Szerző Téma: nyelési nehézségek  (Olvasták 1813 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
nyelési nehézségek
« Dátum: 2010. November 26. - 21:30:02 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:nyelési nehézségek
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:30:13 »
Konfliktustípus: elválasztási, elhatárolódási konfliktus (bekapott, benyelt falat visszautasítása)
Érzelmi tartalom: "Hát én ezt nem fogom lenyelni... Rám sóztak valamit, de én nem akarom ezt csinálni/tűrni. Bosszant, és nem akarok vele együtt élni. Nem akarom lenyelni. Nem bírom az élettársam gyermekét elviselni. Akaratom ellenére van. Meg akarok ettől/tőle szabadulni. Azt mondták, hogy gyógyíthatatlan vagyok, de én ezt nem fogom/akarom bevenni/elhinni."

Nyelési nehézségek tünet, vagyis részleges nyelőcső harántcsíkolt izom bénulás azért tűnhet fel a különprogram során, mert a laphám-relé közel van a motorikus, mozgató reléhez. Ha a góc érinti azt is, akkor nem csak fekélyesedés, hanem nyelési nehézségek, nyelési-, nyelőcső-záróizom bénulás is jelentkezik. Ebben az esetben a két különprogram egyszerre fut le: ami a krízisben akár nagy fájdalommal járó nyelőcső túlérzékenységet idéz elő, aminek a kellemetlenségét fájdalmas nyelőcső izomgörcsök, izomrángás tetézi. Hosszú konfliktus lefutásnál fel kell készülni a fájdalmakra, és esetleg szondán keresztüli táplálásra.


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:nyelési nehézségek
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 21:30:20 »
asd