Szerző Téma: fogkő  (Olvasták 5192 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
fogkő
« Dátum: 2010. November 26. - 19:39:08 »
asd

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:fogkő
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 19:39:14 »
fogkő - odontolith, calculus dentalis
Konfliktustípus: elválasztási (elhatárolódási) konfliktus, haraggal, dühvel
Érzelmi tartalom: "legszívesebben beleharapnék, bele tudnék, de nem szabad...nem tehetem, nincs jogom hozzá... elzavarnám (magamtól), de nem szabad, nem üldözhetem/riaszthatom el..."Nem szabad megharapnom a tanár nénit (szüleimet) a főnököt, ha erőszakoskodik velem - ha rám erőlteti az akaratát..."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:fogkő
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 26. - 19:39:22 »
asd

gabi68

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:fogkő
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 02. - 11:58:03 »
sziasztok!
A problémám a következő:nagyon gyorsan keletkezik fogkő a számban,pedig ionos fogkefét és fogselymet használok.A fogorvosom szerint alig lehet leszedni,annyira erősen tapad a fogakhoz.Leszedéskor nagyon fáj,mert a fogtöveknél van és ideget érint.Mi lehet az erős fogkőképződés oka?Le kell-e szedetnem,hogy ne okozzon fogínysorvadást,vagy elég a rágódási konfliktusaimat megoldani és ezáltal eltűnik a fogkő?
A másik kérdésem: ki kellett húzni a jobb felső ép bölcsességfogamat,mert a mellette lévő fogamon egy nagy lyuk keletkezett(a fogorvos szerint felszívódott a fog egy része a  bölcsességfog nekinyomódása miatt).Nyomásra,rágásra kicsit érzékeny ez a fog,úgyhogy nem is nagyon rágok a jobb oldalon(húzás előtt is ez volt a gondom).Mivel nincs ínygyulladásom,se fájdalom igazán,vajon hol tarok most,melyik fázisban?Betömetni nem akarom egyelőre.

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:fogkő
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 02. - 18:26:01 »
Kedves Gabi!

Fentebb leírtam a konfliktust, és annak érzelmi tartalmát. Azt kérdezed mi lehet az erős fogkőképződés oka? A konfliktus intenzitása és időtartama adja a konfliktus tömegét, ez határozza meg az elváltozás mértékét.
Konfliktus aktív szakaszban szövetcsökkenés, a fogzománc sorvadása, megoldás utáni szakaszban pedig a fogzománc helyreállítása történik. Vagyis a természet megerősíti, strapabíróbbá teszi azokat a fogakat amelyek a fogkő által érintettek.
Javaslom fluormentes fogkrém használatát.
A második kérdésedre a válaszom a következő:A  fogorvosok véleménye szerint abban az esetben ha a szájban "kevés hely" van,- tehát a fogak egymásra torlódnak-, szerencsés ha időben a bölcsességfogakat eltávolítják, ezzel biztosítva azt, hogy 28 egészséges fog legyen. A jobb felső hetes fogadon keletkezett lyuk a bölcsességfogad miatt keletkezett a fogorvos állítása szerint. Ha ez így van, akkor egy kis túlzással de a "balesetek", illetve kifejlődési zavarok közé sorolnám. A GNM érvényessége erre nem terjed ki.
Viszont azt írod, hogy nyomásra, rágásra érzékeny a fogad, akkor viszont még sem a bölcsességfogad az oka. Mert a fájdalom figyelmeztet a konfliktusra, és veszi el a harapás-kedvedet. A dentin a fogcsont része az egész élet folyamán belülről kifelé képződik. A dentin akkor kezd el fájni, ha belépünk a gyógyulási szakaszba. Ilyenkor kezd a fog regenerálódni.

Vitkovits Máté

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 650
Re:fogkő
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 02. - 21:49:09 »
Kiegészíteném az elhangzottakat az előző Fórumon Roberto által megfogalmazott információkkal.
A "kőképződés" a biológiai folyamatok "nem optimális lefutása" - hiszen a gyógyulási szakaszt újbóli visszaesések szakítják meg, és az oda-vissza kapcsolgatás miatt kicsapódás (kőképződés) történik.

Kalcitos kicsapódással csak ektodermális laphámszöveteknél találkozunk. Ide tartozik pl. a májvezeték, epevezeték, vesemedence, húgyhólyag is, ahol pl. oxaláttal lép kötésbe, és kristályosodik: vesehomok. Intenzív konfliktusoknál, nagyobb kiterjedésű laphámszövet elváltozásoknál gyakori visszaesésekkel gyorsabban képződik az epekő, vesekő. A fogkőképződésnél is visszaesésekről van szó, bár a fogkőréteg a gyógyuló fogzománcnak is védelmet biztosít. Ezért fordul elő gyakran, ha "leszedik a fogkövet" a fog még napokig vérzik - mert lejött vele a fogzománc is.

gabi68

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:fogkő
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 04. - 14:53:37 »
Köszönöm a válaszokat:)
A probléma okát ismerem:általában nem mutatom ki a nemtetszésemet ,illetve nem tudok egyenesen "nem"-et mondani,mert nem szeretek konfrontálódni,nem szeretem megbántani az embereket.Igazából  gyáva nyúl vagyok,aki próbálja a kínos helyzeteket,illetve megaláztatásokat poénnal elütni.Nem szeretek számon kérni,kicsinyeskedésnek tartom.Ezáltal úgy érzem,hogy saját magamat is elárultam.Persze a szituációk után puffogok magamban.Tegnap elhatároztam,hogy véget vetek ennek,és ha csak kis lépésenként is,de megvédem magamat,és az érdekeimet.
A fogamat nem akarom betömetni,mert kíváncsi vagyok,hogy regenerálódik-e.Bizonyítékot akarok ,hogy öngyógyulás létezik:)
A fogkő tehát védelmi feladatot lát el.Ezek szerint,ha nincs visszaesés,akkor eltűnik egy idő után?

Levente

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:fogkő
« Válasz #7 Dátum: 2011. Február 04. - 19:15:04 »
Idézet:
"Ezek szerint,ha nincs visszaesés,akkor eltűnik egy idő után?"
Igen de főleg, ha felhagysz a fogkrém használatával is.
Nocsak??? Ugye????
Mint tudjuk, a GNM kémiai mérgezésre, fizikai sérülésre, stb. nem ad magyarázatot, így csak gondolj bele, miért nem lehet fogkrémet gyártani és forgalmazni csak a gyogyszeripar engedéllyével??? Pedig a H1N1 elleni kotyvalékot (tudtom szerint) egy budai villában lehet gyártani!
Ajánlom a mielőbbi patikai (nem Tesco-s!) szódabikarbóna használatát a fogmosáshoz és ugyanonnan beszerezhető tiszta NaCl-ot azt étel sózásához!!!!

Üdv,
Levente.

gabi68

  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:fogkő
« Válasz #8 Dátum: 2011. Február 06. - 19:29:44 »

köszi a választ!
Fogkrémből évek óta fluormenteset használok(naturland svédkeserű),3 éve gyógyszertári sóval főzök,illetve 3 éve desztillált vizet iszunk.Most már csak a lelkemet kell rendbe tenni:))A lyukas fogamról nem tudni,hogy lelki eredetű,vagy a bölcsességfog nyomása által lett lyukas.Spontán regeneráció nem jöhet létre vajon,ha nem lelki eredetű az ok?