában az asszonynak (amit a változókor előtt megtett volna), de magában őrlődik. Ha szintén változókorban lévő, immár férfias érzelemvilágú párja ezt viszont megteszi (a korábbi gyakorlattal ellentétben), máris adott a rivalizálás, hogy ki is viseli otthon a nadrágot. Üdv, Vadvirág

voodoochile

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 25. - 09:39:23 »
igen, én is azon gondolkoztam, hogy nyilván minden életkorban más és más foglalkoztatja az embert és még hogyha az érzelemtartalmak akár korábban is megjelenhetnek, más lehet az intenzitásuk és a gyakoriságuk adott esetben egy 50 feletti korban.
de az amit írtál, hogy az andropausa akkortájt jelentkezik, az nyilván magyarázza a fenti sorokat is, akkor biztosan teljesen más érzelmi töltés, tartalom, periodicitás jelentkezik.
ezt én még nem tudom, lehet hogy 70 évesen nekem is eljön ez az idő :-)
köszönöm a választ, ez sok egyéb korhoz kötött problémát megvilágít.
üdv Csaba

janes

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #6 Dátum: 2011. Április 11. - 19:34:29 »
Üdvözletem. A multkori fórumban már írtam hogy 8 éve szenvedek szünni nemakaró prosztatagyulladással, és vizeletcsípéssel. A prosztata tünetei szüntek némejest az utóbbi pár hónapban, és nem állandóan hanem ejakuláció után, vagy amikor tele volt a hugyhólyagom akkor fájt.
Most megint fáj szinte állandóan. A vizeletcsípés is folyamatos 8 éve. Arra a megállapításra jutottam hogy egyáltalán nem működik a GNM hiába oldottam meg a konfliktusomat. Rengeteg természetgyógyásznál jártam, és az utóbbi is azt mondta hogy kitűnő az immunrendszerem, hatalmas az aurám. Hiába a ezzel a szar betegséggel nem tudok megküzdeni. Már az őrülés határán vagyok. Több hónapig tudatosan gyakoroltam a GNM-et és semmi eredménye. Mások meggyógyulnak ebből a betegségből, bénulásokból felépülnek, én miért nem?
Most voltam természetgyógyásznál, és ő azt mondta hogy béltísztítást kell mert az miatt van a gyulladás.
A másik meg hogy góc miatt nem múlik el. Teljesen összezavarodok, mert azt látom hogy nem a konfliktus az oka már ennek a problémának. Pedig feltártuk, az esetleges konfliktus okát, de hiába. Mivel a gyulladással kb egy időben volt egy becsípődés deréki becsípődésem ami kisugárzott a nemi szervemre, és azóta is kicsit érzéketlennek zsibbadtas hatásúnak érzem a nemiszervemet. 3x voltam MRI vizsgálaton az évek során és semmit nem találtak. Lehetséges hogy az idegi nyomás vagy sérülés miatt van azóta is folyamatosan vizeletcsípésem, és prosztatagyulladásom. Senki nem tud semmit. Ezt nem lehet bírni idegileg hosszútávon folyamatos fájdalmak és tünetek mellett. Feladom mert nem látok egy icipici reményt sem már.
Arra rájöttem hogy nem mindenki gyógyulhat meg mert ISTEN akarja úgy......hogy maradjon beteg...
bocsánat a panaszkodásért de remélem megértetek, hogy belefáradtam a rengeteg kudarcba 25 évesen...

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #7 Dátum: 2011. Április 11. - 21:15:50 »
Kedves Janes! Köszönjük, hogy megosztottad velünk, ami benned zajlik. Jó hírem van.

Ugye nem gondolod komolyan hogy Isten (=Anyatermészet) valóban a te szenvedésedben gyönyörködik?

Ha a panaszaid NYOLC éve fennállnak, és a tüneteid a konfliktusod feloldása után se változnak (jelentősen) annak is oka van.

Először is. Egy nagyon hosszan, akár évekig fennálló konfliktusnak, sajnos nagyon hosszan elnyúló megoldás utáni szakasza van. (Bele tudok érezni, milyen lehet, és tisztelettel adózom neked.) Másodszor a visszaeső konfliktusaktivitás, bizony okozhat visszatérő, szűnni, múlni nem látszó tüneteket. Ami egészen biztos, hogy idegi nyomás vagy sérülés miatt nem alakul ki specifikusan csak vizeletcsípés, vagy prosztata gyulladás. (Leírásodból egy újmedicinás sok mindenre következtethet, amit meg is teszek, de azt nem fejtem ki, csak a konklúziót írnám le.)

