Szerző Téma: 079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o  (Olvasták 9373 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o
« Dátum: 2010. November 26. - 18:42:55 »
ED1

Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus mozgással, elmozdulással kapcsolatban.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelennek érzem magam mozgásra, mozgatásra, helyváltoztatásra, behajlításra, nem boldogulok vele. Porcok, inak a testben több helyen vannak, az elhelyezkedést az önbecsülés letörés vonatkozása határozza meg. (Egyéb részletek Az önbecsülés letörések funkcionális vonatkozása c. Szerv Atlasz lapon, 4.1.5.)

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.2.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.5.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)




Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



Hátcsigolyák: Központi önértékelés letörés, úgy ahogy vagyok, nem vagyok elég jó.
Derék és farcsont: "Nem vagyok elég jó, nincsen támogatásom, nem tudok kire/mire támaszkodni"

A biológiai oldalúság a konfliktus szociális vonatkozásával együtt határozza meg az elváltozás megjelenésének oldalát: jobbkezesnél jobb váll - partner kortárs vonatkozás, jobbkezesnél bal váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás. Balkezesnél bal váll - partner kortárs vonatkozás, balkezesnél jobb váll - anya/gyermek, (szakmai) előd/utód, gondozó/gondozott vonatkozás.

Ízületi fájdalmaknál mozdulatlanság, legkevésbé fájdalmas póz megtalálása, a hideg borogatás elviselhetővé teszi a fájdalmat.

Fájdalom idején erőltetni, tornáztatni nem szabad, mert a fájdalom biológiai értelme a mozgatási aktivitás visszafogása, hátráltatás, hiszen a gyulladt, duzzadt ízületek a megoldás utáni szakaszban deformálódhatnak.

Vigyázat! A fájdalom, a mozgatási hátráltatottság kiválthat további, immáron a test adott pontjára asszociált önbecsülés letörést, pl. "nem tudok a hátfájásom, derékfájásom miatt mozogni, ezért nem vagyok elég jó" és ez beindíthat ördögi kört. Tudatos embernél ez nem fordulhat elő.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 29. - 00:35:44 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: arthritis, artritisz, ischias, isiász, ízületi gyulladás, ízületi porckinövés, idegbecsípődés, lumbágó, hexensussz, derékzsába, ülőidegzsába, gerincsérv, porckorongsérv, derékfájás, hátfájás, derékba törő fájdalom, RA, rheumatoid arthritis, reumatoid artritisz, porcok sorvadása, porcnekrózis, ízületi porckopás

Lásd még a kapcsolódó isiász, lumbágó, derékzsába c. témát.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o
« Válasz #2 Dátum: 2011. November 16. - 18:06:27 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)

Sissel

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o
« Válasz #3 Dátum: 2012. Június 12. - 04:34:11 »
Nekem van egy eszrevetelem, igaz, gerincservhez kotodik, es nem hexenschusshoz, ez ugye a durvabb valtozat. Szoval nekem akkor volt mindig gerincproblemam, amikor ugy ereztem, hogy nem birom tovabb, nem birom eltartani (TARTANI!) magamat sem, csak nyuglodok es nem latom a kiutat.
Aztan amikor jott hogy egy kicsit masok tartottak (nem el, hanem csak lelkileg fent :) ) akkor mindig megszuntek a panaszok.

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
Re:079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o
« Válasz #4 Dátum: 2012. Június 16. - 21:07:24 »
Sissel, ez nagyon értékes hozzászólás volt. Tanulságos. Köszönöm.

dds

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o
« Válasz #5 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 03:15:59 »
gyuszi barátom ajanlotta  , hogy anyám isiászára itt talalok megoldast , vagy a fájdalmaira.. de semmit nem találok !!csak arrra az egy oldalra  jutok ahol az b önertékelesi problémakkal magyaráztok.. de ezek közül semmi nem jellemzö anyámra   ! 77 évesen életerös  biz  a gyogyulasban , jön megy  és inkabb rá támaszkodik apám is  , gyerkei is  sokszor  az unokákkal valo foglalkozasban.. nagyon jo tanar  volt  alt isk. ban 40 évig.. nem látom hol lehetne neki önértékelési  problémája , önbizalommal teli. és  hogyan deritse ki  , ha még is lenne , hogy mi az  es miert ?? és  hogyan változtasson rajta . NA  eze  amiket  én nem értek ebben az uj medicinaban..  udv  dds a szegedi gyuszi barátja...

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o
« Válasz #6 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 11:30:19 »
      Kedves "gyuszi-barátja"!

      Az újmedicina behatóbb tanulmányozása meghozhatja számodra is a magyarázatot.
      Az újmedicina által felfedezett fő törvényszerűségeken túli néhány szabály közül, amit édesanyád eseténél figyelembe kell venni, kiemelnék most csak egyet: a szervi elváltozásokat okozó önértékelési- és minden egyéb konfliktus az embertársak számára észrevehetetlen, elszigetelten van megélve. Sokszor maga az érintett sem tudatosítja, nem különíti el, hogy neki az az érzése létezik. Gyakorlással elég jól felismerhetőek az érintett számára már a korai szakaszokban is.

      Az a meggyőződésem, hogy az újmedicinával mindenki csak magán tud segíteni. Tisztelem a törekvésedet, segítőkészségedet a Gyuszi barátodéval együtt. Azonban szerintem a leghatékonyabb segítség édesanyádnak a végleges gyógyulása érdekében az, ha felmutatod számára az újmedicinát, mint az Anyatermészet ősidők óta működő öngyógyító mechanizmusának leírását, megismerés, megtanulás céljából. Sohasem késő.

Helga Kaszás

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:079 hexensussz, derékba törő fájdalom, derékfájás MA o
« Válasz #7 Dátum: 2012. Október 02. - 16:54:17 »
Sziasztok,

a múlt héten Gilbert Renaud nagyon érdekes tárgykört tárt fel a isiáz kapcsán.
A kulcsmondat: What's wrong with Jack? pongyolán: mi a baj Jánossal?
János itt minden J-betűs férfinévvel (Jenő, Józsi, Jeromos) helyettesíthető.
Gilbert ugyanis megfigyelte, hogy a deréktáji fájdalom férfihoz  -férfi által elszenvedett önbecsülés letörés: beadja a derekát-, köthető és egészen  apáig (apai viselkedés, fellépése veled szemben) vezethető vissza.
Rávezető kérdés:
az adott J- betűs férfi,milyen ember, hogyan jellemeznéd?
hol jelent meg veled szemben erőszakosan? 
milyen ember (volt) az apád?

Üdv H