Szerző Téma: 044 vékonybélgyulladás MA o  (Olvasták 6334 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
044 vékonybélgyulladás MA o
« Dátum: 2010. November 26. - 21:23:04 »
Szerv Atlasz lapkód:   2.1.12.   2.1.B.   2.1.C.   2.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


Több bélszakaszunk van, és elváltozásaiknál a biológiai konfliktustartalom nagyon hasonló, de nem azonos.
Ezért ajánljuk, hogy a többit is tanulmányozza végig. Szerv Atlasz lapkódok:   2.1.12.   2.1.13.   2.1.14.   2.1.15.

További részletek, tünet- és konfliktus-érzelem leírás a bélgyulladásnál.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 21:23:11 »
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák: duodenitis, duodenitisz, ileitis, ileitisz, jejunitis, jejunitis

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 29. - 00:06:11 »
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban:
   - fáraók átka, hasmenés Egyiptomban

meggy

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #3 Dátum: 2011. Február 18. - 10:33:10 »
Sziasztok!
Talán itt jó helyen van a kérdésem.
Tízéves lányom (balkezes) egy hete nagyon beteg. Kezdődött egy hasfájással és hányingerrel.
(Hozzátartozik a történethez, h kb. egy éve fájdogál a hasa. Megjártuk a gastroenteorológiát, nem iszik már tejet...)
Most ezek a fájdalmak felerősödtek. DE: nincs hányás, nincs hasmenés, nincs láz.
Hétfő óta új tünet a nagyon erős fejfájás homlok és fejtető körül. Sápadt, gyenge. Láz, hasmenés, hányás továbbra sincs. Tegnap már a Bethesda sűrgősségin voltunk a fájdalmak miatt. Vér, vizelet: negatív!!!? Legalább egy diagnózis lenne, tudnám merre kapirgáljak...
A vékonybél-falatkonfliktus talán igaz lehet, hiszen állandó "veszekedésben" van a testvérével, kinek van igaza, kié legyen az "akármi". Illetve a nem tudok túllenni a veszekedésen....

Van mit feldolgoznia, az elmúlt év nem volt egyszerű..... Másfél éve pszichológushoz jár.
Most a legsűrgetőbb a fájdalom csillapítása lenne. Egy hete nem volt suliban (előtte kétszer kellett hazahozni).
Az orvosok azt tanácsolták, hogy ha jövő héten is fáj a feje,menjünk neurológushoz, illetve menjünk vissza a gatroeneorológiára. Meg is teszem, mert egy diagnózis kéne.

Köszi a segítséget:
Ági

szkovacs

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #4 Dátum: 2011. Február 18. - 11:06:06 »
Idézet
Az orvosok azt tanácsolták, hogy ha jövő héten is fáj a feje,menjünk neurológushoz

Fejfájásról bővebben: ITT
Hasfájás,hasgörcsök bővebben: ITT

meggy

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #5 Dátum: 2011. Február 18. - 12:05:10 »
Szia!

Köszönöm. Én azt gondoltam, h egy epileptoid krízis, MU szakaszban vagyunk, de az talán elmúlt volna. Vagy az tarthat egy hétig is? A neurológia csak addig jönne nálam számításba, amíg nem mutat valamit (pl. egy hameri gócot).
Az elhagyatottság szóbajöhet nála... Pedig igyekszem: a héten nem ment suliba, én betegállományt vettem ki, együtt vagyunk, babusgatom...
És a hasfájás? Meddig tarthat ez?
Még egy kérdés: hogyan tudnám a fájdalmait enyhíteni? A doki azt mondta, mivel nincs gyulladás felesleges algopyrint  adni neki. (nem is adnék)

Köszi mindent!!
Ági

Csürdöngölő

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #6 Dátum: 2011. Február 18. - 12:12:03 »
Meggy, kedves,
nagyon megértem az aggodalmadat. Minden történhet, csak a gyerek ne legyen beteg.... De, ha már beteg, hát , tudják megmondani, mi a baja....

Egy kérdés: BIZTOSAN kizárták a vakbélgyulladást? Készült qualitativ vérkép, melyben SZEMMEL vizsgálták meg a fehérvérsejteket?

Üdv, javulást:Cs.


meggy

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #7 Dátum: 2011. Február 18. - 12:31:02 »
Szia Csürdöngölő!
Nem tudom milyen az a qvalitatív vérkép, nem említették külön. Jól megnyomkodta az orvos. A fehérvérsejtszám, süllyedés rendben. Gyulladás nincs a szervezetében a vér és vizelet szerint.
Csak a has- és fejfájás, no meg a hányinger. Tök karikás a szeme, fáradt.
De játszik..... ellazulni, pihenni nemigen tud.

Most már a napkitörésre is gyanakszom, bár az kedden volt, neki meg hétfő óta fáj a feje.
 Kérdezgetem, nyomozok mi érhette....
Az első napokban lazán vettem, de mostmár kezdem elveszíteni a türelmemet...
Ági

Csürdöngölő

  • **
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #8 Dátum: 2011. Február 18. - 14:17:42 »
szia, Meggy,
én a napkitörésről nem is tudtam,  de hétfőn voltam én is a legkutyábban,  ezzzel a jó kis influenzával.
a qualitativ vérkép igen fontos, milyenek a lymfociták, mert azoknak a formájából lehet következtetni a betegségre.
de erről inkább Rozbit kérdezd, ö otthon van a témában.
nekem csak onnan jutott eszembe, hogy az ismerősöm lányának a bizonytalan hasi panaszainál is ez volt a perdöntő... a félreértelmezett tünetek mögött vakbélgyulladás huzódott meg.

Javuljatok! Puszi:Cs.

meggy

  • *
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #9 Dátum: 2011. Február 18. - 14:40:39 »
Gyógyulunk, ebben biztos vagyok. És Te is!! :)
 ;)

H. Éva

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 288
Re:vékonybélgyulladás
« Válasz #10 Dátum: 2011. Február 28. - 06:37:16 »
Kedves Meggy!  A fájdalom csillapitására az EFT-t ajánlom. Az unokáimon tapasztaltam, hogy gyerekeknél különösen hatásos.

                Üdvözlettel: Hussein Éva