Mivel a fájdalmaid a prosztatából kevésbé, inkább a laphámból (szenzorikus kéregállományból) erednek, itt inkább azzal kéne foglalkozni (a tünetenyhülés itt a prioritás - ha jól vettem ki a szavaidból). A zsibbadás más kérdés annak megint lehet több oka.


Induljunk ki abból, hogy alaposan és jól érted a biológiai természettörvényeket, lélek(érzelmek)-agy-szerv összefüggéseket. Tudod, hogy minden megbetegedés egy kaptafára működik, csak mások a tünetek (amelyek megint korrekten csoportosíthatók). Az ide vonatkozó Szerv Atlasz képeket megnézted, alaposan áttanulmányoztad.

Az általad leírtak alapján (8 éve!) van/volt egy prosztata-különprogramod, ÉS egy húgyúti-laphám különprogramod. Amiért a leírásod nekem reális és hihető, ugyanis a kettő járhat együtt, sőt prosztata különprogram ivarérett korban (ha nem kombinálódik hormonváltozásokkal, másik nemi/birtok zóna különprogrammal) önmagában nem is fordul elő. (Ha jobbkezes vagy, birtokkijelölési konfliktusodnak kellett lenni, és csak azután tudtál „prosztata”-konfliktust elszenvedni, a kibillent hormonális állapot miatt. Erről részletesebben itt) Esetleges súlyosabb prosztatagyulladás tüneteiről nem írtál, (üríteni képtelenség, fájdalom, sűrű véres, gennyes vizelet, stb) úgyhogy azt itt nem is firtatom,
inkább azzal foglalkozzunk, ami legjobban gyötör téged - a fájdalommal.

Ha a birtokkijelölési konfliktust ezerszázalék megoldottad, rendezted, és már nem része az életednek, amiért most szenvedsz, az az elmúlt évek, vagy talán csak hónapok
- túl hosszú folyamatos konfliktus-aktivitása, vagy
- rendszeresen visszaeső konfliktus-aktivitása.

Nem az Anyatermészet szadizmusa, hidd el. Jól beforgattad magad valami konfliktusba, és most nehezen kecmeregsz ki belőle (lelkileg-fizikailag).

"Több hónapig tudatosan gyakoroltam a GNM-et és semmi eredménye."
Ez alatt gondolom azt érted, hogy - részedről amit megtehesz - tudatosítottad a konfliktust, a forrását, az érzelmet és tudatosan és szándékosan nem másztál bele érzelmileg, így elkerülve a tünetek kiújulását. Nos, ha a tüneteid változatlanul továbbra is fennállnak akkor ez egy hosszan tartó megoldás utáni szakasz. Megértelek és nem irigyellek.
Iszonyatos nagy lelki erőről tanúskodsz, és erre még szükséged is lesz. Ne add fel.

Ami gyakran előfordul, hogy aki élesben tapasztalja meg az új medicinát, nem érti, félreérti, vagy nem a megfelelő helyre teszi a fejében a tüneteket, és összezavarodik, hogy most akkor melyik szakaszban van, és miért nem javul... Azt írod, a(z eredeti) konfliktust már lerendezted. (Tehát megoldás utáni szakaszban lennél. Ez reális, mert ha visszaesel, annak jelentős fájdalomenyhülés + nem fájdalmas vizelési inger a velejáró tünete. Pisilési ingerről nem írsz.)

A fájdalmaid miatt azonban ennyi idő alatt kialakulhatott akár ördögi kör is (VEKA), közvetlenül a lokális fájdalomra vonatkoztatva is "vizeletcsípőérzés-nemkívánatosság".
Ha ennek köze van a különprogramodhoz, ahányszor elkeseredsz emiatt,
az potenciálisan annyi VISSZAESÉS! Erre ügyelj kérlek.

Azért, hogy a tüneteidet mihamarabb elviselhetőbbé tegyed, a „zavartatás” mértékét csökkentsed, tudjad minél jobban figyelmen kívül hagyni a tüneteket, enyhítsed valami humánus fizikai jellegű dologgal is a tüneteid. Tedd elviselhetőbbé, hogy végre ne tudjon zavarni, minimalizáljad a visszaesést, hogy egy esetleges „ördögi kör” lehetőségét is elvágjad.

