Szerző Téma: menzesz előtti vízvisszatartás  (Olvasták 7180 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

ms.ts

  • *
  • Hozzászólások: 7
menzesz előtti vízvisszatartás
« Dátum: 2011. Április 12. - 15:23:09 »
A menzesz előtti vízvisszatartás elvileg normális, mégsem fordul elő minden nőnél (legalábbis nem látványosan). Mi lehet az oka annak, ha ez valakinél túlzott vagy fokozottabb?

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:menzesz előtti vízvisszatartás
« Válasz #1 Dátum: 2011. Április 12. - 22:03:45 »
Ms.Ts, javaslom, tájékozódj az elhagyatottsági, kilátástalansági konfliktus miatti túlödémásodásról, fokozott folyadék visszatartásról, a vese gyűjtőcsatornák különprogramjáról. A vizesedés a KA szakasz tünete. Bővebb infót ITT olvashatsz róla. Elképzelhető, hogy ha a hölgy a menzesz kapcsán érzi magát egyedül, magára maradva, akkor maga a menzesz a konfliktust kiváltó élethelyzet. Üdv, Vadvirág

ms.ts

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:menzesz előtti vízvisszatartás
« Válasz #2 Dátum: 2011. Április 13. - 11:50:03 »
Köszönöm Vadvirág!
Igen, azt már elolvastam, csak nem értettem teljesen, és szeretném összerakni a képet.
Tehát, hogy menzesz kapcsán a konfliktus, hm, ez elgondolkodtató.
Érdekes, hogy a vizesedés a KA szakasz. Akkor mi az MU? Az a másik topicban sincs leírva.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:menzesz előtti vízvisszatartás
« Válasz #3 Dátum: 2011. Április 13. - 12:40:24 »
Örülök, ha a segítségedre lehetek a tájékozódásban.

Tehát, hogy menzesz kapcsán a konfliktus, hm, ez elgondolkodtató.

Egy kicsit bővebben kifejtem, mire gondoltam ezzel, hátha még könnyebb lesz összerakni a képet.

Ha egy nőnek volt egyszer egy kellemetlen, esetleg fájdalmas menstruációs élménye, amikor nagyon elhagyatottnak érezte magát, elképzelhető, hogy a későbbi menstruáció erre a konfliktusra emlékezteti: "Jaj, a múltkor is milyen rossz volt, ki sem tudtam kelni az ágyból és annyi nem volt, aki a egy pohár vizet hozzon." Ezzel restimulálódhat az elhagyatottság érzés. Igen ám, de az elhagyatottság érzésből fakadó ödémásodás megint ront a helyzeten, megint rosszul fogja magát érezni. Így kialakulhat benne egy olyan hiedelem, hogy a menstruáció rossz, vizesedéssel jár, ráadásul teljesen magára van utalva ilyenkor, így már előre stresszel, hogy mikor fog megjönni.

Ördögi kör: minél jobban rákattan a konfliktusra, annál kellemetlenebbek a tünetek, minél kellemetlenebbek a tünetek, annál jobban rákattan a konfliktusra. Egy kedves ismerősömnek akkor múltak el a kellemetlen tünetei, amikor megbékélt a menstruációval.

Érdekes, hogy a vizesedés a KA szakasz. Akkor mi az MU? Az a másik topicban sincs leírva.

A "partra vetett hal" érzés írja le nagyon találóan, miért ez az elváltozás indul be. A partra vetett hal, a tengertől távol hamar kiszáradhat és pusztulásra van ítélve. Ezért, amíg ez az érzés fennáll, a szervezet a KA szakaszban visszatartja a folyadékot, ezzel növelve a túlélés esélyét. A MU szakaszban ennek az ellenkezőjét tapasztaljuk: fokozott folyadék kiválasztást, ilyenkor az érintett sokat jár pisilni, és a megszokottnál több vizeletet választ ki (az elfogyasztott folyadékhoz képest is). A vizeletben ilyenkor fehérje jelenik meg. Üdv, Vadvirág

ms.ts

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:menzesz előtti vízvisszatartás
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 13. - 17:49:37 »
Nem is egy fájdalmas élményem volt, viszont ezek már teljesen elmúltak, mert ezzel sokat foglalkoztam, viszont a vizesedéssel eddig nem, mert azt hittem, természetes, vagyis feltehetően a berögzült hiedelemről van szó. És az elhagyatottsági konfliktusról sem ártana lejönni valahogyan. Jókat ír Roberto a vese gyűjtőcsatorna topicban és a vizes dolog valóban működik, addig a pillanatig, amíg benne vagyok, de ez hosszútávon nem megoldás (legalábbis nálam), mint ahogy a kevesebb ivás sem, mivel állandóan szomjas vagyok.

A szakaszokról annyit, hogy azért furcsállottam, mert általában sok tünet (amivel általában dokihoz szoktak fordulni, mert látványos) már MU szakasz, legalábbis ezt figyeltem meg. De jelen esetben teljesen logikus, hogy úgy van, ahogy leírtad.

Köszönöm szíves segítségedet és a többieknek is itt a fórumon, szuper ez az önzetlen segítés, tájékoztatás, nagyon méltányolandó a kezdeményezésetek.

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:menzesz előtti vízvisszatartás
« Válasz #5 Dátum: 2011. Április 13. - 20:21:40 »
Ms.Ts, örömmel olvasom a hozzászólásaidat! Egyben köszönöm kedves szavaidat is. Sokat számít, hogy nagyon jól tudsz kérdezni!

