Szerző Téma: menstruáció elmaradása  (Olvasták 12698 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
menstruáció elmaradása
« Dátum: 2010. December 19. - 19:44:15 »
1.

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #1 Dátum: 2010. December 19. - 19:44:23 »
amenorrhoea: a menstruáció elmaradása
Ennek a tünetnek több oka is lehet, ezek közül a leggyakoribbak:
- olyan ok miatt, amire nem érvényes a GNM (baleset, mérgezés, sugárzás, sejtosztódási rendellenesség)
- magas prolaktin szint, hipofízis előlebeny ÉBK K.A., "nem tudom a szeretteimet eltartani, táplálni"
- alacsony női hormon szint, petefészek ÉBK, K.A., "nem vagyok elég nőies" vagy hozzátartozó élőlény fájdalmas elvesztése
- alacsony női hormon szint nemi-birtok zóna konfliktus miatt
(rémület ledermedéssel, rémület, nemi frusztráció, identitás/döntéskonfliktus, birtokkijelölés)
-várandósság alatt vagy megtermékenyülés után
-elhagyatottsági konfliktus, valaminek a hiánya (pl. dohányzásról való leszokáskor)
-fogamzásgátló, vagy más hormonháztartást borogató tabletták mellékhatása (akár évekkel az elhagyás után is!)

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 19. - 19:50:20 »
3.

G. Zoltán

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 04. - 21:13:44 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem?

A fentiek szerint bármilyen baloldali nemi/birtok zónában lévő aktív megoldatlan konfliktus esetén kimarad a havi vérzés.

Ez mindig bekövetkezik vagy csak bekövetkezhet?
 
A szerv atlaszban a méhnyak,- méhszáj nyálkahárta elváltozásánál (ami együtt jár a koszorúér-véna különprogramjával) van említve a havi vérzés elmaradása.


Köszönettel:

                           Zoli

goldenconnie

  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 25. - 18:57:29 »
Kedves MindEnki !

Szeretném megkérdezni, honnan lehet tudni, hogy DHS miatt maradt-e ki a menstruáció vagy klimax miatt ?

Üdv: Ildikó

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 02. - 15:14:21 »
Kedves G. Zoli! Ha egy jobbkezes nőt konfliktus ér az agy baloldali nemi/birtok zóna reléinek bármelyikén, akkor a nő női nemi hormonszintje lecsökken és a csökkenés mértékétől függően, vagy teljesen kimarad a menstruációja, vagy rendszertelenné válik. üdv.: Hussein Éva

G. Zoltán

  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 02. - 18:18:20 »
Kedves Éva! Köszönöm szépen! Üdv.: Zoli

Anami

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 304
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #7 Dátum: 2011. Február 03. - 16:05:21 »
Kedves Zoli!

Jobb kezes, normál hormonális állapotú hölgy esetében az első nemi birtok zóna konfliktus az agykéreg nemi-birtok zónájának bal oldalára (női oldalra) csapódik. A női hormonszint lecsökken, de nagyon ritka, hogy olyan mértékben, hogy a menstruációs ciklust leállítsa. Hiszen gyakran csapódik be rémület- gége, identitás- végbél nyálkahártya (aranyér) stb. nemi-birtok konfliktusok, mégse marad el a menstruáció. Még a nemi frusztrációs konfliktusnak is nagyon intenzívnek kell lennie a menstruáció elmaradásához. Nálam eddig kb. 6 nő járt nemi frusztrációs konfliktussal és összesen egynek maradt el a menstruációja 1 hónapig, pedig akár évekig is kapcsolgatott a különprogramjuk.

üdv.
Anna

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #8 Dátum: 2011. Február 04. - 19:37:45 »
Kedves Anna és Zoli !

A fenti esetben a végső következtetés: a konfliktus tömegétől(nagysága és időtartama) függ a hormoncsökkenés mértéke és ennek függvényében  dől el, hogy a menstruáció kimarad, mennyi ideig marad ki, rendszertelenné válik, vagy megmarad. A normál hormonállapotú jobbkezes nő eredeti női homonszintje is befolyásoló tényező lehet.

/visszaemlékezésekben olvastam, hogy a koncentrációs táborokban a nők többsége (jobbkezesek) nem menstruált. /


                                             Üdv.: Éva

kicsifilo

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 23. - 12:00:07 »
Kedves Tagok!