A fejedben lévő góc ödémás kell legyen, és minden "számodra normálisnál" több folyadék bevitele állapotrontó, „állapot-kellemetlenítő” hatással van. Ügyelni kell arra is, és figyeld meg, megoldási szakaszban ha túl sokat iszol (vagy túl sok folyadékot viszel be) a fájdalom is intenzívebb. Ez nem azt jelenti, hogy ne igyál, csak ne igyál túl sokat.

A zsibbadás kialakulhatott egy fájdalomkonfliktus kapcsán, „nem akarom érezni azt ott”.
Ha a zsibbadás, érzéketlenség konstans, akkor felmerül egy neurofibróma gyanúja, valahol az érintett idegpályán. Lehet persze idegbecsípődés, csak az még nagyon durva csontrákoknál is regenerálódik. Elképzelhető, hogy van egy parányi „hangtompító” gombóc valamelyik „oda bekábelezett” érzőidegpályádon. Lásd neurofibroma. Hogy ennek utánajárjál, alaposabban ki kéne vizsgáltatnod magad. (De sajna még így is előfordulhat, hogy egy 4mm-es „ideghüvelygombócot” nyirokcsomónak, fibrómának diagnosztizálnak. Ez nem a diagnoszták tanulatlansága, hanem a képalkotási technológiák kezdetleges technológiája miatt van – hiszen az mr gép nem „szövettani elemzőgép” hanem egy bonyolultabb fényképezőgép.

janes

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #8 Dátum: 2011. Április 15. - 14:47:50 »
Kedves Roberto!

Köszönöm a terjedelmes választ.
Pár éve voltam nálad konzultáción, de annyi minden felmerült, nem tudtam egyértelműen beazonosítani, illetve megtalálni a problémám forrását, így nem is foglalkoztam a dologgal.
Az hogy 8 éve tart a problémám, biztosan nem azért mert 8 éve tartó folyamatos konfliktusom volt, ez képtelenség is lenne.A prosztatagyulladás, talán az miatt lehet hogy már régóta volt bennem a félelem hogy nem lehet gyerekem, vagy félek hogy nem lehet gyerekem, ilyesmi. A bökkenő az hogy nem hírtelen jöttek ezek a gondolatok és ezeket kibeszéltem, megbeszéltem, tehát elvileg nem is következhetett volna a DHS a prosztata elváltozás.
A hugyúti gyulladásra meg semmiféle konfliktust nem tudok beazonosítani főleg olyat ami szintén hosszú ideig voltam konfliktusaktivitásba.Tehát ezért látom és gondolom azt hogy biztos van valami köze a félelmeknek, de hogy nem az miatt nem szünt meg 8 éve az biztos.

Akkor miért van az hogy pl. akiknek régóta tartó prosztatagyulladása van pl. energia kezeléssel meggyógyul szinte azonnal, vagy ha csinál egy béltisztító kúrát megszűnik a tünet? Ez már valami fizikális probléma ami fentartja a gyulladást.
Vagy például sokszor példálóznak azzal hogy ilyen esetekben pl. ha szervezetben góc van akkor az miatt is nem szűnik a probléma, míg a rossz fogat vagy a gócot eltávolítják megszűnnek a tünetek, vagy a betegség.
Vagy létezhet az hogy külső terápiákkal, humánus módszerekkel az egyébként konfliktusaktivitásnak megfelelő gyógyulási szakaszt le lehet csökkenteni a felére is?

Aláírom hogy sokszor elkeseredtem mert nem látom olyankor a kiutat hogy valaha vége lehetne ennek a rémálomnak.
Az tapasztaltam is mostanában hogy a vizeletcsípés is megszűnt 1-2 vizelés erejéig vagy volt hogy pár napig is nem csípett, vagy sokkal enyhébben éreztem. Volt amikor ezt akkor éreztem amikor kibuktam, KA -kor de volt hogy amikor megnyugodtam akkor sem csípett. Igaz kezelem a talpamon a megfelelő reflexzónát, de tartós tünetmentességet még nem tudtam elérni.

az évek során is kicsit nagyobb érzékeny prosztata volt a vizsgálat eredménye, soha nem volt hogy elakadt a vizelet, sem véres, bár néha volt hogy fehéres valamit vizeltem.

Nem régiben volt hogy a hugyhójagom is nagyon fáj nyilallott vizeléskor is meg anélkül is de az szerencsére nem olyan sok idő alatt elmúlt, és vizeléskor a húgyhójag nem fáj hanem "csak" a vizelet csíp.

