Szerző Téma: álmatlanság, alvászavar  (Olvasták 13931 alkalommal)

0 felhasználó és 2 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
álmatlanság, alvászavar
« Dátum: 2010. November 26. - 18:56:00 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:álmatlanság, alvászavar
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 18:56:07 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:álmatlanság, alvászavar
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 18:56:12 »
asd

Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
alvás zavar
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 04. - 11:59:57 »
Sziasztok,

van kerlek valakinek tapasztalata olyan szemelyel akinek alvaszavar panaszai vannak, de nincs mogotte egyertelmu stressz forras. 2-3 napig nemtud aludni, aztan attalussza az egesz napot.

koszonom hozzaszolasoitokat

Feri

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:alvás zavar
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 04. - 13:00:44 »
Kedves Feri!

Az alvási és ébrenléti periódusok kölcsönösen meghatározzák egymás minőségét. Az egyik zavara óhatatlanul maga után vonja a másikét. A nappali testi és szellemi teljesítőképesség helyreállításához az éjszakai alvás zavartalanságának biztosítása alapvető fontosságú.
Átmeneti, 1-3 napig tartó alvászavar jelentkezhet élethelyzet-változás, pl. környezetváltozás esetén, ez kezelést nem igényel.Ha nincs mögötte stressz, még lehet valamilyen akut esemény, esetleg valami a biológiai óráját megzavaró történés.  Az ok feltárása többnyire nem okoz nehézséget. Jól kell tudni kérdezni, és őszintén kell válaszolni. Az utóbbi nagyon fontos.


Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:alvás zavar
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 04. - 13:42:33 »
Koszonom szepen kedves Eta valaszodat,

lehetseges esetleg hormonalis zavarrol is beszelni ilyen esetben? Melatonin?

koszonom

Feri

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:alvás zavar
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 04. - 15:11:58 »
Kedves Feri!

Talán mások is hozzászólnak és elmondják az észrevételeiket. Az alapkérdés az volt, hogy 2-3 nap nemalvás után következik a egy mély-alvás, és ennek mi lehet az oka.  Alvászavar ügyben( nemalvás) profinak számítok, mert hosszú éveken keresztül küzdöttem vele, szerencsére ez ma már a múlté. Viszont ennek akkor komoly oka volt.
Ma is  előfordul, hogy egy-két nap enyhe alvászavar után következik egy jobb időszak, és ezzel minden rendeződik. Ennek különösebb jelentőséget nem-adok, mert tudom, hogy annyit alszom, amennyire a szervezetemnek szüksége van.
Ha alaposan megvizsgálom a nemalvások előtti napokat, bizony találok olyan helyzeteket, amik zavartak, amivel a kelleténél  hosszabb ideig foglalkoztam. A melatonin szint megváltozása, és a hormonális kibillenés is okozhat alvászavart.

Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Alvás zavar
« Válasz #7 Dátum: 2011. Február 04. - 16:27:14 »
Koszonom szepen a valaszt. Ez az allapot mar kb. 1 eve tart az urnal-)

anju

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:alvás zavar
« Válasz #8 Dátum: 2011. Február 12. - 12:07:48 »
Kedves Feri!
Nekem is sokszor van alvászavarom, illetve volt.  :D
Rátaláltam a Schüssler-sók közül a Nr. 5. Kalium phosphoricumra. Lefelvés előtt el kell szopogatni egy tablettát belőle. Ha még ekkor sem álmos az ember, akkor 15 perc múlva még egyet. (nem szabad tv előtt ülni és azt nézni, inkább keresni kéne egy könyvet.) Biztosan pihentetőbb lesz az alvás. Amennyiben éjszaka is felkel az illető, és nem tud elaludni, nyugodtan szopogasson el egy Nr. 5. tablettát megint. (csak ne legyen laktózérzékeny!) Ne 1 alkalom legyen!
Üdvözlettel: A. Judit

N. Tímea

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 196
Re:alvás zavar
« Válasz #9 Dátum: 2011. Február 12. - 12:35:18 »
Hány éves ez az úr? Ha idősebb, és már a hormonjai kezdik a játékot, akkor az lehet az oka. Hozzám is sok ilyen jön. Én személy szerint erre nekik Moksát vagy Bach cseppeket adok, s pár napon-héten belül rendbe jönnek.

