Szerző Téma: 042 májtumor MA  (Olvasták 2471 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
042 májtumor MA
« Dátum: 2010. November 27. - 00:11:07 »
ED1
Konfliktustípus: ún. falat-konfliktus, a falat, táplálék, és túléléshez szükséges dolog kimaradása, elmaradása.

Érzelmi tartalom: Nélkülözési, éhezési, éhen pusztulási, ínség és táplálék szűkölködési konfliktus. A konfliktus létszükségletre, és leginkább táplálékra vagy ahhoz szükséges dologra vonatkozik (pl. bevétel). Nincs mit ennem. Nem lesz mit enni nekem vagy azoknak, akikért én vagyok a felelős. Veszélybe kerül a megélhetésünk. Csökken az életszínvonalunk. Félek a koplalástól, nélkülözéstől. Nélkülöznöm kell, amit szeretnék, amit kívánok. Éhezek, éhen pusztulok a kényszer-vega-diétától. Félek, mi lesz, ha nem eszek, hiszen nincs étvágyam/nem bírok enni.

Szerv Atlasz lapkód:   2.1.10.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: tömör, karfiolszerűen növekvő máj-mirigydaganat. Betegség-nevek: máj-adenokarcinóma, máj daganat, májtumor, májrák.

M.U. szakaszban: tuberkulotikus daganat elbontás, elsajtosodás, kavernák keletkeznek. Gyulladás, ödémásodás, éjszakai izzadás. Betegség-nevek: ödémás gócok a májban, „nekrotizálódó májszövet”. Máj-megnagyobbodás, máj gyulladás, májzsugorodás. Májzsugorodás tünet kétféleképp jöhet létre: 1. visszatérő nélkülözési konfliktus elbontási szakaszai után (valódi máj-szövetmennyiség csökkenés) és 2. epevezeték zsugorodással, lásd 5.2.10.

Az elváltozás biológiai értelme: extra mennyiségű májszövet - jobb májfunkció: több protein, zsíradék tárolására, hatékonyabb feldolgozására.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:májtumor
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 27. - 00:11:15 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Neoplasma hepatis: májdaganat (májtumor)
Konfliktustípus: ún. „falat"-konfliktus (a falat, táplálék, és túléléshez szükséges dolog kimaradása, elmaradása)
Érzelmi tartalom: Nélkülözési, éhezési, éhen pusztulási, ínség-konfliktus. "Nincs mit ennem. Nincs/nem lesz mit enni nekem vagy azoknak akikért felelek. Veszélybe kerül a megélhetésünk. Csökken az életszínvonalunk. Nem ehetem meg, amit szeretnék, amit kívánok. Éhezek a kényszerdiétától. Félek a koplalástól. Félek, mi lesz ha nem eszek, nincs étvágyam."

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:májtumor
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 27. - 00:11:21 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)