Mindenekelőtt szeretném elmondani, hogy én még az elején vagyok a GNM tanulmányozásának, de meggyőződésem, hogy lelkünk "karbantartásával" a testünk és egészségünk megőrzéséért cselekszünk. Nem véletlen, hogy találkoztam a GNM-el. Erdélyből jelentkezem és egyelőre számomra a képzések nem elérhetőek, de igyekszem autodidakta módon tanulni, fejlődni.
Azért is jelentkezem itt, mert én pár hónapja szembesültem a problémával, hogy elmaradt a menstruációm. És segíteni szeretnék magamon.
Hozzátartozik a történethez, hogy már amióta menstruációm van, azóta rendszertelen és több ízben fogamzásgátlós hormonkezelést kaptam. A párommal gyereómeket szeretnénk, ezért múlt év november végén abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Azóta csak egyszer, januárban volt menstruációm és azóta semmi. A nőgyógyász diagnózisa szerint vékony a nyálkahártyám, ami miatt nem is lesz menstruációm. Laborvizsgálatokat végeztetett el velem (FSH, tesztoszteron, prolactin, TSH). A tesztoszteronom egy kicsit magasabb a megengedettnél: 4,13 uUI/ml és a prolactin szintem is magas 203,16 mlU/l. Az orvos szerint pajzsmirigytúltermelés esete áll fenn, de nem lehet tudni, hogy mitől. További vizsgálatokat fogok elvégeztetni: T3, T4, LH.
És, hogy teljes legyen a kép, másfél hónapja váratlanul (egy vastagbél-daganat műtéte utáni befertőzés miatt) elveszítettem édesapámat. Nem tudom, hogy ez a konfliktus mennyire van/lehet összefüggésben az előzőekben leírtakkal.
Segítséget szeretnék kérni, hogy merre induljak el, mire figyeljek, mit tanulmányozzak, hogyan fogjak neki?

Előre is hálásan köszönöm!

Rozi

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #10 Dátum: 2011. Március 23. - 20:24:36 »
Azért is jelentkezem itt, mert én pár hónapja szembesültem a problémával, hogy elmaradt a menstruációm. És segíteni szeretnék magamon.

Rozi, örömmel olvasom, hogy kész vagy önmagadért felelősséget vállalni, a legjobb helyen jársz.

Segítséget szeretnék kérni, hogy merre induljak el, mire figyeljek, mit tanulmányozzak, hogyan fogjak neki?

A helyedben mindenképp az 5 természettörvénnyel ismerkednék meg először, ez az Új Medicinában a megoldóképlet.

Leírásodat olvasva összetettnek tűnik a helyzet.

1.) A fogamzásgátló tabletta hatása kívül esik a GNM körén, mivel az vegyszeres (hormonális) beavatkozásnak minősül.

2.) A relatív magas tesztoszteronszint lehet annak a jele, hogy kibillent hormonállapotban vagy. Ez lehet a fogamzásgátló tabletta hatása (egy gyógyszerész tudna benne segíteni, meddig és milyen hatásokat tapasztalhatsz a leállás után), de akár az is, ha a nemi-birtok zónákban van aktív konfliktusod (rémület, nemi frusztráció, identitás- vagy döntéskonflikus, fészek-határ kijelölés).

3.) A magas prolaktin szint egy olyan konfliktus aktivitására utal, melynek érzelmi tartalma: "nem tudom a gyermekemet vagy a családomat táplálni". Ilyen esetben a szervezetünk megemeli a tejelválasztást serkentő prolaktin hormon szintjét, ezzel egyidejűleg azonban fogamzásképtelenné válik az érintett. Érdemes átgondolni, aggódsz-e gyermeked vagy szüleid ellátása miatt.

A természetben ez a leggyakoribb oka annak, ha egy nő terméketlen. Biológiai fogamzásgátlás: ha nem tudod eltartani a családodat, akkor az anyatermészet nem is kényszeríti Rád a gyermeket, hiszen a fajfenntartást akadályozza, ha nincs mit ennie.

És, hogy teljes legyen a kép, másfél hónapja váratlanul (egy vastagbél-daganat műtéte utáni befertőzés miatt) elveszítettem édesapámat. Nem tudom, hogy ez a konfliktus mennyire van/lehet összefüggésben az előzőekben leírtakkal.

4.) Minden attól függ, hogy milyen érzelmi tartalommal élted meg édesapád elvesztését, ettől függ, milyen elváltozásod lesz.

(Amennyiben az érzelmi tartalom: "hozzátartozónak érzett élőlény fájdalmas elvesztése", ez a konfliktus a petefészket érinti. A konfliktus aktív szakaszban szövetek csökkenését figyelhetjük meg, és ezzel egyidejűleg a női hormon szintjének csökkenését.)

