Szerző Téma: 130 végbél-fekély MA  (Olvasták 3512 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
130 végbél-fekély MA
« Dátum: 2010. November 28. - 23:43:05 »
ED1
Konfliktustípus:
Jobbkezes nőnél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként Identitáskonfliktus

Balkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként Birtok-bosszúsági konfliktus

Érzelmi tartalom:
Jobbkezes nőnél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Nem tudom, hogy most akkor mi vagyok, ki vagyok, hova tartozom, hova tartozzak, hova menjek, mitévő legyek, kinek adjak igazat, kihez ragaszkodjak vagy kihez ne ragaszkodjak. Hovatartozási, személyiség-, döntés-, álláspont meghatározási-, bizonytalansági konfliktus.

Balkezes férfinél, elsődleges nemi/birtok konfliktusként: Bosszankodás, határvita konfliktus, birtokhatár vita.
Nem bírom az új szomszédomat, vejemet, anyósomat elviselni. Felbosszant, feldühít a családtagom vagy valamilyen új hozzátartozó. Bosszúság, kellemetlenség, birtokolt dologgal, tulajdonnal kapcsolatban. Még látok rá esélyt, hogy el tudom határolni magamtól, nem biztos, hogy ezzel együtt kell élni.

Szerv Atlasz lapkód:   5.2.12.   5.2.A.   5.1.B.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: sorvadás, fekélyesedés (a nyílástól befelé kb. 12 cm-en), a végbél laphám érzéketlenségével egyidejűleg. Betegség-nevek: fekélyesedés. A konfliktus-aktív szakaszban nem okoz különösebb tüneteket, nem veszik észre, nem diagnosztizáltatják.

M.U. szakaszban: helyreállítás, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, vírusok közreműködésével, a laphám túlérzékenységével, viszketés, fájdalmak, aranyér. Itt a laphám viszonylag vastag, ezért erősebben megduzzadhat. Az epileptokrízisben fájdalmak, görcsök, láz, vérzés, rövid idejű eszméletvesztés előfordulhat. Betegség-nevek: haemorrhoid, végbél laphám-karcinóma. Szindrómával a laphám jelentősen megduzzadhat, ami okozhat székelési problémát.

Az elváltozás biológiai értelme: a végbél fekélyes tágítása, könnyebb székelés, jobb álláspont meghatározás. „Ahova pottyantok, oda tartozom.”

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:végbél-fekély
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 28. - 23:43:10 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Fissura ani ( fisszura áni): végbélfekély
Konfliktustípus: birtokbosszúsági konfliktus (határvita konfliktus, birtokhatár vita) vagy identitáskonfliktus
BK férfinél és JK nőnél elsődleges nemi/birtok konfliktusként, JK férfinál és BK nőnél csak hormonális kibillenés következtében, másodlagos nemi/birtok konfliktusként.
Érzelmi tartalom férfias érzelemvilággal: "A szomszéd betüremkedik a területemre. Nem bírom a vejemet, anyósomat elviselni. Felbosszant, feldühít a családtagom." Bosszúság a tulajdonnal kapcsolatban, mérgelődés stb.
Érzelmi tartalom nőies érzelemvilággal: ""Nem tudom, hogy most mi vagyok, ki vagyok, hova tartozom, hova menjek, mitévő legyek, kinek adjak igazat, kihez ragaszkodjak." Személyiségkonfliktus. Döntéskonfliktus. Állapot meghatározási konfliktus. Hovatartozási konfliktus.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:végbél-fekély
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 23:43:16 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)