Szóval a kérdésem akkor az, hogy amit fent írtam hogy más okok is lehetnek, amik fenntartják, illetve nem engedik hogy megszűnjenek a tünetek.
pl. a természetgyógyász szerint a bél tisztítás megoldhatja, neki az a tapasztalata.
a másik a góckutatásra esküszik, tapasztalatból mondja.
-legyengült szervezet
-nyomelem hiány, itt értem a cink, szelén stb.

Vagy olyan esetekben mi van akkor ha nem volt konfliktus de van elváltozás?
Mert az én esetemben is igaz hogy volt "utódlás aggodalmi" konfliktus de nem hírtelelen villámcsapásként jött. Sokszor beszéltem is erről a szüleimmel, egyszóval kibeszéltem, és nem kattogtam rajta mindig.

Várom a válaszodat.

Üdv: Janes

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #9 Dátum: 2011. Április 16. - 13:00:07 »
A prosztatagyulladás, talán az miatt lehet hogy már régóta volt bennem a félelem hogy nem lehet gyerekem, vagy félek hogy nem lehet gyerekem, ilyesmi.

Janes, ezt érdemes alaposan átgondolni. Aggódsz-e, ha nem is állandóan, de időszakosan, amiatt, hogy lehet-e utódod? Sokszor éppen az okozza a problémát, amit az ember hajlamos lenne szőnyeg alá söpörni, mert nem tulajdonít neki jelentőséget. Na, az a lényeg!

Ha a tünetek következménykonfliktust okoznak, például utód miatti aggodalmat, könnyen kialakulhat egy ördögi kör. VEKA esetén (oda-vissza kapcsolgatás a KA és MU szakasz között) tűnhet úgy, mintha folyamatos lenne a gyulladás (MU tünet, változó intenzitással).

Akkor miért van az hogy pl. akiknek régóta tartó prosztatagyulladása van pl. energia kezeléssel meggyógyul szinte azonnal, vagy ha csinál egy béltisztító kúrát megszűnik a tünet?

Ha az érintett hisz benne, hogy az energia kezeléstől vagy a béltisztító kúrától meggyógyul és le tud jönni a visszaeső konfliktusáról, hogy a prosztatagyulladás miatt nem lehet gyermeke, megnyugszik és nem esik vissza a konfliktusába, kifut a KP, elmúlnak a tünetek.

Azt kell átgondolnod, hoz-e számodra megnyugvást, ha kipróbálsz alternatív terápiákat, vagy csak kísérletezel, mert másnak jó tapasztalata van vele, a kisördög, a kétség viszont ott motoszkál a fejedben, hogy esetleg mégsem hoz számodra megoldást?

Vagy létezhet az hogy külső terápiákkal, humánus módszerekkel az egyébként konfliktusaktivitásnak megfelelő gyógyulási szakaszt le lehet csökkenteni a felére is?

A KA szakasz ugyanolyan hosszú, mint a MU szakasz.

Valószínűbbnek tartom, hogy nem a hosszát lehet lecsökkenteni, hanem a tünetek eloszlását, vagyis hamarabb le lehet dolgozni a konfliktustömeget (átmenetileg sokkal intenzívebb, később viszont sokkal enyhébb tüneteket tapasztalva általa). Ha a MU szakasz vége felé már nincsenek zavaró tünetek, akkor tűnhet úgy, mintha rövidebb lenne. Valójában csak nem észleled, annyira enyhék a tünetek.

A hugyúti gyulladásra meg semmiféle konfliktust nem tudok beazonosítani főleg olyat ami szintén hosszú ideig voltam konfliktusaktivitásba.

Érezted-e úgy, hogy a prosztatagyulladás betüremkedik az életedbe, az intim zónádba és megzavarja az életedet? Hogy legszívesebben kívül tartanád a mindennapjaidon? Zavart-e a magánéletedben bármilyen formában? Érdemes lehet átgondolni ezeket a kérdéseket.

Vagy olyan esetekben mi van akkor ha nem volt konfliktus de van elváltozás?

Baleset, mérgezés, sugárzás esetén? Azokra nem érvényes az 5 természettörvény. Ha konfliktus miatt van az elváltozás, akkor annak nyoma van az agyban is, ami a CT felvételen kimutatható. Úgy látom, van még mit körüljárni, Új Medicinásan is, ezen Te tudsz dolgozni.

A konzulens nem nyugodhat meg helyetted (érdekes is lenne), nem tudja helyetted megoldani a konfliktusodat.

