Szerző Téma: elhízás, túlsúly  (Olvasták 7874 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
elhízás, túlsúly
« Dátum: 2010. December 31. - 04:33:25 »
Az akadémikus orvostudományban úgy beszélnek az elhízásról, mintha betegség lenne. Ez nem igaz. Az elhízás a test felzsírosodása, a túlsúly pedig lehet elvizesedés is. Mint minden túl-... mindennek oka van.

A megtévesztő, hogy több oka is lehet. Roberto a témában előadásokat is tart, legutóbb is teltház volt a Biologika Szabadegyetem félemeleti nagytermében... Engedelmével az előadásának jegyzetét (moderátorok által megritkítva) közzéteszem.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:elhízás, túlsúly
« Válasz #1 Dátum: 2010. December 31. - 04:33:32 »
Elhízás, túlsúly, és a vizesedés megszüntetése - GNM testsúly kontroll

Rejtélyek és megfejtések - Barnai Roberto előadásának JEGYZETE.

Elhízás és túlsúly   - tegyünk különbséget

- "Nem az elhízás és a túlsúly a népbetegség, hanem a konfliktusok, amiktől az emberek szenvednek..."
- Az elhízás és a túlsúly NEM BETEGSÉG, hanem CSAK TÜNETEK! Az ok megszüntetésével a tünetek eltűnnek.
Végül is azért hívják őket tüneteknek ...  ;)

A túlsúly lehetséges okai, az új medicina biológiai természettörvényeinek és adatainak figyelembe vételével: az elhízás és a vizesedés.

- elhízás:
           - túltáplálkozás, ésszerűtlen étrend:
                  mögötte elsődleges a helytelen szokások (zsíradék és édesség),
                  ésszerűtlen normák, „mással eszek én is” (túlevés), családi nagy zabálás, "sportmentes élet".

           - a hosszabb idő alatt felhízlalt „nagy test nagy emésztőrendszer”:
                  túl nagy test – nagyobb alapszükségletekkel, de túlzott evési vágy nélkül.

           - a helytelen, nem normál alapműködéssel járó étvágy, (túlzott evési vágy)

- elvizesedés:

           hosszan tartó egyedüllét-érzés konfliktus hatására a testünk az elhagyatottsági válaszreakcióval reagál. A nagyon enyhe, de huzamosabb ideig fennálló (több hét vagy hónap) vese-gyűjtőcsatorna különprogram a test viszonylag egyenletes felpuffadásához, felvizesedéséhez vezet. Jelei: több kilós súlyingadozás, ritka pisilés, stb. A néhány nap vagy néhány hét alatt kialakuló narancsbőr is utalhat „a szokásosnál intenzívebb” elhagyatottsági, kiszolgáltatottsági érzésre.

Túlzott étvágyhoz lásd még:

-   cukor különprogramok - az ektodermális különprogramok és konstellációk velejárójaként, és
-   bulémia-konstelláció.

A túlzott evési vágy is egyfajta evési kényszer, de attól vágy, hogy „lehet neki ellenállni”
(míg a konstellációs kényszer jelenségek akaratlagosan nem befolyásolhatók).
Részletek a 2011-es Szerv Atlaszban Haladó részében, és a zsírszövetek elváltozásainál.

A túlzott evési vágy:

A túltáplálkozást a helytelen, biológiailag előnytelen szokások mellett kiválthatja indokolatlan, furcsa, és feltűnő, észrevehető ún. túlzott étvágy, túlzott evési vágy is. A túlzott étvágy – nem normális, alapműködéshez tartozó jelenség egy gyorsított elváltozás nélküli biológiai válaszreakció, és nem agyi lézióval járó különprogram! ”Amikor jóllaktam - de még ennék, és akkor eszek is…”
 
A túlzott evési vágy nem betegség, nem konstellációs jelenség, „csak” egy biológiai válaszreakció a megalázottsági, elnyomottsági, „szívják a véremet” érzésre. A túlzott evési vágy biológiai funkciója a test felhízlalása a szokásosnál nagyobbra, egészen „addig, míg már akkora leszek, hogy nem tudnak elnyomni.” A túlzott evési vágy észrevehető és kontrollálható míg egy konstellációs elmezavar nem! A túlzott evési vágyat a következő sajátos önértékelés letörési, elkeseredési és kiábrándultság érzések váltják ki:

   „kicsi vagyok, kevés vagyok, gyenge vagyok”
   alulmaradok,
   lealáznak,
   elnyomnak,
   rám másznak,
   rám telepszenek,
   élősködnek rajtam érzelemmel, "ahol a teljesítményemnek nincs jelentősége".

A konfliktusba esés, vagy visszaesés feltűnő tünete, hogy a túlzott evési vágy akkor jelentkezik, amikor az elnyomó entitás jelen van. A jelenlétében, és helyileg is ott jön ránk a zabálhatnék, ahol „tűrni kell”.