A fentiek alapján érdemes elgondolkodnod rajta, hogy vannak-e, voltak-e ilyen érzelmi tartalommal megélt konfliktusaid. Üdv, Vadvirág

kicsifilo

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #11 Dátum: 2011. Március 25. - 07:14:04 »
Kedves Vadvirág!

Nagyon köszönöm a válaszod.
Az 5 természettörvény megismerése már megtörtént :) Igaz, ezt még mélyítenem kell.
A válaszodra reagálva sorra veszem én is:
1) Ennek utána kell nézzek
2) Az említett konfliktus-típusok érdekesek, de nem mindegyiket tudom teljesen értelmezni, hogy az mit is jelenthet. Van valahol részletesebb leírása, ismertetése a konfliktus-típusoknak?
3) Édesapámmal kapcsolatban a betegsége időszakában elég erőteljesen küszködtem azzal, hogy meg teszek-e mindent, amit megtehetek, hogy segítsek neki? Küszködtem ezzel eléggé. Most már nem aggódom efelől. Elfogadtam a történteket és tudom, hogy abban a helyzetben nem tudtam többet tenni.
Gyermekem még nincs, de nagyon szeretnék. Ezt a vágyat már jó ideje hordom magamban. A párommal egy ideig nem voltunk egy hullámhosszon a gyermekvállalásban, azaz ő még nem volt felkészülve rá. Ma már mindketten nagyon szeretnénk. És nem érzem azt, hogy ne tudnám eltartani. Sőt. A legbennsőbb vágyam, hogy édesanya legyek!
4) Sokkolt. Bár 7 hónap lefutású volt a betegsége (a műtéttől az "eltávozásig"), amiből 5-öt legalább kórházban töltött mérhetetlen fájdalmak között és nagyon tehetetlennek éreztem magam, reménykedtem mindvégig, hogy meggyógyul, hogy segíteni tudunk neki. Aztán hirtelen nagyot fordultak a dolgok. Amikor utoljára mentünk a kórházba, mert már 1-2 napot adak neki, már nem is engedtek be hozzá. Borzalmas volt megélni, hogy nem tudok utoljára találkozni vele... Bár már nem volt eszméleténél...
Apja lánya voltam/vagyok. Nagyon erős hatással volt az életemre, személyiségemre. Szoros kapcsolatban álltunk. Már a tekintetekből is értettük egymást. Nehéz, hogy már nincs.
Ő is nagyon várta az unokát.
Elfogadtam, hogy már nem tudok ugyanúgy vele lenni, de megbékéltem, nem haragszom rá és másra sem. Tudom, hogy nem szenved már. A fájdalmaim, a gyász még tart, de úgy érzem, jó úton járom az élethez való visszatérésben. Sokminden átértékelődött bennem az utóbbi időszakba. Többek között az, hogy a családom mindennél fontosabb.

Köszönöm, hogy kinyújtottad a segítő kezed.

Üdvözlettel,
Rozi

Sissel

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #12 Dátum: 2011. Június 13. - 05:09:38 »
Kedves Forumozok!

Nem olyan reg regisztraltam, bar olvasokent jelen voltam, az irast megis halogattam.
Nagy problemamban kerem a segitsegeteket.

29 eves vagyok, es rettenetesen felek, mert a menstruaciommal komoly gondok vannak.
A noisegemmel sajnos mindig problemaim voltak, Magyarorszagon annyi negativ hatas ert, kamasz koromtol fogva, hogy eljottem onnen. Noha nem voltam kover 168/65, allandoan kovernek nevezett a kornyezetem, gunyoltak, mindenre alkalmatlannak talaltak. Mivel okos voltam, a tanulasban jol elorejuthattam, s amugy szepnek lehetett nevezni, arcmodellkent is dolgoztam.
Megsem tudtam elhinni sosem hogy szep vagyok, es sajnos a mai napig nem volt egy olyan kapcsolatom sem, amire azt lehet mondani, hogy teljes erteku, szep kapcsolat.
Sajnos az alakommal kapcsolatos piszkalodasok miatt elhittem hogy kover vagyok, mostanra sikerult felszednem eleg sok sulyfelesleget...szeretnek lefogyni, tancolok, sportolok, orakon keresztul tudok kulonosebb megeroltetes nelkul biciklizni, korcsolyazni, futni, az eronletem kivalo, megsem fogyok.
A tavalyi kapcsolatom egy nalam 7 evvel fiatalabb fiuval volt, de ebben is rengeteg fajdalom volt.
Nagyon ritkan fekudtem eddig le valakivel, nem vagyok frigid sem, nincsenek ilyen teren problemaim, de feltem magamat teljesen odaadni valakinek, annyi csalodas ert, hogy ugy ereztem, nem melto ra senki, masreszt ugyis csalodast okoz, ezert a lefekvest mindig tologattam amig lehetett. Nem szedek fogamzasgatlot, nem iszom, nem dohanyzom, nem kavezom, egeszsegesen elek. Ennyit errol, most jojjon a konkret problema.