Mert az én esetemben is igaz hogy volt "utódlás aggodalmi" konfliktus de nem hírtelelen villámcsapásként jött. Sokszor beszéltem is erről a szüleimmel, egyszóval kibeszéltem, és nem kattogtam rajta mindig.

Ezzel gyakorlatilag azt mondod, hogy nem voltál állandóan konfliktusban, de oda-vissza kapcsolgattál (VEKA).

Nem kattogtál rajta mindig = néha-néha kattogtál rajta (VEKA). Ha egyáltalán, soha többet nem kattogtál volna rajta, akkor lett volna végérvényesen megoldva a konfliktusod. Az, hogy beszéltél róla, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy kibeszélted. Kibeszélni annyit tesz, hogy végérvényesen megnyugszol és utána hidegen hagy a téma, nem hat meg többé érzelmileg. Mintha az időjárásról beszélgetnél.

Ha az a gondolat jár a fejedben, hogy lehet-e gyermeked, egy váratlan esemény (pl. felerősödő tünet) újra aktiválhatja a konfliktust.

Remélem, sikerül mihamarabb elérned a végérvényes megnyugvást. Ez a kulcsa mindennek. Amíg nem sikerül megnyugodnod (ez az első lépés), hiába kísérletezel alternatív gyógymódokkal. A másik pedig, hogy ha nagy konfliktustömeget halmoztál fel, akkor elhúzódhat a MU szakasz is, az EK is. Sajnos ezt türelemmel át kell vészelni. Ilyen esetekben sokszor az is elegendő, ha a következménykonfliktusokkal foglalkozik az ember, mert az eredeti konfliktus 8 év után áll fenn. Az állandó tünet viszont folyamatos konfliktus forrás lehet. Üdv, Virág

GáBOR 19

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #10 Dátum: 2011. Április 21. - 19:43:48 »
Szia Janes!
Nem igen írtál az előzményekről pontosan.
Tehát hátha segít alapon, leírok egy tapasztalatomat:
Gyerekként nagyon szemellenzős szigorú katolikus keresztény nevelést kaptam, ami a szexualitás mindennemű megnyilvánulását elítélte házasság előtt. Olyannyira, hogy holmi önkielégítést is súlyos bűnnek tekintett, ami hitvilágom jelentése alapján azt jelentette, hogyha ilyen súlyos bűnnel terhelt állapotban halnék meg akármi okból kifolyólag, akkor egyenes utam lenne a pokolba.
Nos ennek következtében rettegéses halálfélelmeim voltak esténként rendszeresen.
Nos influenza mindennemű tüneteivel tüdőgyulladásig fajulóan olyan sűrűn voltam beteg szakközépiskola második osztályában például, hogy hiába voltam az osztály legjobb tanulója, az osztályfőnököm tavasszal már mondta, hogy igyekezzek ne hiányozni, mert kénytelen lesz nem tovább engedni a következő osztályba ekkora hiányzott óraszámmal.
No és ami férfiaknál eleve nem túl sűrű betegség: Hólyaghurutom volt fel időnként vesegyulladásig. Hólyaghurutból is az a fajta, ami időnként úgy megkínzott, hogy nem bírtam kiegyenesedni. Görnyedtem és két kézzel fogtam az alhasamat. 2 alsónadrág, 2 hosszúalsó + egy nadrág, hogy lehetőleg melegen tartsam az alhasi tájékot. Így jártam suliba, amikor elbírtam menni.
Nos nem részletezném, miből hogy gyógyultam ki, csak a figyelmet akartam felhívni arra a tényre; ha a szexuális vágyaidhoz bárhol, bármilyen szinten bűntudat, vagy szégyen, vagy bármilyen néven nevezhető félelem társul, akkor az ebből fakadó betegség(ek), az általuk okozott fájdalmak, nagyon szörnyűek tudnak lenni.
S "utóirat" gyanánt: Sajnos a keresztény vallások szex-ellenessége elég erős nyomokat hagy az ember lelkében. Nem tudom előző életekben mennyire hiszel, de ezen témakörből jócskán lehet áthozni lelki defektust előző életekből, ezeket kibányászni a tudatalattiból kell megfelelő technikákkal ..., mert amíg nem történik meg, addig „fertőző”!

janes

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma
« Válasz #11 Dátum: 2011. Április 24. - 12:17:02 »
Kedves Gábor köszönöm a hozzászólásodat.

Miből gondoltad hogy vallásos vagyok? Igen valóban  konzervatív vallásos családban születtem, és gyakorlom is. Nálam a szekuális bűnökkel kapcsolatosan nem voltak ilyen halálfélelmeim, hanem mással kapcsolatosan, röviden leírnám.