Dr. Herczeg Andrea

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 254
Re:alvás zavar
« Válasz #10 Dátum: 2011. Február 12. - 19:41:41 »
Az alvás normális fázisainak feborulása sokszor vezethető vissza olyan funkcionális sók hiányára amelyek a központi idegrendszer természetes "nyugtatói". Kálium és magnézium alapvetően ilyen. Megemelik az idegsejtek ingerküszöb értékét, ezáltal kevésbbé lesz "ugrásra kész", nagyobb behatás kell egy komoly válaszreakcióhoz. A schüssler sók közül a Kálium phosphorcium No.5, és a Magnesium phosphoricum No.7 só jó erre. A Bach virágeszenciák közül a White Chestnut -fehérvirágú vadgesztenye amely a visszatérő, nyugtot nem hagyó gondolatokat "csillapítja". Azért mindenképpen fel kellene tárni mi az ami a konfliktus forrás, vagy sín ami egy éve tart nála. Még egy lehetőség: az ágy helyét kimérni radiesztétával, nem fekszik-e valamilyen sugárzásban. Andrea

csubi

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:alvás zavar
« Válasz #11 Dátum: 2011. Február 13. - 06:56:27 »
Pár hete  láttam egy dokumentum filmet, amiben az  olyan emberek teszteltek egy egyszerű technikát, akik váltott műszakban melóznak -igy hol nappal, hol délután, hol este tudnának pihenni -de mivel  nem tudnak erre átállni mert rövid az időszak, igy mire elaludnának már kelhetnek is fel - nyúzottak fáradtak ....
egy intézetben a következőket csinálták nagyon 1xrü gyakorlat
a lényege az összes fö testrészen az izmok megfeszitése és elengedése
lábujjal kezdték  hátrafeszit tart enged -lábfej-vádli -comb -far-has-hát- mellkas -váll -nyak -száj /teljesen kitátva mintha orditana valaki -lehetőleg hang nélkül próbáljátok ki :)
ez kb 10-15 percig tart és a pali majdnem elaludt már a gyakorlat közben is :)
de a lényeges rész ezután jött -élesben kipróbálni  a mindennapokban  működik e?
a fiatal srác azt mondta soha nem aludt még 8 órákat egyhuzamban -de amióta ezeket a gyakorlatokat csinálja  simán végig tudja aludni a pihenésre szánt időt -hiába nincs éjszaka ...
egyszerű értelmes gyakorlat  -semmibe sem kerül csak pár percbe .

Andi ajánlásait kiegésziteném :

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ML3xQcR8L7wJ:gyogyitoalvas.hu/blog/homeopatias-gyogyszerkalauz+alv%C3%A1s+homeop%C3%A1tia&cd=7&hl=hu&ct=clnk&client=opera&source=www.google.com




Rozbi

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:alvás zavar
« Válasz #12 Dátum: 2011. Február 13. - 21:37:34 »
Sziasztok!

Csatlakoznék én is az Andi véleményéhez azzal a kiegészítéssel, hogy mi kb. 3 hónapja otthon TST készüléket használunk, azóta sokkal mélyebben alszunk és a páromnak és nekem is kb. másfél órával rövidebb lett az alvásigényünk.

