Szerző Téma: viszketés, pruritus  (Olvasták 8272 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
viszketés, pruritus
« Dátum: 2011. Január 16. - 14:19:18 »
1

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
viszketés, pruritus
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 16. - 14:22:35 »
pruritus: nagy fokú viszketés
Konfliktustípus: elválasztási (elhatárolódási) konfliktus (érintkezés)
Érzelmi tartalom: érintkezés megszűnése, megszakadása; anyával, családdal, közösséggel, barátokkal való kapcsolat érintkezés elvesztése, elszakadás. "Nem tudom ölelni, érinteni a kezét, hiányzik a csókja". De lehet nemkívánatosság is: érintkezés megszüntetési, elszakadási konfliktus. "Nem akarok hozzáérni, érintkezni vele, utálom a viszkető foltjaimat."
Jobb kezes embernél JOBB oldal- partner vonatkozás, jobb kezes embernél BAL oldal-anya-gyermek (illetve lehet gondozó-gondozott, előd-utód) vonatkozás. Bal kezes embernél fordítva.

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 16. - 14:22:45 »
3

H.Feri

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 248
Re:viszketés-pruritus
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 16. - 16:02:29 »
Szerv Atlasz  5.1.11. kép
A viszketés már a megoldás utáni szakaszt mutatja, már a gyógyulás jele.
Tényleg nagyon fontos a vakaráson, kaparáson kívül bármi más érzékenység nyugtató technikát alkalmazni.

zolibolya

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #4 Dátum: 2011. Március 11. - 17:55:43 »
Sziasztok!
A párom 56 éves, és elmondása szerint gyermekkorától viszket folyamatosan a háta!
Ez valami örökletes családi konfliktus lehet?

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #5 Dátum: 2011. Március 13. - 14:48:56 »
Kedves Zolibolya!
              A viszketés, ha nem jár duzzanattal, bőrpirral, vagy más látványos kisérőtünettel akkor létrejöhet a bőr hajszálereinek csökkent vérellátása ( csökkent oxigén ellátás) helyreállitási tüneteként is. Az ilyen viszketés gyakori tünete lehet pl. súlyos vashiánynak (testszerte), vagy cukorbetegségnek (lábszáron) stb. ...

                Üdv.: Hussein Éva

Mara

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #6 Dátum: 2011. Március 18. - 09:52:33 »
Kedves Éva!

Szeretnék segítséget kérni így leírom esetemet.
Nekem 7. hónapja kezdődött a viszketésem.
Először csak a belső combjaim alsó harmadán jelentkezett tenyérnyi égő folt ami nagyon viszketett. Ez rendszertelen időközönként elő-előjött. Majd egy idő után azt vettem észre,hogy szinte test szerte őrült vakaródzást produkálok ami a mai napig tart. Szó szerint véresre kaparom magam. Főleg a végtagjaim érintettek ebben de a mellbimbóm is letudnám olyankor tépni annyira viszket. Viszkető égő vörös foltok jelennek meg rajtam ....... és szó szerint lekaparom magamról a bőrt  annyira viszket. Azt is megfigyeltem, hogy spontán apró csalánkiütések jönnek rám egyik pillanatról a másikra.
A testem úgy néz ki mint pl:Magyarország domborzata és vizei ((. Varas és heges.
Pedig 4. hónapja szigorú speciális candida diétán vagyok mert állítólag a beleimben felszaporodott ez a gomba. Igaz orvosnál nem voltam még vele mert nem akarom mérgezni magam különféle szteroidos kencékkel és gyógyszerekkel. (káros anyagok teszten voltam és ott mutatták ki a candida szaporulatot)
Na meg a gyomrom is vacakolgat mostanság. Az elmúlt hónapokban (mióta diétázom) többször hánytam (szerencsére mostanság epe nélkül)  és kb 15 kg-ot fogytam is az elmúlt hónapok alatt.(ezt betudom a diétának). Ezelőtt hosszú éveken át egy egy családi konfliktust követően 2-3 napig őrült baloldali migrénes fejfájásban szenvedtem amit epehányás kisért.
Ami még számomra most ismeretlen és szorongó érzést vált ki, hogy éjszakánként elönt a forróság (megégek szó szerint) és néha ezt izzadás is kíséri. Rögtön ledobom a takarót magamról de utána meg elkezdek fázni (én aki inkább a hideget szereti). Ördögi mókuskerék:((( Pedig a klímaxon túl vagyok (55 éves lévén),legalább is úgy érzem, mert 3 éve van menopauzám és alig produkáltam tipikus klímaxos tüneteket.(megpróbáltam ezt célirányosan megelőzni)
Mit akar nekem mondani ez a viszketés? Mire kell odafigyelnem? Hogyan kell(ene) változtatnom?Most melyik szakaszban vagyok?Gyógyulok?...vagy….?Mik a perspektíváim?Ki lehet jönni ebből az állapotból?Meddig tarthat?

16 éve tartó családi probléma (anya-lánya kapcsolat) áll a hátterében. A szörnyű az egészben,hogy ez nemcsak a lányom és köztem van, hanem az anyám és köztem is!Tehát a kulcs személy én vagyok. Nekem kellene változtatnom  a dolgokon,hozzáállásomon........!Már felismerem a problémát.Rajta vagyok az ügyön. Nagyon....!!!!

Minden tanácsot, segítséget örömmel fogadok és előre is köszönöm mindenkinek, aki ebben megpróbál segíteni nekem.

