Szerző Téma: 089 cellulitis MA  (Olvasták 2916 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
089 cellulitis MA
« Dátum: 2010. November 26. - 13:21:34 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus alak, forma, felépítés miatt.

Érzelmi tartalom: Túl kövér vagyok, túl sovány vagyok, nem jó az alakom. Alaktalansági-önbecsülésletörés, elégedetlenség a formával, külsővel. Elhagyott a barátom, mert túl kövér vagyok. Vézna fickó vagyok, nem elég vastag a törzsem. Nagyon elégedetlen voltam az alakommal, a sanyargatós és eredménytelen fogyókúrák után úgy éreztem, csődöt mondtam, ennyire gyenge az akaratom.

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.12.   4.1.B.   4.1.C.   4.1.A.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, zsírszövet sorvadás, behatárolt területen vékonyodás. Betegség-nevek: zsírszöveti nekrózis, nem érezhető, nem tűnik fel.

M.U. szakaszban: újjáépülés, duzzanat, gyulladás és sejtszaporulat, baktériumok közreműködésével, egyenetlen bőrfelülettel. Betegség-nevek: zsírdaganat, zsírduzzanat, zsírgöb, lipóma.

Az elváltozás biológiai értelme: akár kövér, akár sovány - a zsírszövet vastagítása, mert az extra zsírszövet biológiai szempontból előnyös.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:cellulitis
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 13:21:54 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Cellulitis: narancsbőr, zsírgolyócskák a bőrben
Konfliktustípus: önértékelés-letörési, önértékelés csökkenési konfliktus alak, forma miatt
Érzelmi tartalom: "Túl kövér vagyok, túl sovány vagyok, nem jó az alakom". Alaktalansági önértékelés-letörés, elégedetlenség a formával. "Elhagyott a barátom, mert szerinte túl nagy a fenekem..." Elvesztettem a gyökereim, idegen vagyok" konfliktus (például ha valaki külföldre költözik) - ez szindrómával is járhat az elhagyatottság érzés miatt. "Nem tudok távol tartani valakit magamtól."
Vélhetően az állhat a mechanizmus hátterében, hogy "kövér vagyok, nagy vagyok, félelmetesebbnek tűnök" így könnyebb az elhatárolódás, távol tartás, hiszen a zsírszövetnek védő funkciója is van.

Akkor szoktak cellulitiszt diagnosztizálni, ha egyidejűleg fennáll egy vese gyűjtőcsatorna-szindróma is, ami egy lipómás függő (befejezetlen) gyógyulás. Ld. még: vese gyűjtőcsatorna szindróma.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:cellulitis
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 20:02:40 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)