http://enelight.hupont.hu/9/tstgeo-teljes-leirasa

http://www.szokelajos.extra.hu/lapok/konyv_iranyithato.php

Slári

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:álmatlanság, alvászavar
« Válasz #13 Dátum: 2012. Január 16. - 14:58:07 »
Lehet nem jó témában írok, de még csak nemrég lépem be és nem sok időm van keresgélni. Volt szerencsém részt venni egy szervatlasz előadáson, és kérdéseket is tudtam feltenni Robertó Barnainak gyermekeim betegségeivel kapcsolatban, de még akadna pár, amire szeretnék választ találni. 1,5 éves a lányom és 3éves a fiam.
 Szeptember óta szinte minden éjjel fent van a kislányom 1-3óra hosszat. Eleinte arra gondoltam fáj vmije, de nem sír csak ébren van, és beszélget, nevetgél, játszik a szájával. Decemberben karácsony környékén kb 2hétre szünet volt, azt hittem elmúlt, de januárban újra kezdődött.
Most ott tartunk, hogy egyik nap átalussza az éjszakát, másnap 2órán át beszélget.
 Erre nem találok választ sehol. Gondolom, hogy ez is belőlem származik, és szeretnék választ kapni, hogy mitől van. Remélem nem létezik olyan, hogy "alvászavaros", és nincs rá megoldás.
Előre is köszönöm a segítségét, válaszát!
Klári

wick

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:álmatlanság, alvászavar
« Válasz #14 Dátum: 2012. Március 03. - 23:42:54 »
Kedves Slári!

Érdekes eset a Tied, egyelőre csak tippekkel közelíteném meg a dolgot, hátha közben valami olyasmi derül ki ami fontos lehet.
Az egyik ötletem a holdfázissal kapcsolatos. Teliholdkor és Újholdkor gyakoribbak a nem alvások, olyankor pörög az ember agya, forgolódik, stb.. Viszont írtad, hogy majdnem minden éjjel fent van a lányod, tehát ezt kizárnám.

A másik, hogy alszik-e napközben? Mert ha igen, az is felboríthatja a bioritmust.

Kérdésem még az lenne, hogy mindig ugyanakkor kel fel, ugyanabban az órában, vagy változó? Ha mindig ugyanakkor akkor mikorra tehető ez az ébrenlét?

üdv: wick

arrostos

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:álmatlanság, alvászavar
« Válasz #15 Dátum: 2014. Október 15. - 07:03:11 »
Mivel a legelső emlékeim 2éves koromból vannak, immáron 44éves az alvásprobléma, de elbészélések alapján még korábbi is lehet. Életemben alig volt olyan nap, amikor frissen, pihenten ébredtem, mert szinte mindig nehezen alszom el, néha még kimerülten sem. Igaz, utána viszont nagyon jól alszom, csak ha későn, akkor nem ébredek pihenten.

Az eddig rekordom 5 nap, a végén már hallucináltam. Soha nem lehet tudni, h mikor álmosodom el, v jön v nem. És amikor jön, v el tudok aludni v nem. Pl ha még nem mostam fogat, már felesleges is alvásról gondolkodni.
A fáradtság és az álmosság smilyen szinkronban nincs egymással, a stressz sem döntő tényező (csak mielőtt vki ezen okoskodna :))

A Seduxenen kívül (6- és 17éves koromban egy-egy időszakra) még soha smi nem hatott, de azt meg nem vagyok hajlandó többet szedni. Most nem sorolnám fel az összes próbálkozást, sok módszer volt.

Icsen

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:álmatlanság, alvászavar
« Válasz #16 Dátum: 2014. Október 16. - 12:12:27 »
Sziasztok!

Sajnos én is alvászavarral küzdök már több éve! Minden éjszaka legalább háromszor felébredek. Az a jobbik eset, ha azonnal vissza is tudok aludni. Sajnos nagyon sokszor van olyan is, amikor egyáltalán nem tudok visszaaludni, csak nézem az órát. Természetesen az óracsörgés előtt elalszom, és úgy ébredek, mint akit kifacsartak. Az is nagyon sokszor előfordul, hogy egyáltalán nem tudok elaludni, csak hajnali 4-5 óra körül, de 6-kor már kelnem kell. Ezzel az alvászavarral párhuzamosan, egyfajta idegesség lesz úrrá rajtam, ami főként a lábakban jelentkezik. Sajnos nem tudom mi a megoldás erre a problémára! Tudna nekem valaki segíteni?

Köszönettel: Enikő

Kardvirág

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:álmatlanság, alvászavar
« Válasz #17 Dátum: 2015. Február 21. - 19:05:43 »
Kedves Enikő! Érdemes volna ránézni, rákeresni az igedes láb szindrómára. Üdv: Eszter