Tavalyi kapcsolatomban az utolso egyuttletunkkor baj tortent, esemeny utani tablettara volt szukseg. Ezek utan, mivel ennek a hatasa nagyon durva volt, es valoszinuleg terhesseget akadalyozott meg (az orvos szerint az utana jelentkezo verzes extra brutalis erossege, darabossaga, fajdalmai egyertelmuen erre utaltak) ugy ereztem, soha senkivel nem akarok tobbet lefekudni, nem becsult meg annyira hogy rendesen egyutt legyen velem (errol nem irnek most tobbet) hat inkabb nem is kell senki.

Ugy erzem, ezutan kicsit leirtam magam, a korkulonbseg miatt rettenetesen oregnek ereztem magam, allandoan figyeltem magam, rancosodas, bor,haj oregedes miatt, szornyu ev volt.

A menstruaciom ezutan a tablettas esemeny utan egy darabig rendszeres volt, majd januarban (amikor ujra talalkoztunk egyszer, nem voltunk egyutt csak egyutt toltottunk baratokkal par napot) kozti verzesek alakultak ki a haviak kozott.
A menstruaciom pedig nem jelentkezett aprilis ota.

Rettenetesen felek, nagyon szeretnek kisbabat, nem tudom mi lehet ez, amitol nem jelentkezik.
Masreszt viszont a ferfiakat annyira utalom, hogy mondom is mindig magamnak, mar nem erdekel engem senki, mindenki hagyjon beken.

Testi tuneteim :
A hajam torekeny, szaraz, alig izzadok, egyebekben a pajzsmirigy alulmukodes tuneteit produkalom. Nem akarok termeketlenne valni, rettegek attol, hogy ennyi idosen ezzel kellene szembenezni? Valahogy ugy erzem, az egesz nem-tudok-lefogyni-hiaba-sportolok-nem-akarok-lefekudni-felek-a-ferfiaktol dolog osszefuggesbe hozhato azzal hogy a menstruaciom ilyen zavaros.
Ha van, akkor darabos, de nem mindig, es csak az elejen faj a hasam. Ha nem is volt mindig rendszeres, azert nagyjabol mindig tudtam, mikor fog megjonni, es jol kontrollalhato volt.
Soha nem tortent meg velem ilyen, hogy ennyi ideje nem jelentkezik, most mar egy hete maszatol, de nem bir megjonni. Mit javasoltok, mi a velemenyetek?

Koszonettel
Sissel

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #13 Dátum: 2011. Június 13. - 18:07:00 »
Sissel, azok alapján amit leírtál, érdemes lenne áttanulmányoznod a petefészek különprogramot (a vonatkozó konfliktus ebben az esetben: "mélységes veszteség hozzátartozónak érzett élőlény elveszítése kapcsán, pl. háziállat elpusztulása vagy komoly szerelmi csalódás, szakítás következtében" vagy pedig "önbecsülés csökkenése nőiesség vonatkozásában, pl. ha az érintett nem érti magát elég nőiesnek vagy jó nőnek"), a méhnyálkahártya különprogramját (konfliktusa "nemi falatkonfliktus, jellemzően férfi és nő közötti csúnya konfliktus, akár utód vonatkozásában is... a férfiak mind disznók, csak csalódást okoznak a nőknek"), valamint a méhnyak, méhszáj különprogramot (az érzelmi tartalom: "nemi frusztráció, visszautasítás: elhagytak, megcsaltak, nem akar velem lenni, de lehet viszolygás, elhatárolódás a nemi élettől").

Voltak-e olyan drámai, váratlan, megütközés jellegű, elszigetelten megélt élethelyzetek, amiket ezen érzelmek egyikével éltél meg?

Mindhárom esetben a MU szakasz velejárója a köztivérzés, különösen a MU szakasz közepén jelentkező epileptokrízisben. Menstruáció elmaradása inkább a KA szakaszban jellemző, a hormonszint viszont elképzelhető, hogy csak az ÉBK végére normalizálódik.

