Szerző Téma: Re:mononukleózis  (Olvasták 3265 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Feri

  • ***
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:mononukleózis
« Dátum: 2011. Augusztus 19. - 12:46:55 »
Szia Vadvirág,
a hozzaszolasom nem is igen a mononukleozisal kapcsolatos, inkabb a hasonlo  csoportos  tunetegyuttessel  kapcsolodo elvaltozasokhoz. Az uj medicinas megkozelitest tobnyire  pontosnak talalom, de ugy erzem hogy  nem mindig megalapozott ez a  tiszta szervcentrikus  alaspont amikor tobb testresz is  erintve van egy idoben. Pld a mononukleozisnal azt irtad, hogy ahany tunet (szervehez kapcsolodo) annyi konfliktust elt meg a szemely es ebbol kiindulva van neki jo par MU szakaszu tunete. En ezt persze nem zarom ki, es nem is ez a celom, de  hianyolom a GNM ben a lehetseges szervi kotodeseket, osszefugeseket, ezek megvilagitasat, HA VAN ILYEN. Nem talalalom tuti biztosnak azt, hogy ha az 1szerv erintve van, akkor annak nincs semilyen negativ kihatasa valamilyen mas (talan partner)szervre.  Nagyon gyakran talalkozom a konzultaciok soran olyan esettel, hogy pld. egy falat konfliktus elszenvedese utan egy tunet alakul ki az emesztorendszer  konkret szerven, es ehezz  a szervehez kapacsolodo fog (pld. kinai orvostudomany a szerv es fogak osszfugeseit  is szepen leirja) is  prahuzamossan elromlik  harapasi konfliktus  letezese nelkul. Tehat en ugy latom, hogy itt a gnm ben foleg a szervcentrikus es nem holisztikus megkozelitesrol beszelunk. Azaz ha a testunk szervei egy egymasra alapozott es osszefugesben levo "kupac", most a lelki es az agyi sintet  kihagyom,  akkor sima paraszt eszem is azt diktalja, hogy ha pld. nem  termelek  a gyomor nagykanyarulat  MU szakaszaban eleg  gyomorsavat, a kaja nem bomlik fel rendesen, ezaltal a felszivodas sem idealis a belekben es  ez mar pedig negativ  kihatassal van a beleim mukodeseire, ez teny. Erre volnak kivancsi, hogyan latod ezeket a temakat,mert itt nemtudunk talan eloreb jutni a GNM  mas rendszerekbe levo  integralasa nelkul. Csak zaroszokent irnam pld azt is hogy sok kanadai gnm-s elismeri, hogy a kozos csiralemez kolcsonhatast jelent a szervek kozott. Ha  pld  ha a vastag belemet rendbe rakom, kihat a tudoalveolakra, mivel kozos a csiralemez. Ezt a kinai orvostudomany  is hasonloan latja, mivel ott a ket szerv  partnerkapcsolatban van.

udv

Feri

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:mononukleózis
« Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 14:01:12 »
Feri, mindig örömmel olvasom a hozzászólásaidat, mert elgondolkodtatóak és érdekesek a felvetéseid.

Nem talalalom tuti biztosnak azt, hogy ha az 1szerv erintve van, akkor annak nincs semilyen negativ kihatasa valamilyen mas (talan partner)szervre.

Én sem tartom biztosnak. A természetben az értelmes biológiai különprogramok nem arra lettek kitalálva, hogy valaki hosszú időn keresztül benne legyen egy konfliktusban, ezért az 1 hónapnál hosszabb ideig tartó konfliktus már sokáig tartó konfliktusnak számít. Nem természetes állapota az élőlénynek, ezért elképzelhetőnek tartom a komplikációkat. Ám ennek is van bio-logikus magyarázata.

GNM  mas rendszerekbe levo  integralasa nelkul. Csak zaroszokent irnam pld azt is hogy sok kanadai gnm-s elismeri, hogy a kozos csiralemez kolcsonhatast jelent a szervek kozott.

Ahhoz, hogy erről véleményt mondjak, nem ártana tudni, mire alapozzák ezt az elgondolást, mi a mögöttes, bio-logikus magyarázat. Ez lehet az agyi reléközpontok közelsége is. Orvosok megfigyelték, hogy a középfülgyulladásos esetekben olykor hányinger, más esetekben hasmenés is szokott jelentkezni. Ennek az az oka, hogy az agytörzsben a középfül vezérlőközpontok jobb oldalon a gyomor relével, bal oldalon pedig a belek reléközpontjaival vannak átfedésben. Ugyanaz a csíralemez valamennyi, viszont a bio-logikus magyarázat ebben az esetben az agyi vezérlőközpontok közeli elhelyezkedése (pontosabb a közös csíralemez származásnál).

A vastagbél kihatását a tüdőre abszolút logikusnak tartom, hiszen, ha probléma van a tápanyag felszívással, akkor azt valamennyi szervünk megsínyli. Lokális sejtszaporulat azonban nem fog a tüdőben keletkezni. Ilyen esetekben a tüdő működése inkább gyengül, nem kielégítő, de nem jelenzkezik tüdőrák (csak, ha az érintett halálfélelmi konfliktust szenved el). Elképzelhetőnek tartom, hogy a tüdő nem kielégítő fizikai állapota visszahat a lélekre, érzékenyebbé tehet adott konfliktusra, amik korábban meg sem "kottyantak".

Összetett tünetegyütteseknél ennek ellenére érdemes valamennyi konfliktust feltárni. Természetesen, ilyenkor is szóba jöhetnek olyan esetek, amelyekre a Biologika (GNM Új Medicina) nem terjed ki, pl. gyógyszerek mellékhatásai. Egy biztos, ha lelki konfliktus okozza a tünetet, akkor ennek nyoma kell, hogy legyen az agyban is, ami a CT felvételen kimutatható (és lehet ellenőrizni).

Nem véletlenül mondja Roberto is a tanfolyamain, hogy nem kell ajtóstól rontani a konfliktuskeresésnek, és nem véletlen az sem, hogy éppen a fentiek miatt született meg az igény Dr. Herczeg Andrea gyógyszertani alapismeretek tanfolyamára. Üdv, Vadvirág