Szerző Téma: "veleszületett" szemtengelyferdülés  (Olvasták 4801 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
"veleszületett" szemtengelyferdülés
« Dátum: 2011. Március 27. - 22:03:24 »
          Ez a téma kissé kényes területekre visz, mert olyan dolgokról szól a témacímbeli tünet okaként, eredeteként megjelölt emberi viselkedés, amelyet általában titkolni szoktak.
       A téma kibontása lehetőséget ad arra is, hogy a születés után nem sokkal, vagy akár sokkal később kialakult szemtengelyferdülés, pontosabban a befelé kancsalítás értelmezhetővé váljon. Az erre vonatkozó ismereteim forrása a 2008 nyarán tartott haladó GNM-tanfolyam, melyen résztvettem. Az előadó Francois Leduc kanadai GNM szakértő volt.

       A következőkben az ún. befelé kancsalítást is okozni képes harántcsikolt szemmozgató izmok különprogram-folyamatairól lesz szó.

       A szemtengelyferdülések esetében az a helyzet általában, hogy az agykéreg vonatkozó reléje által vezérelt szemmozgató izomcsoport, gyakorta a magzati életben bekövetkezett, de később is létrejöhető, kezdetben egyedül álló, elválasztási tipusú, vizuális tartalmú, bénulást okozó (ELSŐ) különprogramjához később, de mindenképpen csak a megszületés után (!) társul ugyanezen szöveteknek a nagyagy-velőállományi reléje által vezérelt, szövettáplálással kapcsolatos, ún. önértékelésletörés-tipusú (MÁSODIK) különprogramja.

       A szemtengelyferdülés "veleszületett" volta véleményem szerint a hagyományos orvoslás tévedése. Ennek az az oka, hogy nem ismeri ez az orvoslás az ezzel kapcsolatos természetes folyamatokat. Valójában a veleszületettség csak az ELSŐ különprogramra, a szemmozgatóizomcsoport bénulását tartalmazó különprogram létére vonatkozhat, melynek tünete, a szemgolyó mozgatásának hiánya, egy újszülöttnél ez nem feltűnő, sőt természetesnek vehető jelenség, a bénulással járó különprogramot el nem szenvedő újszülöttek is hasonlóan "néznek ki".

       Az ELSŐ különprogram (a szemmozgató izmok mindegyikének bénulását kiváltó) konfliktusának érzelmi tartalma egy vizuális elhatárolódás-érzés, valami kellemetlenségtől, szörnyűségtől való elhatárolódás: "... erre nem akarok, képtelen vagyok ránézni...", a magzati életre vonatkozóan inkább úgy kell fogalmazni, hogy "... ezt nem akarom érzékelni ...". Véleményem szerint a magzati életben a magzat már képes átvenni az anyától érzelmi tartalmakat, azonban a szemmozgatóizmok bénulásának vonatkozásában saját konfliktusa is lehet az anya vészterhes döntésének következtében.

        A dolog kényes vonatkozása itt rejlik, ugyanis a magzatnak a konfliktusa (mely saját konfliktus), egy elhatárolódás-tipusú, vizuális jellegű érzésből fakad. A magzat, aki véleményem szerint pontosan "értesül" arról, hogy az anya a terhessége, várandóssága megszakítását tervezi, ezt érezheti ennek következtében: "...ezt a dolgot nem akarom érzékelni, ez szörnyű, erre a dologra képtelen vagyok ránézni, képtelen vagyok elfogadni..."

        Ennél az első különprogramnál még nem látszik különösebb szem elváltozás, az értőknek viszont feltűnhet, hogy a szemgolyó nem mozog le-fel és jobbra-balra irányban. Ez a tünet nyílván felnőtteknél lehet elsősorban szembetűnő, felnőttkori, szemmozgatóizmokat érintő, vizuális elhatárolódás különprogramtünetként, mert a magzatnál ez nem tanulmányozható, a megszületett csecsemőre pedig még érvényes, hogy még nem tanulta meg akaratlagosan mozgatni a szemgolyóját.

        A fenti gondolatmenetből az következik, hogy az állítólagosan veleszületett szemtengelyferdülés-tünettel született csecsemők esetében a várandósság ideje alatt az anya nagy valószínüséggel magzatelhajtást, abortuszt tervezett, ami aztán valami miatt nem következett be. Én továbbá fenntartanám annak a lehetőségét is, hogy az anyának a várandósság idején volt valami másfajta konkrét tartalmú, intenzív, vizuális vonatkozású elhatárolódási érzése,  ... (valamire, valakire) nem akarok ránézni... tartalommal, amely aztán nála akár nem is kellett, hogy feltétlenül DHS legyen.  A magzat ebben az esetben átveheti az anya konfliktusát, ami nála már DHS, ettől nála beindul a fentiekben vázolt ELSŐ különprogram. Ebben a magzati különprogramban beállhat a konfliktusoldás még a magzati időszakban, ha az anyánál feloldódik ez az érzés. Ez a magyarázata a Szeplős Julis felhasználónevű fórumozótársunk (Ilona) által említett (rövidlátás témánál) őáltala úgynevezett szem-teke-rezgés (szemgolyórezgés) jelenségnek, mely az egyik gyermekének születésekor volt tapasztalható. Igen, az említett különprogram éppen az epikrízisben tartott a születéskor.
 