Gyerekkoromban 1 herével születtem, a másik herém fent maradt a hasüregemben, amit 13 évesen műtéttel hoztak le.
Emiatt, 14 éves korom után  sokszor gátlásosnak, és nem éreztem igazán normális fiúnak magamat, és féltem hogy nem lehet ez miatt gyerekem, féltem a nősüléstől stb. Ezek a gondolatok nagyon sokszor gyötőrtek.
Konkréttan ezek lennének azok az előzmények, amik a fent leírt problémám 18 éves koromban kezdődött egy rossz mozdulattal, egy lábcsavarással, és utána jöttek a tünetek. ---a here nemiszerv furcsa érzéketlensége, kőkemény here, ami ha ülök vagy fekszek akkor normálisabb lesz. Ezzel együtt párosul szintén azóta a prosztatagyulladás, és a vizeletcsípés.
Nálam nincs húgyhójag fájdalom, csak a húgycső csíp vizeléskor.

Te betudtad azonosítani a húgyhójag gyulladásod konfliktus tartalmát? birtok kijelölési konfliktus? mert én azt nem.
amúgy érdekelne milyen módszereket használtál a gyógyulásodhoz

Semmiképpen nem hiszek a reinkarnációban vagy bármiféle formában a több élet lehetőségében, ez teljesen tévtanítás.

üdv. Janes

Kovács Ilona

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:050 prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma MA
« Válasz #12 Dátum: 2012. Március 08. - 09:53:28 »
Kedves Janes!

Olvastam leveleidet, és ha még mindig kínlódsz a tünetekkel és a konfliktusodat még nem sikerült megtalálni, szívesen segítek. Hipnoterapeuta vagyok, hipnózis állapotában segítek megtalálni azt az érzelmi konfliktust, ami a tüneteket okozza.

Üdv. Ilona

krkr

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:050 prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma MA
« Válasz #13 Dátum: 2012. Április 30. - 23:16:06 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogy mit gondoltok erről: Apukámnak van évek óta fennálló jelen tudásunk szerint jóindulatú prosztata megnagyobbodása. BPh eddig 15-17ig volt, de a mostani vizsgálatnál felugrott 25re, ahol már a doki műtéttel riogat. Jövőhéten tükrözés lesz.
Jelenleg túlzott tűnetek nincsnek korábban inkább volt: rendezetlenebb a vizelet, sok -, alig jött-, éjszaka többször volt -, mint nappal, de jelenleg nincs olyan nagy panasz, miközben az érték meg az orvosi határát súrolja. Lelki háttér: az ok több minden lehet (megcsalás, utódlás -fiú tesomnál nincs gyerek azaz  nincs örökös, de még a nem vagyok elég férfias is szóba jöhet). Kérdés, hogy szerintetek melyik szakaszban van? Állítása szerint a lelki tényezőket rendezgeti, persze tudom, hogy ez nem olyan egyszerű. Kineziológiával probálkoztunk sokat változott Apukám, de a BPH nem túl jó érték marad. A megcsalás hosszú időn keresztül fennállt és anyukám 4 éve ment el közülönk, azóta újabb párkapcsolat van, ahol Apukám állítása szerint rendezett a szexuális élet, tehát ez valamelyest mindenképp megoldódott. Kérdem én viszont akkor nem kellett volna lennie úgymond durvább MU. szakasznak? Vagy még lehet később lesz? De ha rosszabb az érték akkor elvileg Aktiv szakaszban van? A műtétről mit gondoltok?
Hogy lehet, hogy nincsenek rosszabb tünetei, ha ez a szám határérték? Vagy lehet, hogy rossz az érték, de "csak" úgymond lightos a MU szakasz?
Most néztem A Gentos nevű homeopátiás szert esetleg van valakinek tapasztalata?
Segítségetek köszönöm, minden tanácsot szívesen veszek  :)

Kriszta

krkr

  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:050 prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma MA
« Válasz #14 Dátum: 2012. Április 30. - 23:18:25 »
Kedves Ilona! Kérhetnék egy személyes elérhetőséget? Köszönöm, Kriszta

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:050 prosztatarák, dülmirigy-adenokarcinóma MA
« Válasz #15 Dátum: 2012. Július 27. - 00:51:56 »
Sziasztok! Javaslom privát üzenetben cseréljetek telefonszámot. ;)