Szerző Téma: 106 bőrfestékhiány, vitiligo MI  (Olvasták 5224 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
106 bőrfestékhiány, vitiligo MI
« Dátum: 2010. November 26. - 13:36:15 »
ED1ED1
Konfliktustípus: érintkezési, elválasztási, elhatárolódási konfliktus.

Érzelmi tartalom: szociális érintkezés megszakadása, megszűnése anyával, családdal, közösséggel, barátokkal való kapcsolat, érintkezés elvesztése, hiányérzete. Nem tudom ölelni, érinteni a kezét, hiányzik a csókja. Lehet nemkívánatosság is, érintkezés megszüntetési, elszakadási konfliktus: Nem hagynak békén, nem akarok hozzáérni, érintkezni vele vagy éppen utálom a bőrömön az irritáló, kellemetlen, viszkető foltjaimat, nem tudok megszabadulni tőlük.

Szerv Atlasz lapkód:   5.1.7.   5.1.B.   5.1.C.   5.1.D.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)


További részletek és hozzászólások a (link)

Elválasztódási konfliktus esetén a bőr felhám alsó rétegei fekélyesednek, vékonyodnak, sorvadnak el (a konfliktusaktív szakaszban). A vitiligo ilyenkor alakulhat ki. Mivel a felhám alján találhatók azok a pigmentek, melyek a bőrszínt okozzák, a fekélyesedés itt abban mutatkozik meg, hogy fehér foltok jelennek meg a bőrön, főleg, ha megsüti a nap, és körülötte megbarnul. A fekélyesedés itt egy pontból indul el, és minél tovább tart a konfliktus annál jobban szétterül a fehér (pontosabban pigmenthiányos) folt. A helyreállítási szakaszban szerencsére nem keletkezik hólyagos, viszkető, fájó, égető, duzzanat, hanem ugyanolyan szépen lassan, mint ahogy a vitiligo kialakult, összeszűkül a folt és eltűnik.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:bőrfestékhiány, vitiligo
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 26. - 13:36:21 »
Vitiligo: a bőr pigmenthiánya (festékszegény foltok)

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:bőrfestékhiány, vitiligo
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 28. - 19:59:46 »
3

Lula

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:bőrfestékhiány, vitiligo
« Válasz #3 Dátum: 2011. Április 27. - 09:19:07 »
Sziasztok :)
2009-ben elkezdődött az egy évig tartó válásom. Elszakadtam az otthonomtól,a négy fiamtól,a férjemtől.Volt benne durva rész is és rengeteget bőgtem- Most ebben az évben úgy érzem külön élve, nyugalomban vagyok és kevesebbet sírok a fiaim miatt,a régi életem szép részei miatt. Ez az élet most jobb nekem, ezen az úton haladnék tovább. Keresem az arcom foltjainak okát, egyik napról a másikra kialakult és nem terjedt tovább,még egy kis szív alakzat is látható a bal arcomon...
Az ujmedicinára hívták fel a figyelmem,mivel nem érdekelt a krémezés,a lámpázás,s egyéb kívülről gyógyítás,a peptidekkel való belső méregtelenítés sem hozott változást. Olvasataimban a betegségek jelentését tanulmányozva ide vezetődtem. Szeretném,ha visszahúzódnának a foltjaim,szeretném megfejteni a vitiligo lelki jelentését az összes vitiligos nevében:)
köszönöm

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:bőrfestékhiány, vitiligo
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 28. - 02:40:06 »
2009-ben elkezdődött az egy évig tartó válásom. Elszakadtam az otthonomtól,a négy fiamtól,a férjemtől.

Lula, a vitiligo esetében kifejezetten elszakadás-félelmi konfliktust kell keresni. Azt írod, hogy a bal arcodon jelent meg folt. Az Új Medicinában döntő jelentősége van a biológiai oldalúságnak. Jobb kezes ember esetében a bal oldalon megjelenő tünetek hátterében egy anya-gyermek vonatkozású elszakadás-félelmi konfliktust kell keresni, bal kezesnél pedig partner, kortárs vonatkozásában. Az elszakadást valamiért az arcodra asszociálod, hogy miért, azt a konfliktus érzelmi tartalmának pontosításával Te tudnád megmondani.

Azt írod, a különféle kezelések nem hoztak megoldást. Mivel a vitiligo a KA (konfliktus aktív) szakasz tünete, ezért végérvényes megoldást csak a konfliktus feloldásával érhetsz el. A konfliktus feloldása pedig végérvényes érzelmi megnyugvással érhető el. Ha nem múlnak a fehér foltok, elképzelhető, hogy sínek hatására újból és újból eszedbe jut a konfliktusod, ilyenkor érzelmileg is megérint. Azt kellene átgondolnod, mire lenne szükséged hozzá, hogy érzelmileg túl tudj lépni a történteken. Erre érdemes elindulnod. Üdv, Vadvirág