A tünetek jelentkezhetnek váltakozva, ha az érintett oda-vissza kapcsolgat a KA és MU szakasz között.

A tünetenyhítés, testi tünetek kezelése a megfelelő képesítéssel és engedéllyel rendelkező szakemberek illetékességi köre.

Lelki szinten, a tüneteket kiváltó okok rendbetételét illetően a szóba jöhető lelki konfliktusokkal érdemes foglalkozni. Számos módja van annak, hogy az önértékelését, önbecsülését helyre tegye az ember. Ismered saját magadat, a saját testedet, mi az, ami örömet okoz számodra? A másik féllel (nemmel) kapcsolatos viszolygás (szinte) mindig belső okokra vezethető vissza. El tudod fogadni és feltétel nélkül szeretni önmagadat? Ha (például) Te nem teszed meg önmagadért, elvárhatod-e a másik embertől, a férfitől, hogy megtegye?

Azzal a lelki konfliktussal érdemes először foglalkozni, ami (és aminek a következményei) a legjobban zavarnak. Személyes tapasztalatom szerint a fő konfliktus megoldásával számos következménykonfliktus is megoldódhat. Amire érdemes nagyon odafigyelni: ha a tünetek is konfliktust okoznak, akkor könnyen kialakulhat ördögi kör, az ok újra és újra létrehozza a(z egyre komolyabb) következményeket.

A túlsúly kérdésköre nem ide tartozik, ha ezzel kapcsolatos kérdéseid vannak, kérlek, a megfelelő helyen tedd fel őket. Üdv, Vadvirág

Sissel

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #14 Dátum: 2011. Június 13. - 20:08:12 »
Szia Vadvirag!

Nagyon koszonom a gyors valaszt. :)

A tulsullyal kapcsolatos temat nyilvan ott feszegetem majd, csak erintolegesen irtam, mert ugy gondoltam, koze lehet az itt emlitett problemahoz, es ugy jobban ertheto.

Most atgondoltam amiket kerdezel, igen, mindenre szinte igen a valasz.

Allandoan azt elem meg, hogy elhagynak, eldobnak, nem vallalnak fel, majd megorulnek ertem eloszor, full szerelmesnek latszanak, imadnak velem beszelgetni, mindenkepp agyba cipelnenek, amit en nem akarok, mert elobb szeretnem tudni, ki az akinek odaadom magamat. Aztan valami tortenik, es bejelentik, hogy szep volt, de ennyi.
Roviden leirom ha nem baj, hogy mi az ami szerintem most idevezethetett:
 A legutobbi konfliktusom, kisse duplas, egymasbol fakado volt, es igen, itt kint egyedul kellett megelnem, a Csalad otthon van, es csak telefonon erintkezhetunk.
Az egyik, fiuval a fentiek jatszodtak le, majd pontosan egy het utan egyik orarol a masikra szakitott velem, viszont tovabbra is talalkoztunk, mivel a tanccsoportunkban o volt a parom.
Kemeny volt ugy vegigcsinalni harom bemutatot. Rettenetesen fajt, de nem tehettem meg a csoporttal hogy cserbenhagyom oket.
A csaladomnak megnyugtataskent sajnos honapokig hazudtam, hogy minden rendben van velunk, nem akartam hogy aggodjanak, hogy megint elutasitottak.
A masik fiu ennek baratja volt, kozvetlen ezutan volt, es vele baratokbol lettunk majdnem szerelmespar, o tudott a fentiekrol, es addig baratkoztunk, mignem bevallotta hogy belemszeretett. Hazament, szakitott a baratnojevel, de a vegen o is elutasitott, vele sem fekudtem le.
A dolgok aztan ugy folytatodtak, hogy egyutt kellett otthon (egy varosbol vagyunk) kulonfele kozeleti dolgokat csinalni, de a kommunikacio felrecsuszott koztunk, tesszuk hogy baratok vagyunk, de nekem nagyon fajdalmas volt ez az egesz is.
Ami jellemzo, hogy mindketto nagyon dramai, hirtelen, varatlan, megutkozes jellegu volt, semmi nem mutatott ra hogy megint eldobnak maguktol.

Es mindezek miatt azt hiszem, nem tudom elfogadni magam mert ugy hiszem, bennem van a hiba, hogy elutasitanak, pedig azert annyira nem vagyok kover sem, hogy vallalhatatlan legyek.
Es igen, az is igaz, hogy itt kint sokat vagyok egyedul.