A szakaszokról annyit, hogy azért furcsállottam, mert általában sok tünet (amivel általában dokihoz szoktak fordulni, mert látványos) már MU szakasz, legalábbis ezt figyeltem meg.

Nagyon jók a megfigyeléseid, hogy a legtöbb kellemetlen tünet a MU szakaszban jelentkezik!

Ennek is van értelme. Az elváltozás azért jön létre, hogy a KA szakaszban segítse a túlélést és a fajfenntartást (5. természettörvény)... Ha ilyenkor, a KA szakaszban jelentkeznének hátráltató, kellemetlen tünetek, azzal önmaga ellen dolgozna az anyatermészet, hiszen hátráltatná a konfliktus megoldását, ezáltal veszélyeztetné a túlélést. Amikor megoldódik a konfliktus, már nincs, ami miatt fokozott teljesítményre legyen szükség, lehet pihenni, elmúlt az életveszély. Sőt, éppen ezzel (is) kényszeríti rá az anyatermészet az egyént, hogy pihenjen, a gyógyulás, regenerálódás ugyanis csak nyugalmi állapotban megy végbe biológiailag optimálisan.

A vizesedés egy látványos tünet, ezért könnyű észrevenni a KA szakaszban, míg egy vékonybél daganatot kevésbé. Azért is jó (vagyis, ennek is van értelme), hogy ezt a tünetet a KA szakaszban észrevesszük, mert egy másik különprogram MU szakaszával egy időben okozhat komplikációkat, extra kellemetlenséget, súlyos esetekben veszélyes állapotot. Az anyatermészet nem bízza a véletlenre: látványos tünetekkel hívja fel rá a figyelmet, hogy ezt a konfliktust érdemes mielőbb megoldani, hogy a veszélyt időben elkerüljük!

Ami az elhagyatottság érzést illeti, beugrott egy új, találó kifejezés: lé(t)bizonytalanság. Ha ebből indulok ki, az embereknek sokkal nagyobb hányadát érinti, mint azt elsőre gondolnánk. Pánikba esni tehát nem szabad, normál esetben ez egy mindennapos jelenség.

Azt kell kideríteni, hogy Nálad miből fakad ez az érzés, mi a forrása. Ez lehet bármi, ami a továbblétezésedhez szükséges, ami nélkül nem élet az élet: egy jó szó, anyagi biztonság, lelki biztonság (párkapcsolat, család vagy barátok),... bármi, és azt az élethelyzetet kell megoldani, ami ezt az érzést generálja Benned. Jó támpont a nyomozáshoz, hogy a szakítás után jelentkeztek a vizesedés tünetei. Gondold át, mi az, amitől igazán jól (és biztonságban) érzed magadat a bőrödben, a világodban. Mitől szűnne meg a bizonytalanság?

Egy kedves ismerősömnek egyszer attól volt elhagyatottság konfliktusa, hogy egy nem működő párkapcsolatban élt. Egymás mellett éltek, nem egymással. Amikor szakítottak, a hölgy magára talált, rájött, hogy egyedül is van élet, sőt... :-) Ő akkor még nem ismerte az Új Medicinát, ezért azt hitte, hogy a rendszeres sport miatt mentek le róla rohamosan a kilók. Azonban akkor is fogyott, amikor nem sportolt, máskor meg akkor sem, amikor rendszeresen edzett. Csak egy-két évvel később értette meg a tünetei biológiai hátterét. Üdv, Vadvirág

Huszár Nelli

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:menzesz előtti vízvisszatartás
« Válasz #6 Dátum: 2011. Április 13. - 23:26:22 »
Drága Vadvirág!

Fantasztikus ötleteket adtál a vízvisszatartás probléma megoldására! Nagyon tetszik a lé(t)bizonytalanság kifejezés! Igazán találó! Lám-lám a gyönyörű kifejező magyar nyelv! A bölcsesség bele van kódolva.

Szeretettel: Nelli

ms.ts

  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:menzesz előtti vízvisszatartás
« Válasz #7 Dátum: 2011. Április 14. - 14:20:51 »
Köszönöm ismét az inspiráló gondolatokat.

A vizesedés engem igencsak rákényszerít a pihenésre, ugyanis olyankor nagyon nehéz "cipelnem" magamat. A történet pontosításához pedig hozzátartozik, hogy éves szinten sokat javult a helyzet, ám vannak olyan napok, amikor ismét rosszabb, ezentúl ezt meg fogom figyelni, mi válthatja ki vajon.

Valóban találó a lé(t)bizonytalanság kifejezés; ha nincs lé, frászt kapok, muszáj innom állandóan, ugyanakkor minél többet iszom, annál jobban vizesedem és ez reggeltől este felé erősödő tendenciát mutat.

Vadvirág, amiket írtál, valójában mind létszükséglet számomra, viszont mind meg is van, így tovább fogok elmélkedni ezen a vonalon.
Ami a szakítást illeti, rosszul működő párkapcsolat miatt történt, és utána én is jobban éreztem magam egyedül, érdekes, hogy a testem nem. Tény, hogy elváláshoz köthető, de azóta van már párkapcsolatom, ami lelkileg sokkal jobb, a testem viszont az ellenkezőjét mutatja, úgyhogy ezt még mindenképpen tovább kell rágnom...