Mara

H.Feri

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 248
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #7 Dátum: 2011. Március 18. - 15:49:10 »
.....Minden tanácsot, segítséget örömmel fogadok és előre is köszönöm mindenkinek, aki ebben megpróbál segíteni nekem.
Kedves Mara!
az kiérződik a szövegedből, hogy ennek a topicnak a bejegyzéseit elolvastad. Azonban, ha valakinek, hát neked tényleg nagyon fontos, hogy az Új Germán Medicina (GNM) alapjait megértsd.
http://gnmforum.hu/index.php/board,5.0.html
Ez az anya-te-lány vonal, igen kemény.
Helyre kell hozni ezeket a kapcsolatokat, de legalább is a benned kiváltott érzelmi válaszokat!
Tanulmányozd az alapokat.
barátsággal:
H.Feri

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #8 Dátum: 2011. Március 18. - 17:39:09 »
Kedves Mara!  Csatlakozom Feri válaszához. Segitségként még annyit, hogy ha mindkét oldalon szimmetrikusan jelentkeznek a foltok akkor ugyanez a konfliktus nemcsak anya-gyermek, hanem partner kapcsolatban is jelen van, (Partner bárki lehet aki nem anya és nem gyermek, ill. gondozó-gondozott) vagy maga a konflitus, mint helyzet okozza az elváltozást. A piros foltok és a viszketés gyógyulási tünetek. A konfliktusod elrendezésén kivül fontos a tünetek enyhitése krémekkel a folymatos visszaesések elkerülése miatt.
                          Üdvözlettel Hussein Éva.

Mara

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #9 Dátum: 2011. Március 19. - 09:36:04 »
Kedves Feri!

Köszönöm a választ.

Tudom és érzem is,hogy nagyon nagy szükségem van a GNM-re!Mióta ráakadtam csak ezt bújom és tanulmányozom.
Az alap videóval kezdtem,meg még ami fellelhető a neten ezzel a témával kapcsolatban.
Szándékozom a tanfolyamot is elvégezni.
Az anya-én-lány kapcsolat  az egyik legkeményebb a világon.Tudom és érzem. Rengeteg módszert kipróbáltam már de a bennem kialakult érzelmeket még nem sikerült oly módon a helyére pakolnom,hogy ne sérüljek, vagy legalább is ne érintsen meg lelkileg egy újabb konfliktus :( :(
Bár ezeket a lelki "fájdalmakat" már egyre rövidebb ideig érzem és nem hordozom hetekig,hónapokig hanem csak órákig.
Gondolom ez is egy féle haladás....?
Ha majd rendezem magamban ezeket a sérüléseket adó dolgokat a lányom és  az anyám is fogja ezt  érzékelni?Annak ellenére,hogy az anyámmal nincs kapcsolatom 2 éve a lányommal viszont napi kapcsolatban vagyok?

Köszönettel,
Mara


Mara

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #10 Dátum: 2011. Március 19. - 09:55:08 »
Kedves Éva!

Neked is köszönöm a választ.
Örülök,hogy elkezdtem gyógyulni,hogy ezek a tünetek azt mutatják :)
De vajon a gyógyulási szak meddig fog tartani?Ha nálam hosszú évekig fennállt a konfliktus akkor évekig tart a gyógyulás is?


Igen, a viszketések mindkét oldalon vannak.
Mivel partner kapcsolat nincs,így szerintem maga a lányommal való konfliktus okozza az elváltozásokat mivel anyámmal 2 éve nincs kapcsolat.
A bőröm testszerte, de legfőképp a végtagjaimon olyan mint akit a szúnyogok összecsíptek és szétvakarta magát.
A "visszaeséssel" kapcsolatban magára a vakarózásra gondolsz vagy a konfliktusra?
Egyedül a tünetek enyhítésére szódabikarbónás fürdést szoktam alkalmazni heti 2-3x.A fürdőkád vizébe 100 - 150 gramm gyógyszertári szódabikarbónát teszek és abban áztatom magam.Ez nagyon jól esik és olyankor a bőröm is megnyugszik egy kicsit.
A diétához mi a véleményed?
Keresztbe teszek magamnak a gyógyítási szakban ha gátolom a gombák szaporulását?
És eltudnak olyan mértékben szaporodni,hogy abból még nagyobb bajom legyen?

Köszönettel,
Mara

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #11 Dátum: 2011. Március 20. - 10:22:07 »
Kedves Mara! A konfliktusod a bőr felhámját érinti. Itt a helyreállitást baktériomok és virusok végzik, ehhez nincs köze a candida gombának. Arra utaltál, hogy nem vagy folyamatosan konfliktus alatt. Igy nehéz következtetni a gyógyulás kifutási idejére. Ha az évek alatt egy-egy konfliktusba való visszaesés után teljesen kifutott a gyógyulás és utána történt visszaesés, akkor csak a legutóbbi konfl. idejének és intenzitásának megfelelő ideig fognak tartani a gyógyulás tünetei. A korábbi válaszomban a tünetektől való elhatárolódás miatti visszaesésre (ördögi kör) utaltam.

/A tüneteidet okozhatják a vastagbélben felszaporodott candidagomba pusztulásakor keletkezett toxinok is, amelyek a nyirokrendszeren keresztül, a test perifériás részeiben (bör) koncentrálódhatnak. Ez mérgezés kategória, nem tartozik a GNM hatáskörébe, talán csak annyira, hogy a konflitus alatti időszak (stressz), kedvez a gomba szaporodásának./

           Üdvözlettel: Hussein Éva
 

Mara

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:viszketés, pruritus
« Válasz #12 Dátum: 2011. Március 31. - 17:28:18 »
Kedves Éva!

Köszönöm szépen a válaszod.

Üdv,
Mara