Meg egy konkret kerdes: Te szednel hormontablettakat a helyemben?

Koszonet a valaszert! :)
Sissel

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #15 Dátum: 2011. Június 13. - 21:37:34 »
Szia Sissel! Köszönöm, hogy a bizalmadba avattál (engem, és a fórumozókat).

Igyekszem lényegre törő lenni. Az Új Medicina leírja, hogy melyik lelki konfliktus melyik szerv elváltozását indítja be és hogyan zajlik le a kétszakaszú megbetegedés, test, agy és lélek elváltozása egyidejűleg, szinkronban. Ami néha ennél is jobban foglalkoztatja az embert, hogy hogyan keveredett bele egy érzelmi állapotba, ami elindítja a folyamatot és hogy jöhet ki belőle? A Megértés Táblázata (hamarosan megjelenik könyvben, én csak a tanfolyamon voltam) ebben nagyon sokat segített nekem. Néha nem volt kellemes találkozni magammal.

Kemeny volt ugy vegigcsinalni harom bemutatot. Rettenetesen fajt, de nem tehettem meg a csoporttal hogy cserbenhagyom oket.

Újmedicinás megközelítésből: minél tovább tartod magadat sínen, annál hosszabban elnyúlik a KA szakasz, annál komolyabb, kellemetlenebb tüneteket lehet tapasztalni és annál tovább tart a helyreállítási, gyógyulási, MU szakasz is. Nyilván, nem ez a cél.
A magunkba fojtott lelki konfliktusokból alakulnak ki a testi elváltozások. A test üzen, tükröt tart: a lélekben kell rendet tenni.

Táblázatos megközelítésből: ami a külvilágban történik, belülről fakad. Magaddal szemben elkövetheted, amit a tánccsoportnak sem kívánsz (cserben hagyás)? Amit mások (férfiak) elkövetnek ellened, elkövetted saját magaddal szemben? A válaszokat belül kell keresni. Ha nyitott vagy rá, hogy az okot tedd rendbe, a gyökerénél (a lélekben) ragadd meg a problémát, jó úton indultál el, jó helyen vagy.

Az önbizalom nem véletlenül önbizalom: belülről fakad. Amíg az ember arra irányítja a figyelmét, hogy a férfiakban nem lehet megbízni, addig, mintegy szűrőn, szinte csak ez az információ jön át a külvilágból. Az önbizalmat úgy lehet erősíteni, ha olyan dolgokra irányítod a figyelmedet, amikben jó vagy, amikben örömödet leled. Nyilván, ez odafigyelést, energiát és kitartást igényel, őszinteséget önmagadhoz.

A jó hír, hogy ez is kör (angyali), hiszen minél több szeretni- és becsülnivalót találsz magadban, annál jobban nő az önbizalmad!
Mi az, amiben örömödet leled és erősíti a nőiességedhez kapcsolódó viszonyodat? Milyen helyzetekben érzed magadat igazán nőnek?

Ezeket a kérdéseket érdemes átgondolnod és elsősorban önmagadnak megválaszolnod, hiszen ez már túlmutat az Új Medicinán.

Meg egy konkret kerdes: Te szednel hormontablettakat a helyemben?

Tünetbefolyásolással kapcsolatban nem tanácsolhatok semmit - Neked kell eldöntened. Az Új Medicina leírja, hogy a testi tünetek lelki konfliktusokból erednek, és mindaddig, amíg a lelki ok fennáll, a kiváltó lelki ok folyamatosan újrateremti a testi tüneteket. Üdv, Vadvirág

aynrand

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:menstruáció elmaradása
« Válasz #16 Dátum: 2016. Április 06. - 09:19:51 »
Sziasztok!

2011 óta (most 2016 van) össze vissza van a menstruációm. Azért írok ide, mert a múlt évben több hónapig kimaradt és most februárban jött meg és azóta is tart. Minek a tünete a több hónapokon át vérzés, néha csak barnázás? 2014ben is volt 3 hónapig voltam orvosnál adott Norclutot, megjött aztán elment hónapokra. 2015 agusztusában is voltam, akkor is kaptam Norcolutot akkor is megjött aztán semmi. Volt ultrahang meg rákszürés, de hál istennek nem találtak semmit. Meghallgattam már Róbertónak minden női problémás videóját, de sehol nem említ tünetként vagy akár a megoldási szakaszban több hónapos vérzést.

Kérlek tanácsoljatok merre induljak.

Köszi