Ha ehhez társul (sajnos gyakran) elhagyatottsági, magányossági, egyedüllét-érzés is, az a hirtelen vizesedéssel az fokozza a narancsbőr-szerű tüneteket.

(A narancsbőr se betegség: lehet viszonylag hirtelen (pár nap vagy hét) víz és súlygyarapodás miatt is. Főleg ha az ember előtte már volt akár 20-kilóval több, a hirtelen vizesedés is  megnyilvánulhat hepehupás bőrben, egyszerűen azért, mert már többször volt újraszabva a teste mérete. Lásd még vese-gyűjtőcsatorna-szindróma: Szerv Atlasz lapkód: 2.1.22.   2.1.23.)

Ha a túlzott evés

- csak időnként tör rá az emberre,
- valakihez, vagy valamihez köthető
- az elzsírosodást nem belső szervi funkciózavar,
- biztosan nem mérgezés, vagy vegyszerhatás következménye,
- nem a test felvizesedése, felpuffadása,
- nem megszokásból eredő túltáplálkozás áll a hátterében,
- nem cukor különprogram,
- nem bulémia konstelláció,

hanem késztetés, túlzott evési vágy miatt van,

         akkor érdemes ezt az elnyomottsági önértékelési hátteret is megvizsgálni.
 
Attól a pillanattól ugyanis, hogy az ember tudatosítja ezt az érzelmet, 1. észrevehető, 2. az kevésbé hat (!), 3. kontrollálható. Ha sikerül azt elérni, hogy kerüljük ezt a konfliktus-érzelmet, a túlzott étvágy MEGSZŰNIK a tudatos elme átveszi a vezérlést, így nincs szükség biológiai rásegítésre!

Lásd még

     - önértékelési konfliktusok
     - kötőszövetek, zsírszövetek elváltozásai
           - nekrózis (behatárolható, helyi, lokális szövetleépülés – hosszú ideig észrevétlen!)
           - lipóma (zsírdaganat) a zsírszöveti nekrózis újbóli feltöltése több kötő és zsírszövettel.


Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:elhízás, túlsúly
« Válasz #2 Dátum: 2010. December 31. - 04:33:41 »
7

Roberto

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 942
venuszlako fórum tag méltató szavai
« Válasz #3 Dátum: 2011. Március 20. - 05:50:24 »
Elkezdtük a szigorúan újmedicinás mesterkurzust, és az elhízás-túlsúly téma első előadására eljött venuszlako is. Nagyon örülök, hogy érdekel titeket a téma. Venuszlako sorait idézem, jól esett nekem, essen jól nektek is. Venuszlako egy 50 körüli állatorvos doktornő. Szerintem egy Angyal, a maga nemében.

Kedves Roberto!

     Legutóbbi előadásod kapcsán reményt kaptam Tőled a saját kitartó kutatásaid, megfigyeléseid, tapasztalataid alapján arra, hogy a sok éve tartó vesekövezgetésem-homokozásom-vizesedésem orvosilag eddig fel nem deríthető okához eljuthassak. Remélem hamarosan arról is beszámolhatok, hogy a GNM Fórumon olvasható csodálatos idézet szerint: "A Természetet nem lehet legyőzni, csak megérteni lehet..."
     A "működésemben lévő hiba" kiváltó és egyben saját magam által fentartó okát felfedeztem, szembe merek nézni vele, fizikai, szellemi, érzelmi szinteken is képes vagyok feldolgozni, tudomásul venni, változtatni, megszűntetni, el tudom engedni, tehát MEGÉRTETTEM.
Köszönöm neked.

üdvözlettel, venuszlako


Venuszlakótól engedélyt kértem a privát levele idézésére, az engedély mellé ráadásnak még egy verset is kaptam tőle! Én nem tehetek semmiről! Ez az új medicina mellékhatása!  ;)

Drága Roberto!
 
Olvasom soraidat, s szemem egyre tágabb
Fülem hitetlekedve lubickol szavaid furcsa, de jól eső energetikájában
 
Mit mondtam, mit írtam Neked, hogy ami általa gerjedt
Az simogató bumerángként hozzám visszaterjedt
 
"Angyal" vagyok? az talán jó is lenne
Ha számtalan ember kétkedés nélkül reagálna a Szeretetre
 
Idézheted, ha úgy érzed a számodra kellemes soraimat,
De számíts rá, hisz Te is tudod, "Mások" belőle majd teljesen "Mást" is hallhatnak
 
Cseppenként gerjesztjük pillanatról-pillanatra a Mindenségre ható hullámainkat
Simogatva és borzolva a ránk hangolódott vagy ellenkezőleg gerjedő Csepptársainkat
 
Boldog lehetsz, hogy számtalan lett az "ellenséged"
Bizonyítván, hogy nem közömös az "Úttörő" küldetésed.
 
Szeretettel, tisztelettel, köszönettel: Zsuzsa