        Amiben például én is érintve lehetek valamilyen fokon, az a testvérbátyám máig is tartó (64 éves) szemtengelyferdüléses esetével is összefüggésben "dereng" fel számomra. Hogy nagyon ne bolygassuk e saját családomat érintő, jó eséllyel kényes kérdést, csak annyit fűznék hozzá, hogy a bátyámmal csak ketten vagyunk testvérek és mindketten jobbkezesek vagyunk, tehát a papírforma szerinti születési sorrendben valami zavar támadhatott.

       A szemtengelyferdülés akkor alakul ki, ha az érintett személy, illetve a megszületett csecsemő a szemmozgatóizmok bénulása miatt elszenvedi a MÁSODIK, az önértékelésletörési konfliktust vizuális vonatkozásban valami ilyesmi érzelmi tartalommal: ...nem vagyok elég jó, mert nem tudok kedvemre ránézni, rápillantani a dolgokra.... Ez a konfliktusa a jövőbeni szemtengelyferdüléses csecsemőnek, a születés után néhány héttel, vagy esetleg valamivel később, azonban ekkor még nincs szemtengelyferdülése, csak merev szemgolyója és tapasztalja, hogy nem tud kedvére rápillantani a neki tetsző dolgokra, pedig szeretne.  Az emiatt beinduló MÁSODIK különprogramjának aktív szakaszában bizonyos szemmozgatóizomkötegek (nem mind) sorvadása a tünet, ami izomköteg hosszúságcsökkenéssel is jár, ez okozza aztán a szemtengelyferdülést, a befelé kancsalítást.. Elvileg visszafordítható ez a folyamat, vagyis a konfliktusfeloldódás után a szemmozgató izmok gyulladás kíséretében újraépülhetnek, sőt erősebbre, mint valaha volt. A tünetet korrigáló szemüveg hosszas viselése esetén azonban ennek esélyei nagyon lecsökkenhetnek.



Appelsin

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:"veleszületett" szemtengelyferdülés
« Válasz #1 Dátum: 2015. December 01. - 09:11:58 »
Sziasztok!

Én arra lennék kívàncsi, hogy működik a "konfliktusfeloldódás"? Az én kisfiam úgy született, h a szemmozgató izmai kifelé nem mozdítjàk a szemét (bal).
Több orvoshoz is elvittem, de semmi eredmény..
:/ Sexty János àltal közzétett téma felkeltette az érdeklődésem...
A végén arról ír, h konfliktusfeloldódás utàn rendbejöhet a probléma...

Köszönöm!

Sexty János

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re:"veleszületett" szemtengelyferdülés
« Válasz #2 Dátum: 2015. December 01. - 11:54:30 »
 Mivelhogy Hamer doktor nem foglalkozik a konfliktusok feloldásának technikájával (helyesen, mert az rendkívűl szerteágazó hatalmas téma), ezért az ezen a fórumon található konfliktus-feloldó próbálkozások gyakorlatilag nem tartoznak az újmedicinához szorosan.

Az utóbbi néhány évben azonban kinőtte magát az elszigeteltségből egy profinak tekinthető és ezzel együtt az újmedicinán alapuló konfliktus-feloldó módszer-rendszer : a RECALL HEALING. Javasolom ezt felkutatni az interneten. Budapesten már sok tanfolyam zajlott ebben a témában. Ha jól tudom, december 4.-én lesz egy következő rendezvény.

Van honlapja is a témának és a Facebookon van egy ezzel foglalkozó csoport a legjobb magyar szakemberek vezetésével.

Fejes Tamás

  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:"veleszületett" szemtengelyferdülés
« Válasz #3 Dátum: 2015. December 02. - 13:08:29 »
Sziasztok!

A szemtengelyferdüléssel vigyázni kell, magát a kifejezést sok mindenre értik.
Ezért mindig ellenőrizzük, hogy pontosan mi a tünet, egyáltalán miről beszélünk.

- Astigmia, szemlencse deformáció http://gnmforum.hu/index.php?topic=1315
- Szemmozgató izom bénulás http://gnmforum.hu/index.php?topic=1613
- Mozgatható izmok bénulása (paralízis) http://gnmforum.hu/index.php?topic=536
- Kancsalság (befelé bandzsítás) http://gnmforum.hu/index.php?topic=1316
- Strabismus (kifelé bandzsítás) http://gnmforum.hu/index.php?topic=1317

Üdv, Tamás